-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Мешканці прикарпатського села виступили проти будівництва заводу з переробки відходів ВІДЕО

-Реклама-spot_img
spot_img

В селі Дзвиняч на Прикарпатті планували побудувати завод із вторинної переробки відходів. Під час презентації виробництва підприємець пообіцяв із шин, пластику та бітуму виробляти нафту. Людям показали мобільну установку з переробки, а в результаті змонтували саморобні печі без дозволів, сертифікатів чи будь-яких документів.

Мешканці села обурились, бо токсичне виробництво облаштували просто посеред Дзвиняча – до найближчого будинку всього 100 метрів, поруч садочок, парк, амбулаторія, пишуть Версії.

Люди підозрюють, що це буде тіньова переробка нафти.

“Перегонка нафти і нафтопродуктів. В тому числі він розказав, що ця установка може переплавлювати при температурі 800 градусів пластик, гуму, бітум. Є шість печей, в кожній чотири топки. Він хоче опалювати деревом, а щоб довести до 800 градусів, то треба певно вирубати всі Карпати”, – розповідає місцева мешканка Оксана Карабінович.

- РЕКЛАМА-

Люди зверталися у сільраду за поясненнями.

“Це приватне приміщення. Вимурувані печі, нічого там не відбувається. Ми наприклад не розуміємо, чи там буде хтось хліб пекти, чи будуть переробляти нафту. Проекту ми не маємо”, – розповів Іван Загірняк, заступник голови сільради.

Втім, як стало відомо, керівництво громади знає про відкриття ного виробництва. Бо ще 28 вересня на засідання виконавчого комітету запросили підприємця Олега Саїва, який і розповів про плани відкриття в селі Дзвиняч на виробничих площадках ТзОВ “Утіплит” переробки твердих вуглеводнів в зріджений стан.

“З його слів дане виробництво не несе загрози навколишньому середовищу, абсолютно безпечне, а виробник устаткування гарантує його експлуатацію згідно державних норм і вимог до виробничого обладнання та охорони навколишнього середовища”, – йдеться у відповіді на запит громади.

Водночас в Дзвиняцькій сільській раді відмітили, щоб перед відкриттям виробництва підприємець повинен отримати ліцензію, висновок Державної екологічної інспекції, а також в громаді мають відбутися громадські слухання.

Проте, як стверджують мешканці Дзвиняча, жоден з цих пунктів не був виконаний. Нещодавно людям вдалось потрапити в цех, де як пояснив підприємець, непотріб використовуватимуть із користю.

“Установка не така потужна, вона перероблятиме мізер. Це не “Чорнобиль”, як всі пишуть”, – каже на відео Олег Саїв.

Богородчанський район багатий на вуглеводні, а велику частину видобутку не обліковують. Час від часу з’являється тіньова переробка. Таке у Дзвинячі вже було. Через це кілька років тому на житловому подвір’ї стався вибух – загинув чоловік і його 5-річна онука.

На території деревообробного підприємства, де облаштували печі, немає ані очисних споруд, ані елементарних фільтрів на трубах. Люди, які живуть поруч, задихаються від викидів.

-РЕКЛАМА-

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні