Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Не повторити долю китайських сімей: поради прикарпатцям, як не розлучитися під час карантину

-Реклама-spot_img
spot_img

Коли в Китаї після карантину збільшилася кількість розлучень, українці активно почали це обговорювати і міркувати чи зможуть вони зберегти стосунки в такій же ситуації. Але довго чекати не довелося і ми на власному досвіді побачили як це 24/7 бути вдома усією сім’єю та цілодобово бачити тільки чоловіка (дружину), батьків і дітей. На щастя, поки нема інформації, щоб люди масово бігли і подавали заяву на розлучення, але як то кажуть, карантин тільки недавно розпочався.

Як зберегти стосунки під час карантину? Як не розсваритися з рідними? Як уникати сварок і суперечок? На ці та інші питання Версіям допомогла знайти відповідь франківський психолог Наталія Чаплинська.

Жінка каже, що сьогодні ми перебуваємо у незвичній стресовій ситуації, а наша поведінка є зрозумілою і нормальною.

- Advertisement -

Взяти паузу в претензіях

«Склалася ситуація у якій всі ми опинилися вимушено. Люди змушені бути цілодобово вдома і це може призвести до конфліктних ситуацій. Найперше, треба взяти паузу в претензіях один до одного. Якщо вам щось не подобається – подумайте, яким чином близькій людині сказати про це. Повірте, можна одні й ті самі слова говорити з різним акцентом. У кожній ситуації можна знайти те корисне яким можна поділитися зі своїми рідними»,наголошує психолог.

За її словами, чи не усі конфліктні ситуації, які виникають на сьогоднішній день є через побут або якісь інші роздратування. Але причина тут одна – підвищений рівень тривожності і стресу. Тому, що всі події, які відбуваються навколо «говорять» нам, що є небезпека і вона може прийти у наш дім. Тож коли людина свариться чи конфліктує, це можна назвати своєрідним захистом і виплеском негативних емоцій, які пов’язані з тривожними речами.

п. Наталія радить подумати яким буде наслідок цього виплеску. Що від цього зміниться? Кому стане краще, вам, вашим рідним чи друзям? Звісно, коли йде емоційна хвиля тоді про це думати складно. Але усе можна сказати по-доброму.

Поставити себе на місце дитини

«От є батьки, котрі кажуть, що їх страшенно нервують діти. А ви спробуйте уявити на мить, яка важко вам бути у закритому приміщенні і виходити на вулицю один раз на декілька днів. А дитина, якій 5-6 років і яка повна енергії, теж має бути вдома. Їй ще складніше всидіти на місці, але вона все одно вас слухає і робить те, що ви рекомендуєте. Є безліч ідей, чим зайняти дитину. Робіть спільно фізичні вправи, залучайте їх до домашніх справ. Наші діти хочуть бути дорослими і зараз саме час їм в цьому допомогти. Розказувати, які у них є обов’язки. Звісно, ви будете вдвічі довше чистити картоплю, але дитина буде занята і в цей ви з нею спілкуватиметеся, в результаті ваше чадо запам’ятає цей період на усе життя. Навіть маленькі діти, в 4-5 років можуть сервірувати стіл. Трішки старші – витирати пилюку. І обов’язково хваліть дітей, за їхню допомогу, навіть якщо вони не зроблять так як цього хочете ви, але вони стараються», –  зазначає фахівець.

Переглядайте фільми та сімейні альбоми

Так, говорити про це легко і на практиці може вийти не зовсім бажаний результат. Але тут причина в тому, що ми мовчимо. Наприклад, часто жінка думає, що чоловік має здогадатися про що вона мріє і тд. Але ж він не читає думок і хоче щоб йому просто сказали, що потрібно зробити, або чого не варто робити.

 «Є жінки, які кажуть, що чоловіки їм не допомагають, але вони їх про це не просять. Біда наших родин в тому, що ми не проговорюємо те, що нам подобається, або те, що ми хочемо і навпаки. Ми привикли ставити претензію. А чому не можна сказати? Попросіть допомогти приготувати вечерю, прибрати в квартирі чи позайматися з дітьми. Навряд, ваша кохана людина вам відмовить»,впевнена психолог.

Якщо планувати свій день, то за час карантину можна зробити багато корисного. Наталія Чаплинська рекомендує перегляд історичних та патріотичних фільмів спільно з сім’єю. Чи обговорення тієї чи іншої прочитаної книги. На її переконання, це зближує сім’ю.

«На жаль, зараз такого немає, щоби батьки вечері читали поезію, а діти слухали. Дорослі кажуть, що діти не читають нічого. Звісно,не читають, бо вони не бачать, щоб ви читали. Але сьогодні ми маємо нагоду навчити їх цьому і це важливий виховний момент. Переглядайте сімейні альбоми, проговорюйте і згадуйте ті життєві ситуації, які були. Якщо у вас збереглися фото ще ваших прадідів – покажіть їх дітям, це історія вашого роду. Якщо ви її знаєте, це дуже унікально. Зрозумійте, що багато позитивних моментів можна знайти перебуваючи вдома»,каже фахівець.

Нам дійсно варто згадати все, що ми раніше планували зробити. Адже зараз ідеальний час для цього. Займіться самоосвітою, започаткуйте нові сімейні традиції, більше спілкуйтеся з рідними. Ми часто казали, що не маємо часу для власних дітей чи близьких, і от зараз ідеальна можливість надолужити згаяне.

Підготувала Марія Франчук

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні