-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

«Необхідно все робити з любов’ю»,- Богдан Лутчин про ферму «Беррі Прикарпаття» ФОТО

-Реклама-spot_img
spot_img

Сьогодні, 19 червня, в Україні відзначається День фермера. Про складну та клопітну працю журналісти Правда.іф розпитали власника фермерського господарства «Беррі Прикарпаття» – Богдана Лутчина.

Фермерське господарство «Беррі Прикарпаття» знаходиться поблизу Івано-Франківська у селі Чукалівка та ввійшло до 50-ти найкращих українських ферм з вирощування полуниць, а керівник Богдан Лутчин став володарем премії UBA AWARDS-2021 у номінації «Персона року».

«Необхідно все робити з любов’ю»,- Богдан Лутчин про ферму «Беррі Прикарпаття» ФОТО

Пан Богдан розповідає, що ідея створити фермерське господарство прийшла до нього тоді, коли він займався працевлаштуванням людей закордоном та замислився, чому людям не надати можливість заробляти вдома?

«Коли я працевлаштовував людей, то звернув увагу, як наші люди важко працюють у різних сферах: і на полуниці, і на будівництві, і на інших фермах. До мене прийшла ідея, чому б не розпочати вирощувати ягоду на Батьківщині та розвивати український бізнес, тим самим даючи роботу людям вдома, а не за тисячі кілометрів від родин»,- наголошує керівник «Беррі Прикарпаття».

- РЕКЛАМА-
«Необхідно все робити з любов’ю»,- Богдан Лутчин про ферму «Беррі Прикарпаття» ФОТО

Свій шлях Богдан Лутчин розпочинав із невеликої ділянки землі, спортивного інтересу та лишень 200 доларів стартового капіталу. Фермер розповідає, що перший час набирався досвіду у закордонних колег, так як там сучасніші технології, а для вдалого бізнесу та родючого врожаю потрібно йти у ногу з часом. Після перших вдалих спроб дійшов висновку, що настав час вирощувати щось перспективніше та переходити на новий рівень, тобто шукати більшу площу для висадки саджанців та розширяти колектив.

«Першу нашу полуницю ми продавали нашим сусідам та друзям. Чим більше ставало позитивних відгуків, тим краще я розумів, що ми на правильному шляху»,- наголошує Богдан Лутчин.

«Необхідно все робити з любов’ю»,- Богдан Лутчин про ферму «Беррі Прикарпаття» ФОТО

На питання, чому саме полуниця, відповідає:

«Коли я починав фермерське господарство, а це приблизно 5-6 років тому, то на той час це була хороша ніша. Була гарна вартість, а для мене можливість заробити»

Що стосується сорту полуниці, то керівник фермерського господарства «Беррі Прикарпаття» розповідає, що особисто їздить до Італії та Голандії, щоб підібрати саджанці.

«Необхідно все робити з любов’ю»,- Богдан Лутчин про ферму «Беррі Прикарпаття» ФОТО

«Для вирощування полуниці на «Беррі Прикарпаття» ми не купляємо що-небудь на ринку, а особисто їздимо в  Італію та Голландію, щоб придбати сорт у першоджерела. Я особисто їздив до Голландії та придбав сорт «Магнус» в людини, яка його винайшла. Кожного разу ми беремо нові сорти та дивимося, який нам підходить найбільше, так як у кожного є певні нюанси. Після голландської  полуниці ми взяли італійський сорт, який солодший та родючіший. Цього року ми посадили ще два нові види, один з них – це ягода зі смаком суниці. Для вирощування полуниці на Прикарпатті ми знайшли ту, яка найбільше підходить під наш грунт та клімат – це сорт «нейтрального дня», який родить від весни і до пізньої осені та не залежить від тривалості нашого дня»,- розповідає Богдан Лутчин.

Фермер ділиться, що для якісної полуниці та вдалого врожаю важливі умови вирощення. На «Беррі Прикарпаття» полуниця зростає у туннелях іспанського типу, тобто вони провітрюються з усіх боків, а під час сонячної погоди залишається тінь. Окрім цього, внизу  до них підведено крапельний полив. Плівка у теплиці особлива – вона забирає двадцять п’ять відсотків ультрафіолету.

«Необхідно все робити з любов’ю»,- Богдан Лутчин про ферму «Беррі Прикарпаття» ФОТО

Проте, Богдан Лутчин зауважує, який б розумний не був фермер та якісні теплиці, а вдала робота залежить від людей.

«Зараз на фермерському господарстві важлива не тільки теплиця, саджанці та розумний фермер, але й людський фактор. Усіх кваліфікованих та професійних працівників потрібно заохотити заробітною платою. Я вважаю,  якщо людина прийде та за 4 години заробить 500 гривень, то це гідна зарплата»

Щодо вартості, то полуниця «Беррі Прикарпаття» не дорожче за ягоду на ринку. Проте, до полуниці надаються документи та сертифікат якості, який підтверджує, що у ягоді нітратів в 4 рази нижче норми.

«Необхідно все робити з любов’ю»,- Богдан Лутчин про ферму «Беррі Прикарпаття» ФОТО

На фермі «Беррі Прикарпаття» вирощують не тільки полуницю, але й виготовляють смачну і корисну пастилу. Поблизу, на вільному полі зростають кавуни та дині, а у майбутньому з’явиться власне лавандове поле.

«При зборі ягоди в нас виникало запитання, куди саме застосувати полуницю маленького розміру. З часом ми придумали виробництво пастили, де розмір ягоди не має значення, так як усе збивається в блендері. Завдяки цьому виробництву ми не несемо збитки, а навпаки отримуємо прибуток та зберігаємо робочі місця на зимовий період»

Щодо робочих місць, то Богдан Лутчин наголошує, що для нього важливо зберегти роботу для людей якнайдовше. Завдяки фермі у Франківській ТГ з’явилося приблизно 15 нових робочих місць.

Керівник фермерського господарства поділився із журналістами своїми планами та розповів:

«Ми плануємо на фермі «Беррі Прикарпаття» створити сімейне ягідне містечко для місцевих мешканців та туристів, щоб усі бажаючі мали змогу завітати до нас. У кожного з’явиться можливість випити ягідне смузі, поглянути як росте полуниця та відпочити. До нас зможуть завітати усі бажаючі, так як до самої ферми їздить громадський транспорт. Ми створимо місце, де можна відпочивати всією родиною. А мешканці Чукалівки матимуть нові місця для роботи»

«Необхідно все робити з любов’ю»,- Богдан Лутчин про ферму «Беррі Прикарпаття» ФОТО

Окрім цього, Богдан Лутчин розповів, що 14 серпня у селі Чукалівка на стадіоні зберуться ягідники всієї України та проведуть ягідний фестиваль.

«На фестиваль планємо запросити та зібрати всіх виробників ягідної продукції Прикарпаття, щоб ягідники мали змогу прорекламувати себе, а також – заохотити інших до заняття фермерством. Звісно, готуємо різні майстер-класи, конкурси, туристичні атракції Прикарпаттям для гостей і учасників фестивалю.

Також, ставимо перед собою мету зробити свято для основних експертів – дітей. Під час фестивалю плануємо організувати благодійний аукціон , щоб зібрати кошти на будівництво спортивної зали в спеціалізованій школі з Рогатина. А ще плануємо спекти найбільший в Україні ягідний пиріг і зафіксуємо цей факт у Книзі рекордів України та створимо полуничну карту нашої держави»

Наостанок, фермер зі стажем поділився порадою для початківців:

«По-перше – раджу звертати увагу на якість посадкового матеріалу. По-друге –  садити з любов’ю, а не з думками, що на наступний рік ви станете мільйонерами. По-третє – це розуміти, куди ви хочете рухатися. Є багато нюансів, тож з усіма бажаючими ми можемо поділитися своїм досвідом»,- наголошує Богдан Лутчин.

Ознайомитися із фермою та придбати полуницю можна на сайті “Беррі Прикарпаття”.

Розмовляла Влада Діденко

Фото Богдан Савлюк

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Влада Гнатів
Влада Гнатів
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету

1 коментар

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні