Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Катерина Горностай зі стрічкою «Стоп-Земля» заробила на Берлінале «Кришталевого ведмедя»

-Реклама-spot_img
spot_img

Берлінський тріумф українського кіно

Ігрова стрічка «Стоп-Земля» молодої режисерки Катерини Горностай демонструвалась на Берлінському кінофестивалі в конкурсній програмі Generation 14plus. В цьому році щорічний фестиваль вперше відбувся в онлайн форматі з 1 по 5 березня. Проте, як повідомляють News Meta, спеціальні премії «Кришталевий ведмідь» були призначені відповідним журі в рамках Спеціального літнього випуску наприкінці травня.

Саме таким чином Молодіжне журі Берлінале визнало дебютну роботу української режисерки найкращою повнометражною стрічкою. В категорії Generation 14plus вітчизняний фільм вперше здобув таку високу нагороду. Журі зауважило, що кінокартина переконливо висвітлює важливі аспекти, які стосуються молоді. Насамперед це аутентична історія дорослішання, розповідь про платонічну закоханість, дружню підтримку, психологічний стрес. Це сучасне міжнародне кіно, яке зображує реалії, фантазії, бажання юнацтва.

Фільм «Стоп-Земля», як і інші стрічки конкурсу, широка публіка зможе побачити в Берліні на початку червня 2021 р. Прем’єра української картини та вручення Катерині Горностай «Кришталевого ведмедя» заплановано на 9 червня.

- Advertisement -

Як створювалась стрічка «Стоп-Земля»

Фільм «Стоп-Земля» став для Катерини Горностай не лише режисерським, а й сценарним дебютом. Ідея створення молодіжного кіно виникла у молодої режисерки ще восени 2016 року, але реалізація проекту стала можливою лише при підтримці Держкіно та державного фінансування.

В головних ролях своєї стрічки Катерина мріяла зняти непрофесійних акторів: в серпні 2019 року був проведений кастинг серед підлітків Києва та області, з яких було відібрано 30 осіб. Завдяки Українському культурному фонду вони пройшли безкоштовне навчання у професійній акторській лабораторії. Окрім режисера з підлітками працювали педагоги з акторської майстерності, драматургії. Юні актори мали опанувати вільну українську мову, тому в лабораторії було встановлено «мовний режим».

Разом з підлітками Катерина намагалась створити правдивий портрет молодого покоління, яке стикається з проблемою заміни реального життя на віртуальне. Режисерка називає стрічку «колективним продуктом», тому що кожен з акторів та творчої групи додав щось своє до створення цієї історії.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні