-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Ножичний підйомник: як вибрати обладнання для невеликої майстерні

-Реклама-spot_img
spot_img

Найчастіше автомеханіки починають власну справу з невеликого гаража, не маючи коштів для повномасштабного автосервісу. Тому найважливішою задачею буде підбір недорогого, компактного та високоефективного обладнання. І починати варто з підйомника.

Важливість ножичного підйомника

Не в кожному гаражі чи іншому орендованому приміщенні буде оглядова яма, проте мати доступ до ходової частини необхідно. Оптимальним рішенням будуть домкрати або ножичні підйомники, які можна помістити практично будь-де. 

Їх необхідно комбінувати, адже домкрат буде корисним під час огляду коліс та ступиць. Можна частково підняти авто, не займаючи бокс та не витрачаючи багато часу. А підйомник допоможе провести повний огляд та низку тестувань. Він буде корисним і потім, для проведення малярних та місцевих робіт, таких як вулканізація. 

- РЕКЛАМА-

Одним з популярних варіантів вважають колонні моделі, проте вони дорожчі та масивніші. Їх переважно купують набагато пізніше, для обладнання додаткового боксу. А ножичні мають низку переваг:

  • простота експлуатації та технічного обслуговування;
  • хороша вантажопідйомність;
  • універсальність застосування;
  • компактні розміри;
  • мінімум шуму під час піднімання та опускання;
  • високий рівень окупності;
  • хороша стійкість за максимального навантаження.

Для підвищення стійкості можна занурити нижню частину в підлогу. Нові пристрої дають більш широкий спектр функцій та вищий рівень стійкості, проте багато підприємців бажають зекономити та придбати вживані моделі. Якщо є можливість, то краще придбати більш сучасний варіант. Він служитиме довше та дасть більше функцій.

Що врахувати під час вибору

Покупку варто ретельно продумати, адже це буде єдиний помічник для всіх типів автомобілів. Саме його можливості обмежуватимуть спектр послуг та швидкість виконання робіт. Тому під час вибору ножичного підйомника враховують такі його характеристики:

  1. Вантажопідйомність. Вона становить до 6,5 т для легкових і до 20 т — для вантажних авто. Для початківців, окрім вузькоспеціалізованих, рекомендують вибирати варіанти до 6 т.
  2. Висота підйому. Може становити до 2 метрів. Орієнтуватись потрібно на комфорт механіків та висоту стелі в приміщенні. Бажано зберігати запас хоча б у пів метра від даху машини за максимального підйому.
  3. Довжина платформи. Для роботи з вивішеними колесами достатньо 2 м, для розвалу-сходження — бажано 5–6 м.
  4. Тип підключення. В більшості моделей це трьохфазна на 380 В, тому необхідна особлива мережа. Рідко зустрічаються стандартні на 220 В.
  5. Захист. Бажано, щоб пристрій мав захист від перевантаження та короткого замикання. 

Також необхідно звернути увагу на тип механізму. Він може бути електрогідравлічним, пневмогідравлічним та електромеханічним. В ножичних найчастіше зустрічається проста та ефективна пневмогідравліка. Її вибирають за універсальність та високий рівень стійкості, тоді як електромеханіку майже не використовують через порушення правил безпеки.

-РЕКЛАМА-

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні