Хто такий Ігор Коломойський: біографія олігарха та одного з найвпливовіших людей України (фото,відео)

Його неодноразово включали до рейтингів найвпливовіших людей України, він посідає 6 місце за розміром статків серед українців та відомий низкою скандальних заяв. Після двох років добровільного “вигнання” Ігор Коломойський повернувся до України.

Ігор Коломойський - біографія і сім'я олігарха Коломойського

Ігор Коломойський, інженер за освітою і володар активів низки великих українських та закордонних компаній, у свої 56 років встиг випробувати себе у політиці, боровся з сепаратистами на Дніпропетровщині та отримав громадянство трьох країн.

24 канал пропонує дізнатися основні факти з життєпису одіозного олігарха.

Біографія Ігоря Коломойського: від здавання склотари до мільярдної бізнес-імперії

Дитинство і студентські роки

Ігор Коломойський народився 13 лютого 1963 року в Дніпрі у єврейській родині інженерів. Його мама працювала в інституті “Промбудпроект”, а батько – на Дніпропетровському меткомбінаті імені Петровського.

Закінчив середню школу №21 у Дніпрі з відзнакою “за відмінне навчання”. Тоді ж отримав перший спортивний розряд із шахів.

Як розповів сам олігарх, першим його самостійним заробітком було здавання порожньої склотари, що він зробив з приятелями потай від батьків. Тоді він “заробив” кілька карбованців, які потратив на морозиво.

Коломойський
Ігор Коломойський у літньому таборі

У 1980-1985 роках Ігор Коломойський навчався в Дніпропетровському металургійному інституті імені Л. І. Брежнєва за фахом “теплотехніка й автоматизація металургійних печей”.

Має червоний диплом інженера та після закінчення інституту був розподілений у проектну організацію.

Особисте життя олігарха

Дружина Ігоря Коломойського, Ірина, живе у Женеві. Познайомилися вони ще у літньому таборі, коли обом було по 13 років. Діти Коломойського, донька Анжеліка та син Григорій, вважаються одними з десятки найбагатших спадкоємців.

20-річний син олігарха має громадянство Швейцарії та професійно займається баскетболом. Зокрема, ЗМІ повідомляли про те, що Григорій Коломойський виступає під третім номером “Cleveland State Vikings” (баскетбольна команда Університету штату Клівленд, США). Він навчається у цьому університеті на спеціальності “Спортивний менеджмент”.

За словами Ігоря Коломойського, його син “збирається підписати контракт з українським клубом”, проте з яким саме – не відомо.

Коломойський Григорій
Григорій Коломойський

Донька Коломойського Анжеліка (зараз їй 34 роки) у 2007 році посіла третє місце у рейтингу журналу “Фокус” “15 найзавидніших наречених України”. У 2011 році вийшла заміж за Олега Бокоєва. Вона народилася в Україні, проте довгий час живе у Швейцарії.

Коломойська Анжеліка
Анжеліка Коломойська з чоловіком

Сам Ігор Коломойський є громадянином України, Ізраїлю й Кіпру. На його думку, це не є порушенням закону, тому що “заборонено подвійне, а не потрійне громадянство”.

Коломойський про свої паспорти: відео

 

Ігор Валерійович любить читати, особливо біографії полководців, політиків і диктаторів.

З чого починав

У середині 1980-х, після виходу закону “Про кооперацію”, створює власний бізнес. Тоді він разом зі своїми майбутніми бізнес-партнерами Олексієм Мартиновим і Геннадієм Боголюбовим працював у торговельному кооперативі “Фіаніт”. Згодом вони заснували свій свій кооператив “Сентоза” (названий на честь острова розваг у Сингапурі). Вони закуповували оргтехніку у Москві та продавали її у Дніпрі.

Після розпаду СРСР почали торгувати нафтою, феросплавами та товарами загального вжитку.

Коломойський
Ігор Коломойський почав займатися бізнесом ще у 80-х

Яким бізнесом володіє

Бізнес-інтереси Коломойського різноманітні: від нафти й феросплавів до гірськолижних курортів (зокрема, в Австрії Земмерінг та в Україні Буковель) та авіаперевезень.

Наразі Коломойський – на шостому місці серед українців у рейтингу найбагатших людей планети 2018 року за версією журналу “Forbes”. З капіталом у 1,1 мільярда доларів він посів у загальному списку 1941 місце. На рік раніше Коломойський був п’ятим в українському рейтингу з аналогічним статком. У 2016 році його статки оцінювалися в 1,3 мільярда.

На сьогодні Коломойському належить значна кількість активів в українських та міжнародний компаніях. Найбільш значимі з них:
– Феросплавні заводи Нікополя, Стаханова і Запоріжжя;
– “Укрнафта”;
– “1+1 медіа”;
– “Міжнародні авіалінії України”.

Також має частки акцій у “JKX Oil & Gas” (британська нафтовидобувна компанія), Central European Media Enterprises (яка контролює “1+1”) та в світових офшорних компаніях, зокрема на Кіпрі.

За інформацією низки ЗМІ, покровителем Коломойського і його бізнес-партнером також був Павло Лазаренко, який у 90-х займав низку високих державних посад у Дніпропетровській області, а згодом став прем’єр-міністром України.

“Приватбанк”

Засновниками “Приватбанку” у 1992 році стали чотири компанії: ТОВ “Віст”, ТОВ “Сентоза”, ТОВ “Сом” і ЗАТ “Приват-інтертрейдинг”. Сергій Тігіпко став головою правління, а наглядову раду очолив Леонід Милославський. Однак великий відсоток всіх акцій все ж належав Коломойському. За його словами, у 2005-му році його частка склала 30%.

Те, що “Приватбанк” виріс у велику промислово-фінансову імперію, багато хто називає заслугою саме Коломойського, його лідерських якостей та фінансових можливостей. До активів груп “Приват” входило понад 100 підприємств, як українських, але і в світі.

У грудні 2016 року “Приватбанк” був націоналізований. 100% акцій перейшли до Міністерства фінансів. Колишній власник поступився акціями за 1 грн, однак на момент передачі було оголошено, що додаткова емісія складе 116 млрд грн.

Коломойського звинувачують у виведенні з установи мільярдів доларів українських вкладників на користь своїх фірм. 16 січня НБУ заявив, що, згідно з розслідуванням компанії Kroll, до націоналізації “Приватбанк” був об’єктом масштабного шахрайства, яке призвело до збитків мінімум у розмірі 5,5 млрд доларів.

Зараз олігарх судиться з НБУ і вже державним “Приватбанком” у міжнародних судах щодо націоналізації.

Коломойський
Ігор Коломойський володіє активами низки як українських, так і іноземних компаній

Благодійність і громадська діяльність

Завдяки Ігорю Коломойському відродили історичну синагогу “Хурва” (Єрусалим) та завершили ремонт тунелів під Стіною плачу. У 2010 році він на 5 років став президентом Європейської Ради Єврейських Громад.

Він причетний також і до створення музейного комплексу “Мистецький арсенал” у Києві. Був головою футбольного та баскетбольного клубів “Дніпро”, а також хокейного клубу “Будівельник”. До 2013 року Коломойський фінансував також футбольні клуби “Кривбас” (Кривий Ріг), “Волинь” (Луцьк) і “Арсенал” (Київ).

Коломойський і політика

У 2005 році Коломойський підтримав Помаранчеву революцію та, за його словами, на допомогу Майдану тоді витратив близько 5 мільйонів доларів, гроші проводилися через підконтрольні йому канали. Після революції підтримував Ющенка.

Сам Коломойський говорить, що у 2006 році Віктор Янукович особисто пропонував йому місце у списку “Партії регіонів”, проте він відмовився. У одному з інтерв’ю заявляв, що ніколи не підтримував регіоналів та комуністів, а за своїми поглядами більше соціаліст-демократ.

На початку 2014 року указом тодішнього в. о. президента України Олександра Турчинова Коломойського призначили головою Дніпропетровської обласної держадміністрації. Наступного дня після призначення він представив свою програму та пообіцяв розмовляти українською. Як метод боротьби з сепаратизмом у східних регіонах України він запропонував призначити великих олігархів на керівні посади там.

Після приходу до влади Петра Порошенка, Коломойський підтримав закон за введення АТО і зайняв активну позицію в контролі, організації і спонсоруванні спецоперацій.

Через рік між олігархом та президентом почався конфлікт навколо “Укрнафти”. У березні 2015 року Порошенко своїм указом відправляє Коломойського у відставку з посади очільника Дніпропетровської ОДА (за його проханням), після чого Ігор Валерійович заявив, що йде з політики.

28 березня в Дніпрі відбувся великий мітинг-концерт “прощання” з командою Коломойського під назвою “За єдність”. Під час мітингу зі сцени виступали Борис Філатов, Антон Геращенко, Юрій Бутусов, Володимир Рубан та Олег Ляшко.

Коломойський
Очільником Дніпропетровської ОДА Коломойський пробув рік

Позиція щодо війни на Донбасі

На початку бойових дій на Сході України Коломойський запропонував конфісковувати майно та заводи прихильників сепаратизму. За його пропозицією, власність варто було передати в управління спеціально створеного акціонерного товариства, а акції – роздати учасникам АТО.

Він заявив, що принаймні на Дніпропетровщині сепаратизм не пройде і пообіцяв за кожного переданого Україні російського диверсанта виплачувати 10 тисяч доларів.

500 тисяч доларів Коломойський пообіцяв заплатити тому, хто доставить українським правоохоронним органам тодішнього лідера сепаратистів Олега Царьова.

У квітні 2014 року з ініціативи і фінансової підтримки Коломойського почали формуватися загони добровольців “Дніпро”, “Штурм”, допомагав він також у створенні батальйону “Донбас”. Пізніше олігарх запропонував поставити на кордоні з Росією стіну у вигляді двометрової сітки з колючим дротом.

1 червня 2014 року Ігор Коломойський разом із головою МВС України Арсеном Аваковим були оголошені слідчим Комітетом РФ у міжнародний розшук.

Коломойський
У травні 2019 року Коломойський зробив гучну заяву щодо війни

28 березня 2019 року Ігор Коломойський був внесений у “чистилище” сайту “Миротворець”. Причиною стало “Порушення законодавства України про громадянство шляхом отримання громадянства інших країн. Свідома участь у дестабілізації суспільно-політичного життя в Україні. Маніпуляція суспільно-значущою інформацією. Організація поширення завідомо неправдивої інформації на підконтрольному телеканалі”.

Проте уже у травні 2019 року Коломойський в інтерв’ю BIHUS info заявив, що на Сході України – “громадянський конфлікт, можна сказати і громадянська війна, але це занадто глобально, а це громадянський конфлікт”. Ця теза викликала масу критики з боку української влади та експертів.

Інтерв’ю з Коломойським: головні цитати

 

Добровільне вигнання з України

В Україні Ігор Коломойський не був з червня 2017 року. Останнім часом він проживав у Ізраїлі, куди він переїхав восени 2018 року зі Швейцарії.

За рік до президентських виборів своє небажання їхати до України він пояснював тим, що його можуть потім просто не випустити з країни.

Мало що в голову прийде Нацбанку або “ПриватБанку”. Вони подадуть у суд, наприклад, і скажуть, що я їм заборгував мільйон гривень – і я приїхати зможу, а виїхати вже ні… Спочатку ти не виїдеш, а потім тебе почнуть викликати на допити. Я тут у Женеві як чесна людина ходжу на допити Генпрокуратури чи НАБУ – коли вони приїжджають, я співпрацюю зі слідством,– зазначив олігарх.

За його словами, правоохоронні органи України не мали до нього претензій, а допитували як свідка.

16 травня він повернувся до Києва. Це пов’язують зі зміною влади в країні.

Джерело

(Visited 5 524 times, 1 visits today)

Коментарі:

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5800

загрузка...

Голова Ради суддів України розкрив подробиці тиску з боку Адміністрації президента (відео) 15:06

Голова Ради суддів України Олег Ткачук поскаржився на спроби тиску на суддів з боку посадових осіб Адміністрації президента. Про це він заявив в ефіри "Прямого". "Окремі працівники Адміністрації телефонували до суддів та...

КиївПрайд-2019. Великий фоторепортаж із Маршу рівності 14:37

Марш рівності 2019 року виявився найдовшим і найбільшим. Пише Главком. 23 червня 2019 року, вулицями столиці пройшов Марш рівності. Його гасло цього року – «Наша традиція – це свобода!». Захід проводився  на...

Антиросійські протести у Грузії: що відомо – фото та відео 14:05

У Грузії 20 червня розпочалися масові протести – і люди знову вийшли на вулиці. Все – через поведінку депутатів російської Держдуми, які прибули у парламент країни для участі в Міжпарламентській...

Впливові українські політики і бізнесмени літали до Відня на день народження олігарха Фірташа (фото, відео) 13:36 1 коментар

54-день народження українського олігарха та одного з основних фінансових стовпів режиму президента-втікача Віктора Януковича Дмитра Фірташа у Відні відвідали впливові українські політики та бізнесмени, серед яких народні депутати Сергій Льовочкін,...

Хто з КСУ "зливає" Зеленському інформацію, або Як Мендель оконфузилася з рішенням щодо виборів 13:04

Прес-секретарка президента Зеленського Юлія Мендель о 16 год. 48 хв 20 червня 2019 року написала на своїй Фейсбук-сторінці, що Конституційний суд України щойно ухвалив рішення про визнання конституційним Указу президента про...

Зеленський розповів, про що домовився з Ахметовим, Пінчуком та Коломойським 12:35

Президент України Володимир Зеленський на зустрічі з представниками бізнесу розповів про свої домовленості з олігархами. Про це повідомила журналістка Галина Калачова у Facebook. "Пінчук профінансує 24 квартири і опікуватиметься питаннями...

Депутат від Опоблоку обговорює «тьолочок» в Раді і планує купити молокозавод (фото)l 12:03 2 коментарі

Син пропонує нардепу-батьку купити молокозавод, щоб «мама займалася». Пише Главком. Нардеп від Опозиційного блоку Костянтин Павлов  у Верховній Раді обговорював у листуванні з сином «тьолочок» та купівлю молокозаводу. Кореспондент Ян...

Мажоритарниця «Слуги народу» Ірина Борзова веде бізнес в окупованому Криму 11:34

Серед мажоритарників від партії "Слуга народу" йде на вибори до Ради дружина Сергія Борзова, в.о. голови Державного управління справами, яка веде бізнес в окупованому Криму. Ірина Борзова йде по 14...

Черговий конфуз: Зеленський не знає, коли почалася друга світова війна (фото) 11:02 3 коментарі

Президент України Володимир Зеленський в День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні заявив, що Друга світова війна увірвалася в нашу країну 22 червня 1941 року. Про це повідомила...

Ляшко прийшов до Ради з собакою: курйозні фото та відео 10:33 2 коментарі

21 червня в Україні проходила акція "Візьми собаку на роботу". Лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко вирішив також долучитися до флешмобу. Він прийшов до Верховної Ради з собакою на прізвисько Порш....

На Прикарпатті ліквідовували наслідки вчорашньої негоди 08:02

Вчора, на Прикарпатті пройшли рясні опади, рятувальникам довелося ліквідовувати наслідки вчорашньої негоди, інформує УПЦЗ. 23.06.2019 о 23.19 год. в с. Пасічна Надвірнянського р-ну по вул. С. Галечко внаслідок інтенсивних опадів...

На Прикарпатті ще одна моторошна знахідка: 44-річний чоловік здійснив суїцид 07:32

На Прикарпатті ще одна моторошна знахідка: 44-річний чоловік здійснив суїцид. Вчора близько 07.00 год. в м. Калуш по вул. Коновальця в приміщенні гуртожитку ВАТ «Калушхімремонт» було знайдено тіло. Як вдалося...

Дифорте – ваш личный стилист 22:05

Сеть Дифорте – это модная платформа популярных брендов, у нас всегда в наличии огромный ассортимент одежды, обуви и аксессуаров для взрослых и детей. Нравится создавать свой личный имидж и менять...

Зеркала для мотоцикла 07:18

Практически все мототранспортные средства в наше время оборудуются боковыми зеркалами. Если они правильно подобраны и установлены, тщательно отрегулированы, то ничего кроме положительных моментов в этом случае отметить будет нельзя. К...

Кросівки та широкі штани: як перша леді Берлін роздивлялася (фото) 16:30 3 коментарі

Після Парижа президент Володимир Зеленський та перша леді вирушили до Німеччини. І поки гарант зустрічався з місцевими представниками влади та бізнес-спільноти, його жінка гуляла Берліном у компанії дружини посла Світлани Мельник....

Українці будуть виходити на пенсію по-новому: рішення суду 15:38 1 коментар

Конституційний суд України скасував закон, згідно з яким українці не могли вийти на пенсію за вислугою років раніше 50-55 років. Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. Ще в 2015-му парламентарі ухвалили рішення...

Допоможуть там: громадянку зі зверненням до Зеленського відправили до телеканалу "Прямий" (відео) 15:06 2 коментарі

В адміністрації президента громадянку, яка приїхала зі зверненням до глави держави Володимира Зеленського, відправили до телеканалу "Прямий". Про це повідомила кореспондент "Прямого" Ольга Шилкіна. "До нас підійшла жіночка з цілою текою...

Петро Порошенко: позов філії РПЦ щодо скасування реєстрації православної церкви України – це ознака російського реваншу і загроза національним інтересам нашої держави (відео) 14:39 4 коментарі

Команда партії «Європейська Cолідарність» готова надати юридичну підтримку Православній церкві України для її захисту від російської атаки – внаслідок судового позову української філії РПЦ про скасування державної реєстрації помісної Православної...

Переїзд Адміністрації Президента: як виглядатиме офіс Зеленського в Українському домі (фото) 14:37

Нарешті стало відомо, куди переїде Адміністрація Президента з будівлі на Банковій. Зеленський з командою розказали і показали, як буде реорганізована АП і як виглядатиме президентський офіс на новому місці в...

Краса нашої планети, яка змушує затамовувати подих (фото) 14:05 2 коментарі

«Секрет моєї роботи простий: я насолоджуюся фотографуванням і хочу ділитися своїми приємними враженнями з іншими». Пише Главком. Об'єднавши в одне ціле свою любов до фотомистецтва і подорожей, Karl Shakur (Карл...
  • ріел ІФ виринаюча