pravda.if.ua
http://pravda.if.ua

“Легені – орган, який є мереживом із повітря та крові”,- лікар пульмонолог про свою професію18 Тра, 09:08

Вчора, 17 травня, своє професійне свято відзначали лікарі пульмонологи. Журналісти Правда.іф поспілкувалися з лікарем пульмонологом обласного фтизіопульмонологічного центру, асистентом кафедри фтизіатрії та пульмонології Івано-Франківського медичного університету та експертом Департаменту охорони здоров’я з пульмонології – Світланою Леонідівною Філіповою. Вона розповіла нашим читачам, при яких ознаках слід звертатися до лікаря пульмонолога та як часто потрібно перевіряти своє здоров’я.

Doctor shows human lungs .

Світлано Леонідівно, розкажіть нам хто такий лікар пульмонолог?

-Лікар пульмонолог – це лікар-терапевт у терапевтичній галузі. Тобто ми є частинкою терапевтичної професії та частина широкої галузі медицини. Ми займаємося хворобами органів дихання, а саме хворобами трахеї, бронхів, легень та плерви. Найчастіше ми лікуємо пневмонії, хронічні бронхіти, часто зустрічається ХОЗЛ (хронічне обструктивне захворювання легень), бронхіальна астма, вродження вада легень.

-Яке найпоширеніше захворювання?
В Україні на протязі дуже багатьох років, хвороба органів дихання – це найрозповсюдженіше захворювання.Звичайно, що в кожній області це по різному, там де шахти,заводи, то більша ймовірність захворювання. В чистішій зоні, то цих захворювань менше по розповсюдженності.

До органів дихання відносяться і всі гострі захворювання, але частіше ними займаються терапевти. Якщо брати ті захворювання, якими займаються тільки лікарі пульмонологи, то зростає кількість захворювань бронхіальної астми. Стабільна в світі тенденція зростання захворюваності на ХОЗЛ, але у нашій області ситуація залишається стабільною.

-Як ви вважаєте для чого існує День пульмонолога?

-Взагалі ми святкуємо День медика – це наше професійне свято, але саме День пульмонолога ми відзначаємо з 1997 року.

Це свято не тільки для того, щоб привітати моїх колег пульмонологів, але й для того, щоб нагадати нашим мешканцям про такі хвороби. Легеневі хвороби – це сезонні хвороби, коли частіше ми хворіємо в осінньо-зиовий та зимово-весняний період. Вже у саму зиму та у справжнє літо ми хворіємо менше. Потрібно знати про правила: загартовування, не переохолоджуйся, правило бережись, вчасно звертайся за медичною допомогою, не ходи з явищами вірусних інфекцій у суспільство. Тому свято існує для того, щоб нагадати людям.

-Чи існує певна вікова категорія, коли хвороби органів дихання є найпоширенішими?

-Так як вже казала, то більшість наших хвороб спричинені інфекційними чинниками, а це можливо у будь якому віці. Але є особливості, ХОЗЛ власне для людей старшого віку, тобто повинні вже мати певний стаж куріння або робота у шкідливих умовах. Бронхіальна астма – це хвороба, яка проявляється у людей молодого віку.

-При яких перших симптомах потрібно звернутися до лікаря пульмонолога?

-Існує певний перелік скарг з якими людинна повинна до нас звернутися: хронічний кашель( який турбує декілька місяців у році), кашель з виділенням мокроти, задишка, відчуття нестачі повітря, часті респіраторні вірусні інфекції, дискомфорт у грудній клітці, пацієнти, які мають шкідливі умови праці ( лаки, пил, загазованість. фарби). Це ті пацієнти, які повинні обов’язково оглядатися лікарем пульмонологом.

-Як часто потрібно обстежувати свої легені?

-Здорова людина, яка немає легеневих скарг повинна проводити обстеження раз в рік. Вже доведено, що тільки при такому моніторингу можна запобігти хворобі та вчасно її полікувати. До сімйного терапевта, на мою думку, хоча б 2 рази в рік.

Розмовляла Влада Карєва

(Visited 516 times, 1 visits today)