pravda.if.ua
http://pravda.if.ua

“Коли я їхав на Чемпіонат, то вже розраховував, що виграю”,- Чемпіон Світу про свою перемогу (фото+відео)18 Тра, 09:04

Нещодавно, Івано-Франківська команда з джиу-джитсу у складі збірної команди України, привезла до міста 4 нагороди та один вихованець став Чемпіоном Світу. Журналісти Правда.іф поспілкувалися з тренером клубу Gerula – Михайлом Хоптій та Чемпіоном Світу – Павлом Панфіловим, який здобув перемогу у ваговій категорії 79 кілограм. Вони розповіли, які були емоції, про підготовку до Чемпіонату та про свій шлях у спорті.

-Михайле, розкажіть коли ви прийшли у спорт та скільки років вже тренуєте своїх вихованців?

-Cпортом я займаюсь вже дуже давно, ще з дитинства. Тренувати розпочав десь приблизно з 1 курсу університету, з 2002 року, ну як тренувати більше допомагав тренеру. Сам вже розпочав тренування з 2006 року, коли закінчив університет.

Якраз з того часу і знайомі з Павлом, який до цього часу зі мною тренується.

-Павло, а як на рахунок вас? Самі прийшли чи батьки заставили?

-Я прийшов ще в дитинстві, у 8 років сам з власного бажання. Мене ніхто нічого не заставляв. . І ось я віддав ціле життя цьому виду спорту та воно по трохи мені віддається.

Михайло: Павло сором’язливий та не розкажить про себе. Але він справді все життя займається, тому можу сказати, що він впертий чоловік та впевнено йде до своєї мети.

-Скільки поїхало спортсменів та скільки привезли перемогу?

-Нас їхало 5 чоловік у збірній команді України, але перемогу здобули 4:

Панфілов Павло-Чемпіон Світу.

Танчак Яніна- срібна призерка Світу .

Римарук Ярослав-бронзовий призер Світу .

Дмитрів Петро – бронзовий призер Світу.

-Як відбувався відбір на Чемпіонат?

-Відбір на змагання усі спортсмени пройшли на Чемпіонаті України, тож усі 1 номери увійшли в склад збірної України та поїхали на Чемпіонат Світу. І приємно те, що усі спортсмени збірної України саме з Івано-Франківська.

-Сильний був суперник та у кого ви вибороли перемогу?

-Це був Чемпіонат Світу там не було нічого легкого, туди приїхали усі готові. В одному місці зібралися усі лідери своїх країн у цьому виді спорту.
У нас в сітках були в основному казахи та азербайджанці. Вони лідери групи повноконтактних поєдинків.

-Розкажіть, як це повернутися переможцями, які були емоції?

Михайло: Насправді, це змагання найтоповіше по медалях у моєму житті. Вже в кінці боя Павла, десь 10 секунд до закінчення бою, і я бачу, що він перемагає та сильно відстає від супротивника. І я вже кажу хлопцям, що невже зараз збудеться моя мрія, що мій вихованець стане Чемпіоном Світу. Я стримував свої почуття, але потім було важко прийти в себе.

Павло: Це вже не перша моя премога. Якихось аж надзвичайних емоцій не було. Коли я їхав туди, то вже розраховував на те, що стану Чемпіоном Світу.

-Яка у вас була підготовка до Чемпіонату?

-Підготовка до Чемпіонату була унікальна. Спарінги були і в 3-ох, і групові бої, і навіть інгаляції для покращення дихання. В Івано-Франківську ми готувалися місяць, а останній тиждень підготовка проходила у горах, бо у високогір’ї людина починає краще дихати киснем та потім покращується дихання. У тренуваннях ми використовуємо старі японські методи, бо в нас є сенсей з Японії, який там жив та навчався.

-Які подальші плани?

Михайло: Наш вид спорту олімпійський, але він розбитий на декілька категорій. Ми виступаємо у повноконтактних поєдинках, як ММА. Після таких здобутків люди виступають у професійних боях по ММА.

Павло: Я збираюсь брати участь у боях без правил, тому і подальший план стати Чемпіоном UFC. Стати тренером варіант не розглядаю, бо вважаю, що кожному своє.

-Розкажіть ще про вашу єдину дівчину, яка стала срібною призеркою?

-Танчак Яніна – дуже цікава особистість, хоч вона і дівчина, але в неї дуже агресивний вид бою, що для дівчини не властиво. Вона в нас займається з вересня минулого року, але вже до нас вона мала певний досвід. В неї в групі була лідерша, яку бояться та через неї знімаються з боїв, але Яніна вистояла і дуже непогано. І стала срібною призеркою у ваговій категорії 63 кілограма.

Розмовляла Влада Карєва

(Visited 352 times, 1 visits today)