-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Незвичайний квітковий годинник Карла Ліннея

-Реклама-spot_img
spot_img

Квітковий годинник – оригінальний та ефектний спосіб прикрасити будь-який ландшафтний дизайн. Їх створення – це захоплюючий процес, який наочно показує дію сонячної енергії на рослини та їх біоритми. І що найпрекрасніше в цьому процесі: сьогодні кожен може купити декоративні кущі для таких цілей.

Що таке квітковий годинник Карла Ліннея?

Даний годинник представляє собою круглу клумбу-циферблат, складену з різних кольорів і різних видів. Кожен сектор годин складається таким чином, щоб квітки та листя максимально відкривалися через годину після розкриття квіток попереднього сектору. Рослини «прокидаються» й «засинають», дотримуючись точної черговості.

Створення подібних природних годинників було б неможливим без наявності у кожної рослини певних біоритмів. Листя та квітки змінюють своє положення в залежності від часу доби завдяки дії двох пігментів фітохрому.

- РЕКЛАМА-

Коли ж почається день, поглинаючи сонячні промені, червоний фітохром перетворюється в глибокий червоний, а ближче до заходу відбувається процес зворотного перетворення. Наявність того чи іншого пігменту дає рослині інформацію про час доби. Залежно від цього, вона або розпускається, або закриває пелюстки. Наявність у квітів власного «розпорядку» дня дає можливість визначати час.

Коли з’явилися?

Перший природний годинник з’явився в Стародавньому Римі. Він представляв собою прямокутну квіткову клумбу, куди висаджувалися рослини, найчастіше, зовсім непоєднувані за кольором або формою. Зате квітки закривалися й розпускалися в певний час доби.

В середині 18-го століття ідея стародавніх римлян була доопрацьована шведським вченим-ботаніком Карлом Ліннеєм. Після багаторічних спостережень вчений зробив наступне:

  • розмістив насадження по колу у вигляді секторів;
  • рослини, посаджені на кожному наступному секторі, розпускалися через годину після попереднього.

З урахуванням того, що квіти на першому секторі розпускалися близько 4 години ранку, дана конструкція дозволяла визначити час доби з точністю до години.

Сад Карла Ліннея став дуже популярним. Люди різного віку були заворожені незвичним видовищем розкриття квіток в точно зазначений час. З тих пір подібні клумби стали висаджуватися на міських вулицях і присадибних ділянках в якості цікавих прикрас. 

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні