Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Мешканці франківської багатоповерхівки скаржаться на самовільно встановлений домофон ВІДЕО

-Реклама-spot_img
spot_img

Мешканці однієї з багатоповерхівок Івано-Франківська скаржаться на встановлення домофону в під’їзді без їхньої згоди. Зараз людям надходять платіжки щодо встановлення та обслуговування домофону, хоча домофонної системи в їхніх квартирах немає, пише Суспільне Карпати.

“Хто міг погодитися на цей геморой?”. Мешканці про встановлення домофону в будинку

У міському управлінні житлової політики кажуть, що такі випадки часто трапляються в багатоповерхівках міста.

- Advertisement -

“Хто міг погодитися на цей “геморой”? Я не знаю, хто”, – так мешканець будинку на вулиці Українська, 8 розповідає про встановлення домофону в під’їзді.

Чоловік каже, що своєї згоди не давав, адже домофон приносить йому багато незручностей. Зокрема, розповідає, що його дружина хвора і з ліжка встати не може. Тому, коли приїжджає швидка допомога, доводиться спускатися вниз та відчиняти лікарям двері. "Хто міг погодитися на цей геморой?". Мешканці про встановлення домофону в будинкуСуспільне Карпати

“Хто міг погодитися на цей геморой?”. Мешканці про встановлення домофону в будинку

“Коли приїжджає швидка, мені треба йти, а я рік тому зламав стегно і ледве сам ходжу. І тут живуть переважно пенсіонери”, – говорить мешканець будинку Микола Нівалов.

Ще одна мешканка Наталія Біланів розповідає, що домофон у під’їзді встановили у жовтні 2020-го року. На його встановлення жінка теж не давала ні усної, ні письмової згоди, тому не розуміє, чому повинна оплачувати квитанції, які надсилає підприємство, що поставило домофон. Спочатку прийшла платіжка за встановлення обладнання в під’їзді, а потім почали надходити інші квитанції – зокрема, щодо абонентської плати. "Хто міг погодитися на цей геморой?". Мешканці про встановлення домофону в будинкуСуспільне Карпати

“Хто міг погодитися на цей геморой?”. Мешканці про встановлення домофону в будинку

“Чого мене зобов’язують оплачувати за когось, хто хотів ставити домофон? Я бажання не виявила, тому що мені достатньо кодового замочка”, – каже Наталія Біланів.

Для того, щоб з’ясувати, чому приходять ці квитанції, жінка звернулася до ТОВ “Домофонсервіс – Захід” – підприємства, яке встановлювало домофон.

За словами Наталії Біланів, їй прийшла відповідь, що вона теж входить до більшості.

“За згодою більшості мешканців під’їзду, включаючи і вашу квартиру”. А я згоди не давала, значить вони нас обманюють”, – говорить жінка.

У відповіді на звернення жінки підприємство повідомило, що встановило домофон на підставі колективного договору. Сьогодні (10 лютого -ред.) працівники підприємства договір показати відмовилися. Натомість, запропонували жінці підписати новий. Спілкуватися з кореспондентами Суспільного в “Домофонсервіс – Захід” також відмовилися. "Хто міг погодитися на цей геморой?". Мешканці про встановлення домофону в будинкуСуспільне Карпати

“Хто міг погодитися на цей геморой?”. Мешканці про встановлення домофону в будинку

Начальник управління житлової політики Геннадій Пономаренко розповідає, що колективний договір не можуть підписати зі всіма мешканцями будинку.

“Колективний підписується з однією особою або юридичною, або уповноваженою. Якщо він підписується мешканцями кожної квартири, то це не колективний договір, а індивідуальний”, – сказав Геннадій Пономаренко."Хто міг погодитися на цей геморой?". Мешканці про встановлення домофону в будинкуСуспільне Карпати

“Хто міг погодитися на цей геморой?”. Мешканці про встановлення домофону в будинку

Юрист Василь Масюк зазначає, що рішення про встановлення домофону повинні ухвалити співвласники будинку. Для цього вони мають провести збори та голосування. Аби домофон таки встановили, потрібно 75 % голосів власників квартир з усього під’їзду. Дозвіл повинен бути письмовим. Якщо його немає, або деякі мешканці вважають, що домофон – це перешкода в користуванні їхнім майном, вони можуть звернутися до суду.

“Громадянин, який вважає, що його права порушені таким чином, подає позов про усунення перешкод у користуванні цим майном і відшкодування шкоди, завданої як прямої – тобто щось пошкодили – так і моральної. Більше того, я подивився рішення судів, що вони присуджують, ухвалюють рішення”, – зазначає Василь Мисюк.

У департаменті комунальної політики розповідають, що такі випадки в місті стаються регулярно, тому закликають жителів уважно читати договори, які вони підписують з підприємствами.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні