pravda.if.ua
http://pravda.if.ua

“На прикарпатті ми маємо нову українську школу”,- Віктор Кімакович розповів про реформу та чи готові школи до навчального року01 Вер, 12:05

Сьогодні, 1 вересня, вся країна святкує День знань. Вже завтра усі освітні заклади Івано-Франківської області проведуть святкову лінійку та розпочнуть навчальний рік. Журналіст Правди.іф вирішила поспілкуватися з директором департаменту освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адмінстрації Кімаковичем Віктором Євстахійовичем та дізнатися про освітню реформу на Прикарпатті, про теплі вбиральні та чи готові школи до нового навчального року.

-Віктор Євстахійович, Верховна Рада України прийняла закон про реформу української освіти, розкажіть як відбувається реформа на Прикарпатті?

-Розпочалася реформа, яка називаєть нова українська школа. Минулий рік по цій реформі ми приймали 1-і класи, але тепер маємо ще 2-і класи. Нова українська школа — це навчання не в приміщенні, не в комп’ютерах, не за партами, а в першу чергу в програмі та в голові вчителя. Змінилась програма та підходи до викладання.Там де змінився вчитель та його манера викладання, саме там ми маємо нову українську школу. Ми можемо точно сказати, що на Прикарпатті маємо нову українську школу.

Як ви вважаєте, чи корисна ця реформа ?

-Відповідно усім дослідженням вже є такий маркер, який говорить про те, що дитина хоче йти до школи. Тож якщо ми не відбили бажання дитини йти до школи, то значить ми на правильному шляху. Діти хочуть вчитися, їм подобаються уроки та нові підходи, але це не значить, що діти не засвоюють програми. Існують дослідження, які показують що дитина повинна вміти після якогось терміну. І згідно цим дослідженням є висновок, що все так і лишилося, тобто те, що лякало та було одним із міфів про те, що діти будуть бавитися, а якість знань буде гірше, то цього немає. І рівень знань у дітей залишився високим.

Які ще є нововведення та особливості на цей навчальний рік?

Особливість саме цього року те, що 2 клас йде вперше про програмі нової української школи. Наші вчителі прходиди курси та навчання по цій реформі.Тому тепер особливість в тому, що ми легше заходимо у цю реформу.

Під час робочого візиту Лілії Гриневич на Прикарпатті було сказано, що виділено кошти на теплі вбиральні, як зараз з цим справи?

-Кошти державні є та їх не можна виділити просто так. Проводили вироблення проектно-кошторисної документації, щоб знати скільки потрібно на ту чи іншу школу. Зараз в нас є на 80 проектів проектно-кошторисна документація, ми відібрали їх для того, щоб забезпечити там функціонування теплих туалетів. Це не значить, що школи не мають туалетів. До прикладу в гірських районах школи складаються з корпусів,де в одному є туалет, а в іншому немає, тож дітям доводиться бігати 30 метрів по холоду до туалету в іншому корпусі.В першу чергу отримували кошти заклади, де є багато дітей і маленька вартість виконання робіт. Найпізніше отримають кошти, ті хто має маленьку кількість дітей, але велику вартість виконання робіт. Колись ми вийдемо на ситуацію, коли в нас не буде жодного закладу, який не має теплої вбиральні.

Нещодавно у ЗМІ з’явилася інформація, щодо школи в Івано-Франківській області, у селі Красноїлля Верховинського району, де діти розпочнуть навчальний процес за межами школи. Розкажіть про цю ситуацію та чи розпочалися вже ремонти?

-Дуже складний об’єкт, який має дуже багато факторів. Присутнє недопрацювання місцевої дирекції школи, коли добудовувався об’єкт було порушене водовідведення і води почали збиратися під приміщенням школи і відповідно грибок з‘їв дерев’яні частини. Потім дітей відселили з тих приміщень, вони навчалися в шкільному інтернаті, в закладах сільської ради. За цей час ліквідовано весь грибок та відбувається осушення цього приміщення і цей той випадок, коли спільними зусиллями ця проблема буде вирішена. Звичайно на це потрібен час. Були виділені кошти місцевого бюджету, які пішли на виготовлення документації та частково на роботи. Були виділені кошти обласної ради, за рахунок яких був перекритий дах. І втретє були виділені кошти від Кабінету Міністрів, там вже суми в мільйонах, щоб доробити цей об’єкт. Зрозуміло, що до 1 вересня це не встигнуть зробити, але можна бути впевненими, що ніхто тих дітей та населений пункт не залишив без уваги.

Чи готові інші школи до початку навчального року? Чи завезені нові підручники, парти?

-З підручниками все гаразд, для 1 класу вже є, для 2 класу ще їдуть. Всі підручники вже є в області та розвозяться по своїм населеним пунктам. Є проблеми з довозом підручників для 6-х класів з трудовго навчання, але це не те, що буде впливати на навчальний процес.

Також відбувається поставка парт для 1-их класів, десь до середини вересня ми вже закінчимо. Це залежить не тільки від нас, але й від тих людей, які виграли в тендерах.

Чи відбувалася закупка шкільних автобусів?

-Що стосується шкільних автобусів, то відбувалися тендера і я думаю, що вже на наступному тижні буде зрозуміла дата поставки автобусів. Ми повинні купити 12 автобусів з обласного бюджету, але також райони купують транспорт. Тому на цей навчальний рік розрахована і поставка нових шкільних автобусів.

Дякуємо за розмову!

Розмовяла Влада Карєва

(Visited 227 times, 1 visits today)