Нові обличчя та безліч ідей: як змінювалося франківське радіо та телебачення

Картинки по запросу день радіо телебачення та зв'язку

16 листопада в Україні відзначають День працівників радіо, телебачення і зв’язку. Це свято започаткували ще 24 роки тому. Як змінюється обласне телебачення та радіо, що потрібно для удосконалення медіа-ресурсів франківські журналістки розповіли читачам Правда.іф.

Світлина від Chrystyna Kukharuk.

Мар’яна Стринаглюк в радіожурналістиці вже 22 роки. Одразу після вузу прийшла працювати на Івано-Франківське обласне радіо, оскільки готувала там деякі програми ще школяркою, а в студентські роки проходила переддипломну практику.

«З 1994 року на радіо працював мій чоловік Любомир Стринаглюк, а в 1996-му я приєдналась до нього. Сміючись, зараз згадуємо, як разом вели концерти вітань за листами радіослухачів. То загалом дуже відповідальна і вдячна справа, але нам була не до душі. Рівнятися з такими «акулами пера», як Наталія Підопригора чи Богдан Кучер було важко, тому ми шукали себе в інших темах», – згадує журналістка.

Жінка не любить слово «кар’єра» каже, що ніколи так не сприймала свою професію. Радіожурналістика для Мар’яни Стринаглюк – це справа життя.

Світлина від Мар'яни Стринаглюк.

«Для мене це мука й насолода водночас, бо коли задумуєш і виношуєш програму, шукаєш теми, а потім тих, хто ці теми міг би розкрити, коли робиш купу записів, а потім дві треті з них відкидаєш, коли ночами не спиш, збираєш факти, вивчаєш інформацію, то це сильно виснажує. Але коли вже монтуєш зроблені записи і бачиш, що розмова виходить цікавою і змістовною, коли вдається знайти якісь неординарні підходи, вдале музичне оформлення, коли вже маєш готову програму як цукерочку, то справді кайфуєш від результату. І хочеш іще… Якщо заглянути в трудову книжку, то там пише, що починала з редактора в 1996 р. і поступово доросла до завідувача відділу у 2014 р. Реформа Суспільного спростила весь наш штатний розпис, і тепер у нас на радіо десяток журналістів на чолі з продюсером Наталею Асатурян. Аналогічну структуру має телебачення КАРПАТИ і наш News-Room. Окреме підпорядкування і свого керівника має технічна служба. А всіх нас разом очолюють продюсер Івано-Франківської філії Галина Держипільська та менеджер філії Наталія Кияницька. І така ж схема діє у всіх областях. Просто і зручно», – зауважує жінка.

За 22 роки роботи на радіо Мар’яна Стринаглюк може згадати чимало. Було багато змін і всі вони різні.

«Запам’яталося щось таке «революційне», наприклад, 1999 рік, коли «в лоні» обласного радіо народжувалось муніципальне Радіо «Вежа» – ФМ-формат з цілодобовим щоденним мовленням. Сьогодні вже мало хто пам’ятає, але більше року «Вежа» була в приміщенні фонотеки обласного радіо, де зараз нова віжн-студія Радіо КАРПАТИ, звідки ми мовимо в прямому ефірі одночасно з відеотрансляцією «на живо» у соцмережах. Тоді, наприкінці 90-х, молоді журналісти обласного радіо пробували себе в новому форматі, і  цей досвід дуже згодився нам у 2013-му, коли з’явилося ФМ-Радіо КАРПАТИ   (щоправда в нижньому діапазоні частот на 72,02 ФМ). Мені здається, що ті три роки існування КАРПАТИ-ФМ (2013-2016) – то був найнапруженіший час для усіх нас. Мати по дві-три щоденні програми – направду було багато. Але ми витримали. В нас були бомбезні ефіри і ми цим пишаємося. Скажімо, я в ту пору мала три дитячі радіопрограми щодня: «Дитинства світ» (про все, що стосується життя дітей), «Сто талантів» (знайомство з юними талантами Прикарпаття) і «Вечорової пори» (для малюків на добраніч). То був колосальний досвід, який багатьом із нас дозволив повірити в свої сили. Слабші відпали, сильніші залишилися», – розповідає журналістка.

За її словами,  зараз є з ким творити нову реальність Суспільного. Тим більше, що в колектив прийшло багато креативної молоді. Перш за все хочуть, щоб техніка встигала творчими можливостями працівників.

«Хочемо, щоб наші комп’ютери відкривали чи зберігали об’ємні звукові фали за кілька секунд, а не за кілька хвилин, щоб гарнітури чи мікрофони не доводилось носити зі студії в студію, бо на ефір прийшло більше гостей, а щоб кожна студія мала свій достатній комплект. Щоб було відповідне світло для телебачення, більше камер, цифрові бази для архівування аудіо і відео, бо насправді ми на всіх трьох платформах (телебачення, радіо та Інтернет) фіксуємо унікальні матеріали, які вже сьогодні стають історією. Одним словом, мріємо про покращення «матеріальної бази», про верхній діапазон (бо Івано-Франківське радіо досі мовить в нижньому на 71,2 ФМ), про достойні зарплати, бо можливостей заробляти «на себе» Суспільне не дає: в нас заборонена будь-яка політична реклама, замовні сюжети чи програми, і ми цим пишаємося, бо знаємо, як втомилися наші люди від нав’язливого промивання мізків. Наше завдання як суспільного мовника – дати людям матеріал для осмислення, озброїти їх об’єктивною інформацією і створити доступний, відкритий майданчик для висловлення різних думок та поглядів, які панують у суспільстві. Чи захочуть наші люди думати самостійно, приймати рішення і нести за них відповідальність – покаже час. Якщо суспільство не підтримає Суспільне,  мені і моїм колегам доведеться шукати іншу роботу. Тому віримо, що підтримає», – каже Мар’яна Стринаглюк.

Світлина від Oksana Lisovska.

Оксана Лісовська почала працювати журналісткою на обласному телебаченні «Галичина» у березні 2001 року. За цей час вона добилася великих успіхів у професійній діяльності. Зараз вона завідувач редакції музичних, розважальних та пізнавальних програм. Автор та виконавиця власних пісень, керівник зразкової дитячої вокальної студії «Ліра».

Світлина від Oksana Lisovska.

« Скоро 18 років…Аж страшно. Почалося все до офіційного працевлаштування. Була ідея проекту «Репетиція майбутнього» яку втілила з режисером Володимиром Кукурузою та оператором Василем Безклубим. Програми завоювали призові місця на престижних конкурсах і керівництво каналу вирішило взяти мене на роботу», – згадує журналістка.

Вона прийшла на посаду диктора. Але насправді відразу почала створювати власні програми про культуру та мистецтво. Їздила на фестивалі та концерти,  так і з’явилися програми «Поговоримо про музику» та «Звуковий вимір».

«Для мене потроху все міняється щороку, бо роблю вже чимало нових програм. А ще змінюються люди, з якими доводиться працювати. Ми значно розширили можливості інтерактиву з глядачами завдяки роботі у прямому ефірі та соцмережах. Канал значно омолодився кадрово. У кожного свої нові ідеї, своє бачення роботи. Зміни зради змін – то не моє. Я за те, щоб добре і якісне цінувалося і вдосконалювалося (в першу чергу технічно, час не стоїть на місці). Ідей є багато, дай Боже сил і однодумців для їх втілення», – каже Оксана Лісовська.

Картинки по запросу отб галичина колектив

 

(Visited 291 times, 1 visits today)

Коментарі:

    Гість,

    Це ото радіо, що вже навіть мої батьки на кухні відключили? Навіть для моїх стареньких батьків — це відсталість і позавчорашній день. Які зміни, які безліч ідей — не смішіть мене. Не витрачайте державні кошти — закрийте цю «Катеринку», а гроші направте на щось путнє.

    Гість,

    Ось і правильно. Плюнь і йди собі додому, згинь звідси, здрись і не смерди. Нові методички у москалів. Вся Україна просто гине від холоду і голоду. Варто лише в новинах показати кілька сюжетів що десь не включили опалення з тих чи інших причин (що відбувається щороку) – москальнота взвила з новою силою і натхненням. А який креатив! Навіть натхнення на вірші появилося! Убогі розумово. Подивіться чи у вашій Москово-мордорії скрізь включили тепло, у вас там то похолодніше, дупу відморозиш швидше за нас!

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5968

Роман прикарпатського письменника став Книгою року за версією ВВС 16:44

ВВС News Україна оголосила переможців премії Книга року ВВС-2018, представленої в партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Книгою року-2018 став роман письменника з Івано-Франківська – Юрія Андруховича “Коханці...

На Прикарпатті чоловік побив неповнолітнього хлопця 14:07 1 коментар

19 листопада відбувся суд над чоловіком, який побив неповнолітньго хлопця. 23 липня 2017 року близько 18:00 години чоловік перебував у приміщенні своєї житлової квартири. В цей час до квартири забіг...

Залізничне сполучення між Івано-Франківськом та Стриєм не відбуватиметься упродовж декількох днів 13:29 1 коментар

Через ремонти на колії Львівська залізниця ввела тимчасові зміни в графіку руху приміських поїздів між Стриєм та Івано-Франківськом. "У зв’язку з проведенням колійних ремонтних робіт на перегоні Моршин–Болехів 17, 21,...

Мер Івано-Франківська та його заступники отримуватимуть надбавки до зарплати 12:58 1 коментар

Таке рішення підтримали депутати Івано-Франківської міської ради на черговому засіданні сесії, інформує WestNews. Слід додати, що за даний проект рішення ні секретар міської ради Оксана Савчук, ні мер Марцінків не...

На Прикарпатті 2019 проголосять Роком ОУН 12:11 1 коментар

Вчора, 14 грудня в Івано-Франківській обласній раді відбулось засідання комісії з питань гуманітарної політики та свободи слова Серед іншого, комісія розглянула звернення депутата обласної ради Сергія Адамовича щодо проголошення в...

У Карпатах випало майже 40 см снігу 11:56

У високогір’ї Івано-Франківської областi висoта снiгового пoкрoву — 16-38 сантиметрiв, такoж прoдoвжуються хуртoвини. У Карпатах, зокрема, на Драгобраті, випало 39 сантиметрів снігу. Температура повітря опустилася до -9,8°С. Про це повідомляє сніголавинна станція...

Що цікавого цими вихідними у Івано-Франківську 09:43

Що цікавого цими вихідними у Івано-Франківську Анонс подій на вікенд 15-16.12 2018 Події у суботу: 09:00 Курс "Комбінований манікюр" - Магазин "Lady Prof" (вул. Незалежності, 36а) 09:00 HackFood-хакатон в Івано-Франківську! -...

Франківські атовці відмовляються від чотирьох земельних ділянок на користь міста 00:49 3 коментарі

Голова асоціації наголосив учасників АТО під час сесії міської ради сказав, що воїни відмовляються від чотирьох земельних ділянок на користь міста, щоб там збудували розв’язки. Також асоціація учасників АТО звернулась...

Зник 17-річний юнак, жителів Івано-Франківщини просять допомогти знайти хлопця (фотофакт) 23:46 2 коментарі

Голованівським ВП ГУНП в Кіровоградській області встановлюється місце знаходження неповнолітнього Чернюка Богдана Анатолійовича, 22.09.2001 р.н., жителя Кіровоградської області, Голованівського району, с. Журавлинка. Хлопець студент Голованівського ПТУ № 38. 29 листопада пішов...

І смачно,і корисно: франківським школярам провели екскурсію на хлібокомбінат (фоторепортаж) 23:17 1 коментар

Вже стало доброю традицією проведення екскурсій на базі Івано-Франківського хлібокомбінату для вихованців навчальних закладів міста та області. Як готують справжній хліб, де зберігають борошно, замішують, випікають, упаковують та хто готує...

"Пошук дитини": за допомогою нового проекту на Прикарпатті понад 100 дітей розшукали за добу 22:52

Сьогодні, 14 грудня, в Івано-Франківську відбулася прес-конференція з представниками Управління забезпечення прав людини Нацполіції та відділу ювенальної превенції. Представник Управління забезпечення прав людини Національної поліції України Кристина Овсепян та начальник...

Кращі спортсмени Івано-Франківська отримають стипендії 22:18 1 коментар

Сьогодні, 14 грудня, в Івано-Франківську відбулось чергове засідання сесії міської ради. Депутати розглянули питання про призначення стипендій Івано-Франківської міської ради кращим спортсменам. На здобуття стипендії можуть бути висунуті наступні спортсмени:...

Франківська міська рада має нового депутата 21:43 6 коментарів

Сьогодні, 14 грудня в Івано-Франківську триває сесія міської ради. На порядок денний винесено понад сотню питань. Як відомо, в червні цього року депутат міської ради Віктор Анушкевичус добровільно склав повноваження....

"В інших садках на наших дітях будуть вчитися", - батьки дітей Долинського інтернату просять владу знайти кошти на фінансування закладу 21:14 2 коментарі

Сьогодні, 14 грудня батьки дітей дошкільної групи Долинського дитячого будинку "Теплий дім" приїхали в обласну раду, аби добитись фінансування на заклад. Батьки кажуть, що під загрозою закриття опинився унікальний дитячий...

У Івано-Франківську учасники АТО отримали нагороди від Президента України (фотофакт) 20:38 4 коментарі

Сьогодні, 14 грудня, в Івано-Франківську розпочалась сесія міської ради. На початку сесії хвилиною пам’яті вшанували загиблих атовців. А потім вручили посмертні нагороди їхнім сім’ям. Також франківських атовців нагородили відзнаками як...

У Франківську молоді доктори отримуватимуть "заохочення" від міського голови 20:24 1 коментар

На сесії міської ради депутати запропонували запровадити іменні стипендії для молодих докторів та докторантів. На конкурсній основі визначатимуть 10 стипендіатів, які протягом року отримуватимуть “заохочення” від мера в розмірі прожиткового...

Прикарпатці перемогли у шоу "Чотири весілля" 19:56

У новому сезоні реаліті-шоу «Чотири весілля», що виходить на телеканалі ТЕТ, взяла участь пара з Коломиї. Цього тижня за перемогу змагалися: столична співачка Аліна,  селянка з Рівненщини, ромська принцеса з...

Чорна п'ятниця: Руслан Марцінків традиційно перевірив чистоту в місті (фоторепортаж) 19:16

Про це міський голова Івано-Франківська написав на своїй сторінці у соціальній мережі. "Вчора відкрили ялинку, а сьогодні перевіряв чистоту у центральній частині міста. Маю трохи зауважень, дав доручення все виправити...

Прикарпатські депутати обговорили долю Долинського дитячого будинку «Теплий дім» 18:58

Днями відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства. Одним із питань порядку денного стало обговорення подальшого функціонування Долинського дитячого будинку «Теплий...

Ламати стереотипи: у Франківську пройдуть жіночі автозмагання 18:12

Франківськ запрошують взяти учать в автомобільних змаганнях для жінок. Проведуть їх 22 грудня біля ТЦ «Епіцентр». Про це у соцмережі розповіла патрульна  поліцейська Олександра Бабецька: «Давайте ламати стереотипи і надалі!...
  • ріел ІФ виринаюча