Актуально зараз

-Реклама-spot_img

На фестивалі “Коляда на Майзлях” колядуватимуть маріупольці та бійці з фронту

-Реклама-spot_img
spot_img

З 8 до 14 січня 2023 року в Івано-Франківську відбуватиметься міжнародний різдвяний фестиваль “Коляда на Майзлях”.

Колядуватимуть колективи з України та з-за кордону, хор за участі вимушених переселенців і бійці з передової, пише Суспільне.

Патріотичні і традиційні колядки лунатимуть наживо, у прямому етері та з екранів телевізорів.

Наживо, в прямому етері і в записі
“Коляда на Майзлях” цього року розпочнеться 8 січня з архиєрейської літургії у храмі Царя Христа.

“До відкриття фестивалю долучили військових, які з екрана до нас колядуватимуть і віншуватимуть. Це відбудеться і на відкритті, і на галаконцерті. Фестиваль буде особливий, по-родинному теплий, відкритий для всіх з найбільшою думкою і молитвою про наших захисників, завдяки яким ми можемо колядувати”, — розповідає ініціаторка та співорганізаторка “Коляди на Майзлях”, керівниця хору “Осанна” Любов Терлецька.

- Advertisement -

Упродовж фестивалю наживо колядуватимуть у церкві й паралельно транслюватимуть виступи у Facebook. Через дві години концерт показуватимуть на телеканалі Галичина. Виступи деяких українських та закордонних гуртів записали для трансляції на телебаченні заздалегідь задля безпеки, розповідає Любов Терлецька. З її слів, за бажанням колективи також виступатимуть деінде в місті.

Голова оргкомітету фестивалю, ігумен монастиря отців Василіан в Івано-Франківську о. Артемій Новіцький каже, що на випадок вимкнення світла під час виступу в храмі є генератор. Якщо ж почнеться повітряна тривога, концерт зупинять, щоб люди сховалися в укриття до відбою.

Наживо у храмі колядуватимуть колективи з Івано-Франківської громади, зокрема з Хриплина, Братківців, Чернієва, Крихівців. Крім того, на фестивалі виступатимуть гурти з Рогатина, Коломийщини, Косівщини.

Любов Терлецька каже, що до цьогорічної “Коляди на Майзлях” наживо долучаться також вимушені переселенці, зокрема з центру “Я — Маріуполь”. Крім маріупольців, до складу гурту входять жителі Харківщини й Івано-Франківська.

“Багато з цих людей згадують своє дитинство: хтось колядував, хтось — ні, і ці свята проходили повз їхні родини. Але зараз це змінилося. Дуже тішить, що ці люди також стали учасниками і зможуть пережити атмосферу нашої коляди”, — розповіла Любов Терлецька.

Керівниця центру “Я — Маріуполь” в Івано-Франківську Наталія Ольхова каже, що участь у “Коляді на Майзлях” — це честь для людей з інших регіонів.

“Ми почали шукати наших співочих людей. У нас не було керівника, який міг би підготувати, і пані Любов Терлецька запропонувала співпрацю. Спочатку ми створили невеличкий колектив зі співочих маріупольців, потім долучилися дівчата з Харкова і Франківська. Також доєднуються діточки”, — розповідає Наталія Ольхова.

Вона каже, що учасники гурту “Я — Маріуполь” дуже хочуть ближче ознайомитися з традиціями. Колектив уже змайстрував для себе різдвяну зірку — цього навчив майстер. Поки створювали її, каже Наталія Ольхова, — колядували.

“Дитиною я колядувала, але дуже прості колядки. Тому було цікаво вивчити нові. Ми співатимемо патріотичну, дуже актуальну зараз колядку. Яку саме — таємниця”, — ділиться керівниця центру “Я — Маріуполь” Наталія Ольхова.

Патріотичний репертуар
Любов Терлецька каже, що цього року попросили колективи обов’язково внести до свого репертуару колядки, в тексті яких є згадки про Україну, історичні події чи постаті.

“Наш народ свою історію переспівував і в колядках, не лише в історичних піснях. Зведено ми співатимемо і повстанську коляду, і періоду січового стрілецтва”, — розповіла співорганізаторка фестивалю.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні