Перемоги-2018: про головні досягнення України в році, що минає

Попри всі труднощі – економічну кризу, війну і фактичний початок виборчої кампанії – в 2018 році в Україні було чимало і перемог, як на внутрішній, так і зовнішньополітичній арені. Про позитивні зрушення в 2018 році – в матеріалі 24 каналу.

В 2018 році Україна здобула низку перемог

Внутрішньополітичні успіхи

1. Томос

Найбільшим досягненням історичного масштабу справедливо можна вважати надання Українській єдиній православній церкві автокефалії. Ще кілька років тому ніхто б в Україні не міг про таке і мріяти.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада схвалила постанову про звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Українській православній церкві. Згодом Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії УПЦ. На Архієрейському соборі у Стамбулі 2 вересня єпископи розглянули питання надання автокефалії для церков, які цього просять.

Томос Українська церква
Нарешті щодо Української церкви відновлено історичну справедливість

11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві.

29 листопада Архієрейський синод Вселенського патріархату затвердив проект статуту майбутньої Української церкви. Також було ухвалено рішення щодо тексту Томосу, однак його оприлюднять уже після Об’єднавчого Собору. Під час Об’єднавчого собору, який відбудеться 15 грудня в Софіївському соборі, мають обрати предстоятеля Автокефальної Помісної Православної Церкви та затвердити її статут.

На таку подію дуже нервово відреагувала Росія і РПЦ. Зокрема, РПЦ у Мінську зібрала Синод, за підсумками якого оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою.

За словами директора аналітичного центру “Політика” Миколи Давидюка, в Росії агонія. І в Москві шукають план, аби зірвати надання Українській церкві автокефалії. Або підірвати довіру до неї. В Кремлі не очікували, що імперія дасть таку тріщину. Росія взагалі хотіла очолити Константинополь.

Росія замість того, щоб очолити весь православний світ (це мрія Кирила), програла навіть у себе вдома. Тепер втрачають Україну. Вони практично пішли на прямий шантаж Вселенського патріарха Варфоломія, провокували його. Але все марно,
– говорить Давидюк.

На переконання директора Агентства з моделювання ситуацій Віталія Бали, рішення про Томос – перші кроки з відновлення історичної справедливості. Тому що протягом століть Росія створила багато міфів з метою приписати собі чужу історію, віру і культуру – нашу, українську.

Завдяки Україні РПЦ вважається найбільшою православною церквою. Як тільки відбудеться об’єднання Української церкви, то наша церква стане найчисленнішою у світі. Тому що Росія складається з п’ятнадцяти федеративних округів. Там, крім християнства, є багато інших віросповідань, – наголосив Віталій Бала.

2. Закон про мову

4 жовтня Верховна Рада після гарячих суперечок ухвалила в першому читанні закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Новий закон передбачає створення інституту уповноваженого із захисту державної мови. Функціями уповноваженого буде захист української мови як елемента конституційного ладу і захист права громадян на отримання державною мовою інформації та послуг у всіх сферах суспільного життя на всій території країни.

Закон про мову
Українська мова – запорука державності

Депутати пропонують ввести адміністративну відповідальність за порушення законодавства у сфері застосування державної мови. Крім того, передбачена кримінальна відповідальність “за публічне приниження і зневагу до державної мови”. Вона буде аналогічною тій, яка передбачена за публічну наругу над державним прапором, гербом, гімном. Порушникам загрожує штраф у розмірі 850 гривень, або арешт до 6 місяців, або ув’язнення на термін до 3 років.

Як відомо, в 2014 році після Революції гідності парламент проголосував за скасування скандального закону екс-регіонаілв “Ківалова-Колесніченка”. Але тодішній виконувач обов’язків президента Олександр Турчинов відмовився підписувати це рішення, пояснивши таку позицію необхідністю підготовки та ухвалення нового закону. Лише 28 лютого 2018 року Конституційний суд визнав закон “Про основи державної мовної політики” неконституційним через порушення процедури його ухвалення.

3. Медична реформа

З початку 2018 року запрацювала медична реформа, яка передбачає чотири етапи. Протягом року первинні заклади надання медичної допомоги повинні завершити повну реорганізацію з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства. У результаті чого сімейні лікарі почнуть отримувати зарплату відповідно до кількості пацієнтів. У зв’язку з чим, лікарі підвищують якість своїх послуг, інакше пацієнт може змінити його. Пацієнт укладає договір на надання медичних послуг.

У МОЗ планують, що за кожного пацієнта сімейному лікарю буде нараховано 370 гривень. За малих дітей та людей похилого віку – платитимуть удвічі більше. Але не вся ця сума йтиме до лікаря. Передбачено гарантований пакет послуг і лікарські засоби за рахунок державного бюджету для громадян України.

Медична реформа
До медреформи є питання, але поступово вона починає діяти

З’являються лікарі-ФОПи. Вони укладають з пацієнтами декларації про надання медичних послуг та (за бажанням пацієнтів) договори про надання додаткових платних медичних послуг. Отримують у МОЗ ліцензії на власну медичну практику у сімейній медицині або педіатрії.

За рахунок держави оплачуватимуть надання екстреної, первинної та паліативної медичної допомоги. Ще однією новацією є зміна принципу фінансування – замість витрат на “ліжко-місце” тепер використовуватимуть принцип “гроші ходять за пацієнтом”.

Зовнішньополітичні успіхи

1. Вихід України з СНД

12 квітня Петро Порошенко запропонував підготувати пропозиції спільно з Кабінетом міністрів про офіційне припинення участі України в СНД. Як відомо, ключову роль у СНД відіграє Росія. Де-факто Україна ще з 2014 року припинила участь у роботі органу. Україна – учасник 75% міждержавних угод у рамках СНД. Але більшість цих договорів не діють через дії Росії, яка застосувала санкції проти України. Тому СНД для нас уже втратила будь-яку вартість і цінність.

Україна СНД
СНД – “Прощавай”

Це ще один політичний сигнал Заходу, що Україна виходить із зони впливу Росії і робить геополітичний розворот і продовжує євроінтеграцію. Це сприятиме активнішому зближенню із Заходом, євроінтеграції, приєднанню до НАТО.

2. Припинення дії договору про дружбу з Росією

17 вересня Президент України Петро Порошенко підписав указ про припинення дії договору про дружбу з Росією на наступні 10 років. 6 грудня Верховна Рада підтримала проект закону про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською Федерацією.

Договір про дружбу з РФ
На п’ятому році війни з Росією Україна розірвала договір про “дружбу” з агресором

Втім, як вважає експерт Петро Олещук, це ще не повний розрив стосунків з Росією.

Повним розривом стосунків з Росією буде припинення дипломатичних стосунків, не кажучи вже про офіційне оголошення війни. А припинивши дію договору про дружбу, ми просто уникаємо шизофренічною ситуації, коли Україна одночасно воює з Росією, а при цьому має з нею “дружбу”. Об’єктивно цей договір припинив свою дію в березні 2014 року, коли Росія анексувала Крим і потім окупувала частину Донбасу. Чим і порушила цей договір,
– підкреслив політолог Петро Олещук.

3. Надання Україні ПТРК “Джавелін” та іншої американської допомоги

В травні Україна отримала 210 ракет на 37 протитанкових комплексів “Джавелін” (ПТРК). Фахівці вважають це перемогою, знаком підтримки наших позицій найсильнішою країною світу і єдності в боротьбі з російським агресором. За словами військового експерта Олега Жданова, це дасть можливість озброїти тільки одну бригаду. Тому розраховувати на кардинальний перелом на фронті не треба. Це можливо, якщо ПТРК будуть безпосередньо на фронті.

США Джавеліни
Трамп надав Україні “Джавеліни” і обіцяє іншу летальну зброю

З іншого боку, військові експерти відзначають відведення проросійськими бойовиками важкої техніки вглиб окупованих територій. Крім того, фахівці вказують: США постійно тиснутимуть на РФ і нарощуватимуть силу, відповідно можуть надати Україні і інше летальне озброєння. Особливо після загострення конфлікту між Росією і Україною в Азовському морі.

Ми можемо отримати зенітно-ракетні комплекси (ПЗРК) від США. Щось на зразок “Стінгерів” (переносний зенітно-ракетний комплекс класу “земля-повітря” з інфрачервоною головкою самонаведення, – “24”), які США використовували свого часу в Афганістані,
– зазначає Жданов.

Військовий експерт Михайло Жирохов зауважує: Україні потрібні, зокрема, бойові гелікоптери, системи ППО і військовий флот. Самостійно в цих напрямках ми не впораємося.

Як заявив голова МЗС України Павло Клімкін, між Україною та США тривають перемовини щодо поставок нових одиниць оборонного обладнання. 12 грудня президент США Дональд Трамп підписав закон про оборонний бюджет США на 2018 фінансовий рік, який передбачає виділення 350 мільйонів доларів у вигляді військової допомоги Україні, включаючи летальне озброєння.

Джерело

(Visited 64 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:7563

загрузка...

Brexit: парламент Британії провалив угоду про вихід з ЄС 06:39

Палата громад британського парламенту не підтримала угоду уряду щодо виходу з ЄС, яку прем’єр-міністр Тереза Мей узгодила з Брюсселем. Проти проголосували 432 депутати, документ підтримали всього 202. Для затвердження необхідно...

Критичні періоди під час вагітності – консультація акушера-гінеколога 22:17

Вагітність – це найбільш  приємний  та  очікуваний  період життя  кожної  жінки.  Але вона  може  бути  ускладнена певними  обставинами.  Найчастіше  проблеми трапляються у критичні періоди . Критичні періоди   – це певні...

Не їхня Українська церква, тому і бісяться, – в Росії придумали чергову “зраду” щодо Томосу 19:00 3 коментарі

Росіяни та їхні посіпаки досі ніяк не можуть заспокоїтися та сприйняти нову реальність, що в Україні тепер існує своя, незалежна від Московії, Православна Церква України. Тепер нащадки Золотої Орди вигадали,...

Володимир Кличко прокоментував можливість повернення на ринг (відео) 16:30

Відомий український боксер Володимир Кличко у свої 42 роки вирішив не повертатися на професійний ринг. За словами журналіста Sports Illustrated Кріса Маннікса, Володимир спростував інформацію про те, що може невдовзі...

Типи компенсації за смерть рідних у ДТП за кордоном 16:06

Якщо Ви або хтось, кого Ви знаєте, нещодавно втратили рідну людину в автокатастрофі у ЄС, США або Канаді, ви маєте право на компенсацію. Для отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтесь...

Зарплати міністрів: скільки грошей за грудень отримав глава Мінсоцполітики Рева 15:38

За грудень міністр соціальної політики Андрій Рева отримав зарплату в розмірі 65 тисяч 600 гривень. Проте на руки міністр отримав 53 тисячі гривень, сплативши всі податки та збори. Про це...

Полунін і його яйця: скандального українського танцівника "попросили" з паризького балету (фото) 15:06 2 коментарі

Скандальний танцівник Сергій Полунін втратив можливість станцювати головну чоловічу партію в "Лебединому озері" Паризької опери. Театр відкликав своє запрошення після гомофобських та сексистських одкровень артиста в соцмережі. Полунін, зокрема, просторікував на...

Українці кепкують із закону про інтимну близькість: чому це не смішно? 14:37

"В СРСР сексу немає!", – пам'ятаєте, звідки ця вже крилата фраза узялася? Це був один із перших радянсько-американських телемостів, проводили його за участі жіночої аудиторії у 1986 році між Бостоном...

Олена Шоптенко знялася у романтичній фотосесії (фото) 14:05

Хореограф поділилася деякими світлинами у своєму мікроблогу. Хореограф і танцівниця Олена Шоптенко, яка нещодавно показала, як вперше у житті зробила "янгола" в снігу, наразі знялась в яскравій фотосесії. На своїй сторінці...

Відома українська співачка показала свої канікули в Домінікані (фото, відео) 13:36

Співачка Катерина Бужинська другий рік поспіль проводить січневі канікули у Домінікані. Разом із чоловіком Дмитром білявка розважається, як може, та ділиться враженнями, фото і відео у мережі. За тиждень відпустки Катя...

Готовий віддавати території. Путін задумав неприємний обмін для України 13:04 6 коментарів

Про те, як Росія втратить частину своїх земель. Пише Главком. Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе публічно пообіцяв зробити все можливе, щоб покласти край проблемі спірних Курильських островів. У Росії на це відреагували проектом...

Вибух кольорів: вагітна Маркл у ефектному вбранні вразила соцмережі (фото) 12:35

Схоже, герцогині Сассекській Меган Маркл уже набридла зима з її браком яскравих барв, і жінка вирішила це виправити. 37-річна дружина принца Гаррі з'явилася на публіці в полум'яно-червоному пальтечку, зухвало поєднавши його з насичено-пурпуровою сукнею. Нею...

Українська спортивна журналістка роздяглася в мороз на вулиці (фото 18+) 12:03

Спортивна журналістка Анна Тесленко опублікувала фото еротичної фотосесії. Знімки журналістка опублікувала на своїй сторінці у facebook. Фотографії зробили на вулицях зимового Києва. Тесленко приміряла на себе образ снігурки. Одягнула мережевну...

Ані Лорак змінила імідж (фото) 11:34 1 коментар

Українська співачка Ані Лорак, яка виступає в Росії, показала нове фото з відпочинку в Маямі. Ані Лорак шокувала фанатів зміною іміджу - на фото схоже, що вона підстриглася і зробила...

Журба і занепад - на що перетворилась Феодосія під управлінням окупантів (фото) 11:02

В окупованій Феодосії через недбальство так званої місцевої влади руйнуються історичні пам'ятки. Фейковий російський державний комітет із охорони культурної спадщини Криму перекидає обов'язки з ремонту фасадів на власників цих будівель,...

Джамала з колегами заколядувала по-реперськи (відео, фото) 10:33 1 коментар

Співачка Джамала разом із колегами, YARMAK, Аліною Паш, DEN DA FUNK, LAUD та MR MAKOUNDI представили несподівану варіацію колядки. "Це найспонтанніші запис і зйомка в моєму житті! Від написання пісні до виходу кліпу...

Рева не виключає підняття ціни на газ 09:47 3 коментарі

У Міністерстві соціальної політики заявили, що підняття ціни на газ можливе, але це залежить від багатьох факторів Про це сказав міністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі програми "Вердикт" з...

Вселенський патріархат оприлюднив текст Томоса для ПЦУ українською мовою 09:13 3 коментарі

Вселенський патріархат оприлюднив текст Томоса про надання автокефалії Православній церкві України Текст документа оприлюднено англійською, грецькою та українською мовами. "Цим підписаним Патріаршим і Синодальним Томосом ми визнаємо та проголошуємо встановлену в межах території України...

Дмитро Ярош: Путін може померти в будь-який момент 08:24 3 коментарі

Він називає себе "ортодоксальним східняком". Уродженець індустріального Дніпродзержинська (нині Кам'янське – УП) на сході України. Виходець з типової робітничої родини часів СРСР. Колишній жовтеня, піонер і комсомолець, Дмитро Ярош дивним...

Голова "АвтоЄвроСили" заявив, що йде у президенти 07:51 5 коментарів

Голова організації "АвтоЄвроСила" Олег Ярошевич розповів, що балотуватиметься у президенти. Про це Ярошевич повідомив у Facebook. "Я прийняв рішення балотуватися на пост президента України як самовисуванець", - написав голова "АвтоЄвроСили"....
  • ріел ІФ виринаюча