-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Очільниця франківського “Дому Сірка” розповіла про притулок та роботу волонтерів ФОТО

-Реклама-spot_img
spot_img

Цьогоріч восени “Дім Сірка” планує переїхати у Хриплин. Для цього потрібно зібрати один мільйон гривень та облаштувати територію всіма зручностями для утримання тварин. Про це Суспільному Карпати розповіла голова благодійного фонду Наталія Когут.

За її словами, зараз “Дім Сірка” опікується трьома притулками: в Івано-Франківську утримують 350 тварин, у Калуші — 370, у Коломиї — приблизно 180. Орієнтовно 20-30 тварин щомісяця знаходять собі дім. Найчастіше беруть цуценят-хлопчиків. Хоча дівчаток у притулку стерилізують за власний рахунок.

"Люди працюють без вихідних". Очільниця франківського "Дому Сірка" про притулок

- РЕКЛАМА-

Наталія Когут каже, що найважчою проблемою є масовий звіз тварин під крамниці “Дім Сірка”:

“Ми просто не можемо пояснити людям, що не маємо можливості приймати їхніх небажаних домашніх тварин. Ми переповнені. Тому і просимо людей у соціальних мережах перетримати пухнастих на час пошуку хазяїна — кожен може допомогти”.

У квітні розпочинався збір грошей для переїзду притулку у Хриплин. Всього необхідно зібрати один мільйон гривень.

“На благодійному вечорі ми зібрали 136 тисяч 700 гривень. На наш рахунок зібралася, на жаль, “смішна” сума – п’ять тисяч гривень. Зараз ми залучаємо спонсорів із-за кордону, аби нам допомогли побудувати притулок, бо такими зборами ми точно не впораємося самі”, — розповідає Наталія Когут.

"Люди працюють без вихідних". Очільниця франківського "Дому Сірка" про притулок

Вона пояснює, що свідомо не зверталися у міську раду за допомогою, бо, на її думку, влада все одно перекладе проблему підтримки притулку на волонтерів.

Очільниця благодійного фонду говорить:

“Ми тільки почали будувати будинок притулку. Тобто, якщо ми закінчимо хоча б у середині липня і побудуємо 100 вольєрів у вересні, — мали б переїхати”.

"Люди працюють без вихідних". Очільниця франківського "Дому Сірка" про притулок

Оновлений притулок надаватиме платну послугу – догляд за тваринами, господарі яких їдуть на кілька днів із міста. Для цієї послуги зроблять 10 вольєрів. Для того, щоб скористатися нею, господарі тварин обов’язково повинні вакцинувати своїх улюбленців усіма потрібними щепленнями — від сказу, інфекційних хвороб тощо.

“У нас немає окремого котячого притулку, ми своїми силами облаштували маленьку кімнату для хворих котів — ми мусимо їх кудись влаштувати. У Франківську немає місця, куди можна було б помістити цих тварин. На жаль, всіх їх привозять в коробках під наші магазини і до притулку, — мовить Наталія Когут. — Треба щось вирішувати з цим питанням, якось із цим боротися! Ми не можемо на своїх плечах тягнути всю область котів і собак — це потребує дуже великих зусиль. Так, впоратися з такою кількістю тварин важко. Не так багато людей, які б хотіли або могли прийти до нас на роботу. Зараз відсутні нормальні умови праці у притулку. Люди, які працюють зараз у нас, навіть не мають вихідних”.

"Люди працюють без вихідних". Очільниця франківського "Дому Сірка" про притулок

Наталія Когут закликає тих, хто хоче долучитися до порятунку бездомних тварин, приходити у притулок як волонтери — вигулювати тварин, вичісувати їх, спілкуватися з ними.

“Кожна тварина хоче спілкування. Нас дуже мало, аби приділити увагу всім. Ми часто виставляємо пости у соціальних мережах про суботники, доґ-фітнес або інші волонтерські заходи. Двічі-тричі на тиждень приїжджають волонтери: вигулюють і соціалізують собак, — пояснює очільниця благодійного фонду. — Дуже важливо соціалізувати собак. Багато тварин потрапляють до нас доволі дикими, переляканими — треба вселяти в них віру в те, що людина може дарувати добро. Ще можна допомогти репостами, поширенням інформації на просторах інтернету про тварин і нашу організацію”.

"Люди працюють без вихідних". Очільниця франківського "Дому Сірка" про притулок

Нещодавно благодійний фонд організував вечірку на підтримку “Сірків”. На події можна було поспілкуватися з волонтерами та придбати лот.

“У нас утворився певний аукціон — змагальна гра між людьми. Все було доволі весело. Ми не очікували зібрати таку велику суму, постійно збирали від 30 тисяч до 56 тисяч гривень. Цього року зібрали 130 тисяч, а на нашому першому аукціоні (6 років тому) — 27 тисяч гривень”, — каже Наталія Когут.

"Люди працюють без вихідних". Очільниця франківського "Дому Сірка" про притулок

Волонтери планують проводити “Кубок Сірка”, який започаткували кілька років тому.

“Там у нас була виставка безпритульних тварин — ми популяризували тварин, які не є породистими. Але вони розумні, знають команди, вони соціалізовані й адаптовані — такі ж як і породисті, і також заслуговують на любов. Головне — відкрити притулок, а там вже придумаємо, яку ще цікаву зробити акцію”, — ділиться Наталя Когут.

-РЕКЛАМА-

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні