Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Особливості використання засобів для сухої дезінфекції у ветеринарії та тваринництві

-Реклама-spot_img
spot_img

Своєчасне очищення та дезінфекція приміщень, де перебувають тварини —  запорука їх здоров’я. Адже це один з найефективніших методів боротьби зі збудниками різноманітних захворювань.

Засоби для сухої дезінфекції: призначення та переваги

Дезінфекція тваринницьких приміщень здійснюється з метою знищення патогенних мікроорганізмів. Існує велика кількість препаратів для знезараження повітря та поверхонь. Вони відрізняються за формою та способом застосуванням. Популярністю серед фермерів користуються засоби для сухої дезінфекції. Вони виконують ряд ключових функцій:

  • знищують бактерії, віруси, грибки та інші шкідливі мікроорганізми, а також комах та їх личинки;
  • допомагають запобігти поширенню інфекцій у тваринницьких комплексах, забезпечуючи профілактику захворювань;
  • знезаражують органічні відходи;
  • зберігають належний мікроклімат у приміщеннях, розчиняючи сірководень, аміак та інші токсичні випари;
  • підтримують гігієнічні стандарти, передбачені ветеринарними нормами.

Крім цього деякі засоби ще й сприяють збереженню матеріалів та поверхонь, захищаючи їх від вологості, цвілі та інших шкідливих факторів.

- Advertisement -

Важливо, щоб знезаражуючі препарати були ефективними, безпечними для тварин та не мали негативного впливу на навколишнє середовище. Сучасні засоби для сухої дезінфекції в основному є екологічно нейтральними завдяки продуманій формулі та складу, тобто вони не шкодять екосистемі. 

Сухі дезінфікуючі препарати — прості і зручні у застосуванні. Це дає можливість при необхідності швидко обробляти великі площі. Вони не потребують частого внесення, оскільки мають досить тривалий період дії. Відсутність рідини у складі дозволяє обробляти практично будь-який тип поверхонь. 

Засоби для сухої дезінфекції належать до низькотоксичних, таким чином їх використання не несе ризиків для здоров’я, не викликає подразнень очей та слизових оболонок за умови дотримання інструкції з використання. Важливою перевагою цих препаратів є універсальність як щодо типів поверхонь, які потребують очищення, так і видів збудників. 

Різновиди засобів для сухої дезінфекції

Дезінфікуючі препарати діляться на три основні категорії, залежно від призначення:

  • для регулярної або періодичної санітарної обробки — найчастіше містять бактерицидні добавки;
  • для поточної дезінфекції під час спалаху інфекції — використовують препарати ефективні проти конкретного збудника або широкого спектра дії;
  • для заключних знезаражуючих заходів після завершення терміну ізоляції, одужання або загибелі тварини — знищують збудників інфекцій в осередку епізоотичного процесу.

У тваринництві та ветеринарії застосовують різні форми дезінфікуючих засобів. Зокрема, часто використовують димові шашки на основі орто-феніл-фенолу. 

Їх основна перевага — це здатність швидко знезаразити повітря і всі поверхні, потрапляючи навіть у найменші щілини. Порошкоподібні дезінфікуючі засоби відрізняються інтенсивною антисептичною дією. Порошок можна розсипати по поверхні або розпилити за допомогою спеціального обладнання. Тварин при цьому не обов’язково виводити з приміщення, адже засіб не чинить токсичного впливу на організм.  

Високою ефективністю відрізняють препарати у формі адсорбентів. Вони не лише поглинають вологість і неприємні запахи, а й мають репелетну дію. Крім цього активно знищують віруси, бактерії, спори грибків, збудників протозойних інфекцій та кокцидіозів.

Оригінальні засоби для сухої дезінфекції можна придбати в інтернет-магазині biovet.ua. Обрати потрібний препарат вам допоможуть консультанти компанії.  

Особливості використання засобів для сухої дезінфекції у ветеринарії та тваринництві

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні