pravda.if.ua
http://pravda.if.ua

На Прикарпатті чоловік відкрив страусячу ферму після повернення з фронту (відео)13 Сер, 22:05

Африканська екзотика в передгір’ї Карпат. Після повернення з фронту місцевий підприємець здійснив заповітну мрію матері й відкрив страусячу ферму.

Результат пошуку зображень за запитом "страуси"

З величезними птахами познайомилася й наша знімальна група.

Дівчинку звати японка, вона ходить оком підморгує. Хлопчик у неї шипун. Ходить шипить – доволі агресивний.

А ще є Тайсон, Танцор, Катя, Кнопа. Однак імена мають не всі страуси – каже Сергій. Тільки ті, які проявили себе. Улюбленець – і господарів, і туристів – Цезар. Птах дуже товариський, дозволяє погладити себе й залюбки фотографується з відвідувачами, інформують Подробиці.

Ідея відкрити страусину ферму належить матері – розповідає Сергій. Здійснилася мрія лише через шість років. Впоралися б і швидше, але корективи внесла війна. У дві тисячі чотирнадцятому Сергій пішов воювати на Схід. Більш ніж рік він тримав оборону біля Гранітного і Старогнатівки у складі 72 бригади. А коли демобілізувався – відновив будівництво.

“Спочатку збудували такі загони на чотири сім’ї. Ну і звичайно потрібно було якісь сількогосподарські будівлі, дорогу, абсолютно заїзду не було, світло проводили”, – говорить Сергій Швець, власник страусиної ферми.

Будували – і паралельно вивчали все про екзотичних птахів. Перші два десятки пернатих купили минулого року, привезли аж із Миколаєва.

“Доглядати було дуже страшно, перший день коли я зайшла туди в загороди їхні ранком там все було поломано, всі лати трощило, летіло. Це я тікала звідти із таким страхом, мені аж в середині все дрижало”, – говорить Оксана Швець, співвласниця страусиної ферми.

Тепер для пані Оксани страуси – “любі пташенята”. Їх у неї – шістнадцять. У догляді – каже – невибагливі. Їдять переважно зерно, полюбляють траву і фрукти. Свою першу зиму теж перенесли без проблем.

“До тридцять пять морозу вони спокійно переносять. Дньом ми їх випускали, вони собі в снігу сиділи, навіть купалися”, – говорить Оксана Швець, співвласниця страусиної ферми.

Страусиний бізнес – доволі прибутковий, кажуть фермери. Виробництво – практично безвідходне. Яйця, м’ясо, пір’я, жир та шкіра – цінне все. Утім, приїздять туристи на ферму не лише заради велетенського омлета.

“Страуси живуть до 70 років, яйценостість дорослої самки після 3 років до сорока-шісдесяти яїць”.

“Ферма дуже файна, особливо коли страуси танцюють, ви бачили. Як вони танці роблять.  Багато не знають, що воно таке є. Багато подивляться той інтернет люди ще не вірять воно тут є в Ловагах, таке забите село десь у глубинці і страуси там ходять у лісі”, – говорить Василь Владика, відвідувач страусиної ферми.

Окрім страусів, на фермі живуть фазани, павичІ, цесарки, карликові кури сібрайт. А незабаром до птахів доєднається сімейство білочок.

Відеопрогравач

00:00
00:00
(Visited 129 times, 1 visits today)