Хто такий Марк Цукерберг: історія успіху наймолодшого мультимільйонера світу

14 травня засновник соціальної мережі Facebook святкував своє 35-річчя. Автор однієї із найпопулярніших соцмереж у світі має доволі неоднозначну репутацію, але у той же час він заслуговує уваги до своєї персони: за 14 років існування Facebook Цукерберг став мільярдером та привів свій проект до шаленого успіху.

Хто такий Марк Цукерберг: біографія, особисте життя глави Facebook

Техно 24 підготував для вас біографію людини, яку по-праву вважають найвпливовішою в інтернеті, – Марка Цукерберга.

Дитинство та юність Марка Цукерберга

Народився Марк Еліот Цукерберг 14 травня 1984 року в місті Вайт-Пленс (штат Нью-Йорк) в єврейській сім’ї лікарів. Мати Марка – Карен працювала психіатром, а батько – Едвард був стоматологом. У сім’ї Цукербергів окрім Марка було ще троє доньок: Ренді, Аріель та Донна.

Засновника Facebook виховували в релігійній строгості. Проте, коли хлопцеві виповнилось 18 років, він заявив, що є атеїстом і не дотримується традицій іудаїзму.

Зацікавленість в комп’ютерному програмуванні прокинулася у хлопчика в 10 років, коли батько подарував йому перший комп’ютер, на якому продемонстрував синові елементарні і базові елементи мови програмування Atari BASIC.

Марк Цукерберг
Марк Цукерберг в дитинстві

Майбутній хакер захопився програмуванням і в старших класах створив перші примітивні комп’ютерні ігри. Ідеї ​​для графічних програм Марку Цукербергу допомагали створювати шкільні друзі, які вміли малювати.

У 1996 році 12-річний Марк Цукерберг створив перший повноцінний програмний продукт під назвою ZuckNet, який давав змогу спілкуватися по локальній мережі членам сім’ї.

Після закінчення початкової школи Цукерберг вирішив розвинути в собі талант програміста та почав навчання в престижній школі-пансіоні Phillips Exeter Academy.Там викладачі робили акцент на вивченні програмування та давньогрецької мови.

Марк Цукерберг
Марк Цукерберг із своїми батьками

Для дипломної роботи Цукерберг створив програму розпізнавання музичних смаків користувачів інтернету – Synapse, яку пізніше у юного хакера захотіла викупити компанія Microsoft за 2 мільйона доларів. Керівництво гігантської IT- компанії запропонувало Марку стати її співробітником до закінчення школи, але хлопець відмовився і від винагороди, і від співробітництва, заявивши, що “натхнення не продається”.

У 2002 році, несподівано для всіх, Марк Цукерберг вступив до Гарварду на факультет психології. На рішення хлопця вплинула мама. Але одночасно з психологією він удосконалювався в програмуванні, для чого відвідував додаткові курси з інформатики, продовжуючи створювати власні програми.

Ще на другому курсі вузу він створив програму для студентів CourseMatch, завдяки якій учні ділилися досвідом один з одним.

У Гарварді не було бази даних з фотографіями студентів, яка була звичайним явищем у багатьох інших американських університетах. І Марк Цукерберг запропонував деканам та викладачам університету створити таку базу в інтернеті, але його пропозицію не схвалили. Після цього Марк зламав університетську базу даних і почав активно розміщувати фотографії студентів парами на спеціально створеному ним сайті, де пропонував проголосувати за одну з двох фотографій, яка була привабливішою.

Протягом кількох годин на сайт завітало п’ять сотень відвідувачів. Через скандал, що стався в Гарварді з цього приводу, ресурс вирішили закрити. Багато студентів просили керівництво університету відновити роботу ресурсу і після активного тиску студентів рішення про закриття сайту було скасовано.

Марк став знову успішно розвивати відроджений студентський сайт, який згодом перетворився на глобальну соціальну мережу Facebook.

Історія створення соціальної мережі Facebook

На основі програмного забезпечення Facemash Марк Цукерберг створив комунікаційний шедевр у вигляді соціальної мережі Facebook, який розширив спілкування студентів Гарварда по локальній мережі. В цьому йому допомогли однокурсники Кріс Хьюз, Едуардо Саверін і Дастін Московіц. Хлопці буквально за тиждень “зліпили” новий сайт, який став в десятки разів популярнішим, ніж Facemash.

Марк Цукерберг, Дастін Московіц і Кріс Х'ю
Марк Цукерберг, Дастін Московіц і Кріс Х’ю

За лічені дні проект Facebook переріс межі гарвардського кампусу, до нього приєдналися університети Ліги Плюща в Бостоні, Нью-Йорку, Массачусетсі та Канаді. Незабаром приєдналися Стенфорд і Колумбійський університет.

Ідеєю соціальної мережі було розміщення користувачами на своїх сторінках фотографій та інформації – від наукових інтересів до гастрономічних уподобань, за рахунок чого в найкоротші терміни в мережі з’явилися групи за інтересами, які розширювалися щодня.

Незабаром творець Facebook Марк Цукерберг зрозумів, що для розвитку проекту потрібні чималі інвестиції. Тому він, взявши приклад з Білла Гейтса, кинув Гарвард, а всі відкладені батьками гроші на навчання (85 тисяч доларів) вклав у своє дітище.

Влітку 2004 року програміст переїхав в Пало-Альто і зареєстрував свій проект як юридична особа, ставши генеральним директором компанії Facebook.

Марк Цукерберг
Марк Цукерберг / Getty Images

Пізніше Марку Цукербергу вдалося залучити до проекту заможних інвесторів, які допомогли йому розвинути соцмережу до глобального рівня. Серед помічників хакера виявилися культова фігура американського інтернету і творець програми для обміну файлами Napster Шон Паркер, співзасновник платіжної системи PayPal Пітер Тіл, який вклав у справу півмільйона доларів, і творець першої ділової соцмережі Linkedin Рід Хоффман.

У 2005 році Марк Цукерберг за 200 тисяч доларів придбав домен Facebook.com. Тоді у соціальній мережі налічувалося понад 5 мільйонів користувачів, число яких росло з кожним днем, що дало змогу Facebook залишатися сьомим за популярністю американським сайтом.

Марк Цукерберг
Марк Цукерберг завершив навчання у Гарварді лише в 2017 році

Тим самим Марк зацікавив акул IT-бізнесу, які пропонували йому продати проект. Але пропозиції не мали продовження – Цукерберг навідріз відмовився продавати Facebook, продовжуючи розвивати мережу на рекордній швидкості.

Зірковий час Марка Цукерберга настав у 2007 році, коли Microsoft оцінила його проект в 15 мільярдів доларів, придбавши 1,6% акцій компанії за 240 мільйонів доларів.

У 2008 році програміст відкрив міжнародну штаб-квартиру компанії в Дубліні, а в 2009 році публічно заявив про перший прибуток. З цього моменту соцмережа Facebook відкрила коди платформи для всіх бажаючих створювати для проекту нові додатки, завдяки чому на сайт сьогодні щодня завантажується близько 140 нових аплікацій.

У 2015 році Facebook став другим за відвідуваністю сайтом в світі, а Марк Цукерберг – наймолодшим доларовим мільярдером з офіційною зарплатою в 1 долар. Програміст завоював титули найвпливовішої людини на планеті і надуспішного бізнесмена до 40 років.

Скандал із Facebook в 2018 році

Компанію Cambridge Analitica звинуватили у тому, що вона втручалася у вибори по всьому світу, крадучи в соцмережах персональні дані потенційних виборців і маніпулюючи їх думкою за допомогою інформаційних технологій. Значна частина даних була отримана Cambridge Analitica від компанії Facebook.

Марк Цукерберг
Марк Цукерберг на допиті в Сенаті / Getty Images

Скандал щодо незаконного використання персональних даних компанією Cambridge Analitica виник в 2017 році після несподіваної для багатьох аналітиків перемоги Дональда Трампа у президентських перегонах у США. При цьому журналістами був виявлений зв’язок між Cambridge Analytica, Facebook і членами команди новообраного президента США.

В березні 2018 західні ЗМІ оприлюднили результати ще кількох розслідувань, які висвітлюють природу досліджень Cambridge Analitica та передачу компанії приватних даних користувачів Facebook.

Колишній співробітник Cambridge Analytica Крістофер Вайлі заявив, що Brexit міг би не статися, якби не витік даних користувачів Facebook в 2016 році. За його словами, Cambridge Analytica отримала сотні тисяч фунтів стерлінгів від лобістів виходу Сполученого Королівства зі складу Євросоюзу.

Марк Цукерберг
Марк Цукерберг / Getty Images

Проте на допиті в Сенаті Марк Цукерберг підкреслив, що вважає Facebook безпечним, він наголосив на контролі користувачів над інформацією.

Я вважаю, що Facebook безпечний. Я, моя сім’я і всі люди, яких я люблю і які мені дорогі, постійно ним користуються, – наголосив засновник соцмережі.

Ці розслідування призвели до падіння акцій Facebook на 4,4%, яка сприяла витоку даних 50 мільйонів американців. Аналітики вважають, що працівники Facebook знали про протизаконну передачу даних. Також був відсторонений від роботи очільник компанії Cambridge Analytica.

Цікаві факти з собистого життя Марка Цукерберга

Марк Цукерберг познайомився з майбутньою дружиною Присциллою Чен ще на другому курсі Гарварда. Стосунки пари пройшли випробування часом, бо тільки в 2010 році Марк запропонував своїй майбутній дружині переїхати до нього в Пало-Альто. Дівчина відповіла згодою і 19 травня 2012 року вони одружилися.

Марк Цукерберг
Марк Цукерберг із дружиною Присциллою / Getty Images

Окремо варто згадати оригінальність церемонії одруження. На задньому дворі будинку Марка зібралося десь близько сотні людей. Всі вони думали, що прийшли в гості до Цукерберга з нагоди вручення його дружині диплома лікаря (Прісцилла – педіатр). Однак виявилося, що їх запросили на весілля.

У 2016 році комп’ютерні хакери групи OurMine оголосили про злом акаунтів мільярдера в соцмережах Twitter та Instagram і розсекретили пароль, який використовував засновник Facebook. Якщо заяви зломщиків – правда, то пароль Марка Цукерберга простий навіть за мірками 2012 року: “dadada”. Контроль над акаунтами повернули власнику, а сліди хакерської активності видалили.

Марк Цукерберг
Марк Цукерберг із сином Августом та дружиною Присциллою

В травні 2017 року мільярдер отримав диплом і почесний ступінь доктора юриспруденції Гарварда. Через роки Марк Цукерберг повернувся в університет, щоб виголосити промову випускника і отримати диплом. На церемонії були присутні батьки і дружина творця Facebook.

У червні 2017 року Марк Цукерберг заявив про новий рекорд: число акаунтів на Facebook досягло двох мільярдів.

Статки Марка Цукерберга

Статки 34-річного Марка Цукерберга на початок 2019 ріку – 62,5 мільярда доларів. Це дає змогу програмісту розташуватися на 5 сходинці рейтингу найбагатших людей світу. Перед ним у цьому ж рейтингу Джефф Безос (142,3 мільярда доларів), Білл Гейтс (96,4 мільярда доларів), Уоррен Баффет (84,7 мільярда доларів) та Бернар Арно (73,7 мільярда доларів).

Зазначимо, значних збитків Цукербергу завдав скандал із Cambridge Analytica. В результаті постійних розслідувань та викликів до суду, засновник соцмережі Facebook втратив 17 мільярдів доларів.

Джерело

(Visited 38 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9048

загрузка...

"Двічі намагалася створити сім’ю": Могилевська розповіла про особисте життя (відео) 14:05

Українська співачка Наталія Могилевська відверто розповіла про особисте життя. 43-річна виконавиця ретельно приховує приватне життя і не любить розказувати подробиці на публіку. А нещодавно Наталія зізналася, що двічі намагалася створити...

Джамала зачарувала мережу спільними фото з сином (фото) 13:36

Популярна співачка Джамала з появою первістка вирішила не брати творчу паузу та вправно поєднати материнство з роботою. І артистці це успішно вдається. Джамала у мережі ділиться знімками, на яких демонструє...

Сергій Бабкін змінився до невпізнання: фото нового іміджу 13:04

Один із популярний українських артистів несподівано вирішив змінити імідж. Сергій Бабкін перефарбував волосся та бороду, обравши колір "платиновий блонд". Про зміни образу 40-річний співак, який невдовзі вчетверте стане батьком, повідомив на...

Нардепка Кошелєва засвітила струнку фігуру після пологів (фото) 12:35

28-річна депутатка від Радикальної партії Олена Кошелєва, яка наприкінці березня народила первістка, уже активно ходить на роботу в Раду та світить своєю напрочуд стрункою фігурою. 16-го травня у День вишиванки молода матуся була...

Літо в Україні буде коротким і холодним 11:34 1 коментар

Прогнозують, що літо 2019 року в Україні буде пізнім і коротким. Такі припущення висловила завідувач відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Вазіра Мартазінова. На початку червня температура в західних областях...

Зеленський хоче списати 7 мільярдів боргів ФОП за ЄСВ, але такого боргу не існує 11:02

У команді Зеленскього хочуть списати з ФОП 7 мільярдів боргу за єдиний соціальний внесок, але у реальності цього боргу не існує - загальний податковий борг ФОП становить лише 2 мільярди...

Зваблива Леся Нікітюк у зухвалому вбранні зачарувала екстремальним міні (фото) 10:33

Ведуча похизувалася стрункою фігурою та довгими ногами. Українська телеведуча Леся Нікітюк  зачарувала новим зухвалим образом. Знаменитість в Instagram-акаунті опублікувала знімок, на якому позує в екстремальній міні-сукні.   Для виходу у світ Леся обрала чорну коротку...

Лещенко та його квартира: що відомо про елітну нерухомість нардепа (фото, відео) 10:01

Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо можливого отримання хабара нардепом Сергієм Лещенком. Справа стосується купівлі депутатом елітної квартири в центрі Києва у 2016 році. У САП посилаються на повідомлення у...

Вакарчук нестандартним шляхом зареєстрував партію "Голос" 09:47 2 коментарі

Керівниця штабу партії музиканта Святослава Вакарчука "Голос" Юлія Клименко заявила, що вже є документи від Міністерства юстиції про реєстрацію політсили і вона зможе взяти участь у дострокових виборах Верховної Ради....

До Генпрокуратури надійшла заява на Коломойського про підготовку вбивства 09:13

До Генеральної прокуратури України надійшла заява громадян США Ігоря Фрумана і Льва Парнаса про погрози з боку олігарха Ігоря Коломойського. Про це в коментарі LIGA.net заявила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган. "Так, до...

Гриценко: Йдемо на вибори спільно з трьома партіями 08:24 1 коментар

Лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко заявив, що його політсила піде на парламентські вибори, об'єднавши зусилля з трьома партіями. Про це він написав у Facebook. Гриценко зазначив, що "Громадянська позиція" йде...

Влада може винести на референдум питання про мир з РФ, - Богдан 07:51 7 коментарів

Глава Адміністрації президента України Володимира Зеленського Андрій Богдан заявив, що влада розглядає винесення на всенародний референдум питання про укладення мирних домовленостей з РФ. Про це повідомляє "112 Україна". "Зеленський декларував...

Парубій скликає позачергове засідання Ради 06:43 1 коментар

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що скликає позачергове засідання парламенту. Про це він повідомив у Twitter. "Підписав розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України на 22 травня...

Коломойський призначив свого юриста, який підпадає під закон про люстрацію, керувати Адміністрацією Президента України 21:52 14 коментарів

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про призначення Андрія Богдана главою Адміністрації Президента України. Указ про призначення Андрія Богдана на сайті президента опублікували сьогодні. "Відповідно до частини третьої статті 106...

Зеленський видав указ про розпуск Ради і вимагає ліквідувати мажоритарку 21:47 1 коментар

Президент Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради 8-го скликання. Про це свідчить інформація на сайті глави держави.   “Керуючись частиною другою статті 77, частинами шостою і сьомою статті 83, пунктом...

YouTube-канал Зеленського забирає гроші у ЗМІ, які показували інавгурацію (фото) 16:30

Официальный YouTube-канал Владимира Зеленского присвоил себе права на общедоступное видео инаугурации нового президента, которое использовали сегодня десятки СМИ. И теперь все доходы от монетизации этого видео на YouTube достаются команде Зеленского...

«Фішечки» інавгурації Зеленського: головні несподіванки, курйози та знаки (фото, відео) 15:38 1 коментар

Тривалий час у команді Володимира Зеленського говорили про так звані «фішечки», які мали супроводжувати офіційну церемонію його інавгурації. Якими ж були несподіванки присяги шостого президента незалежної України та які курйози...

Креатив: львівське кафе подає зелений чай у пакетиках з Володимиром Зеленським (фото) 15:06

Хто хоч раз побував у Львові, знає, що в цьому місті кав'ярень більше, ніж ліхтарів, і в кожній – своя атмосфера. А як же інакше: не будеш креативним – втратиш...

Супрун полетіла з України одразу після інавгурації Зеленського (відео) 14:37 3 коментарі

Супрун в аеропорту Бориспіль сіла на франкфуртський рейс. Пише Главком. Виконуюча обов'язки голови МОЗ Уляна Супрун покинула Україну після інавгурації президента Володимира Зеленського. Відео того, як Супрун з червоним валізою...

Вакарчук розповів, чому не балотувався у президенти України 14:05

Музикант та лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук пояснив, що не балотувався на посаду президента України, оскільки "справжні зміни" робляться у парламенті. Тому, він і вирішив створити політичну партію для участі...
  • ріел ІФ виринаюча