Перемоги-2018: про головні досягнення України в році, що минає

Попри всі труднощі – економічну кризу, війну і фактичний початок виборчої кампанії – в 2018 році в Україні було чимало і перемог, як на внутрішній, так і зовнішньополітичній арені. Про позитивні зрушення в 2018 році – в матеріалі 24 каналу.

В 2018 році Україна здобула низку перемог

Внутрішньополітичні успіхи

1. Томос

Найбільшим досягненням історичного масштабу справедливо можна вважати надання Українській єдиній православній церкві автокефалії. Ще кілька років тому ніхто б в Україні не міг про таке і мріяти.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада схвалила постанову про звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Українській православній церкві. Згодом Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії УПЦ. На Архієрейському соборі у Стамбулі 2 вересня єпископи розглянули питання надання автокефалії для церков, які цього просять.

Томос Українська церква
Нарешті щодо Української церкви відновлено історичну справедливість

11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві.

29 листопада Архієрейський синод Вселенського патріархату затвердив проект статуту майбутньої Української церкви. Також було ухвалено рішення щодо тексту Томосу, однак його оприлюднять уже після Об’єднавчого Собору. Під час Об’єднавчого собору, який відбудеться 15 грудня в Софіївському соборі, мають обрати предстоятеля Автокефальної Помісної Православної Церкви та затвердити її статут.

На таку подію дуже нервово відреагувала Росія і РПЦ. Зокрема, РПЦ у Мінську зібрала Синод, за підсумками якого оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою.

За словами директора аналітичного центру “Політика” Миколи Давидюка, в Росії агонія. І в Москві шукають план, аби зірвати надання Українській церкві автокефалії. Або підірвати довіру до неї. В Кремлі не очікували, що імперія дасть таку тріщину. Росія взагалі хотіла очолити Константинополь.

Росія замість того, щоб очолити весь православний світ (це мрія Кирила), програла навіть у себе вдома. Тепер втрачають Україну. Вони практично пішли на прямий шантаж Вселенського патріарха Варфоломія, провокували його. Але все марно,
– говорить Давидюк.

На переконання директора Агентства з моделювання ситуацій Віталія Бали, рішення про Томос – перші кроки з відновлення історичної справедливості. Тому що протягом століть Росія створила багато міфів з метою приписати собі чужу історію, віру і культуру – нашу, українську.

Завдяки Україні РПЦ вважається найбільшою православною церквою. Як тільки відбудеться об’єднання Української церкви, то наша церква стане найчисленнішою у світі. Тому що Росія складається з п’ятнадцяти федеративних округів. Там, крім християнства, є багато інших віросповідань, – наголосив Віталій Бала.

2. Закон про мову

4 жовтня Верховна Рада після гарячих суперечок ухвалила в першому читанні закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Новий закон передбачає створення інституту уповноваженого із захисту державної мови. Функціями уповноваженого буде захист української мови як елемента конституційного ладу і захист права громадян на отримання державною мовою інформації та послуг у всіх сферах суспільного життя на всій території країни.

Закон про мову
Українська мова – запорука державності

Депутати пропонують ввести адміністративну відповідальність за порушення законодавства у сфері застосування державної мови. Крім того, передбачена кримінальна відповідальність “за публічне приниження і зневагу до державної мови”. Вона буде аналогічною тій, яка передбачена за публічну наругу над державним прапором, гербом, гімном. Порушникам загрожує штраф у розмірі 850 гривень, або арешт до 6 місяців, або ув’язнення на термін до 3 років.

Як відомо, в 2014 році після Революції гідності парламент проголосував за скасування скандального закону екс-регіонаілв “Ківалова-Колесніченка”. Але тодішній виконувач обов’язків президента Олександр Турчинов відмовився підписувати це рішення, пояснивши таку позицію необхідністю підготовки та ухвалення нового закону. Лише 28 лютого 2018 року Конституційний суд визнав закон “Про основи державної мовної політики” неконституційним через порушення процедури його ухвалення.

3. Медична реформа

З початку 2018 року запрацювала медична реформа, яка передбачає чотири етапи. Протягом року первинні заклади надання медичної допомоги повинні завершити повну реорганізацію з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства. У результаті чого сімейні лікарі почнуть отримувати зарплату відповідно до кількості пацієнтів. У зв’язку з чим, лікарі підвищують якість своїх послуг, інакше пацієнт може змінити його. Пацієнт укладає договір на надання медичних послуг.

У МОЗ планують, що за кожного пацієнта сімейному лікарю буде нараховано 370 гривень. За малих дітей та людей похилого віку – платитимуть удвічі більше. Але не вся ця сума йтиме до лікаря. Передбачено гарантований пакет послуг і лікарські засоби за рахунок державного бюджету для громадян України.

Медична реформа
До медреформи є питання, але поступово вона починає діяти

З’являються лікарі-ФОПи. Вони укладають з пацієнтами декларації про надання медичних послуг та (за бажанням пацієнтів) договори про надання додаткових платних медичних послуг. Отримують у МОЗ ліцензії на власну медичну практику у сімейній медицині або педіатрії.

За рахунок держави оплачуватимуть надання екстреної, первинної та паліативної медичної допомоги. Ще однією новацією є зміна принципу фінансування – замість витрат на “ліжко-місце” тепер використовуватимуть принцип “гроші ходять за пацієнтом”.

Зовнішньополітичні успіхи

1. Вихід України з СНД

12 квітня Петро Порошенко запропонував підготувати пропозиції спільно з Кабінетом міністрів про офіційне припинення участі України в СНД. Як відомо, ключову роль у СНД відіграє Росія. Де-факто Україна ще з 2014 року припинила участь у роботі органу. Україна – учасник 75% міждержавних угод у рамках СНД. Але більшість цих договорів не діють через дії Росії, яка застосувала санкції проти України. Тому СНД для нас уже втратила будь-яку вартість і цінність.

Україна СНД
СНД – “Прощавай”

Це ще один політичний сигнал Заходу, що Україна виходить із зони впливу Росії і робить геополітичний розворот і продовжує євроінтеграцію. Це сприятиме активнішому зближенню із Заходом, євроінтеграції, приєднанню до НАТО.

2. Припинення дії договору про дружбу з Росією

17 вересня Президент України Петро Порошенко підписав указ про припинення дії договору про дружбу з Росією на наступні 10 років. 6 грудня Верховна Рада підтримала проект закону про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Російською Федерацією.

Договір про дружбу з РФ
На п’ятому році війни з Росією Україна розірвала договір про “дружбу” з агресором

Втім, як вважає експерт Петро Олещук, це ще не повний розрив стосунків з Росією.

Повним розривом стосунків з Росією буде припинення дипломатичних стосунків, не кажучи вже про офіційне оголошення війни. А припинивши дію договору про дружбу, ми просто уникаємо шизофренічною ситуації, коли Україна одночасно воює з Росією, а при цьому має з нею “дружбу”. Об’єктивно цей договір припинив свою дію в березні 2014 року, коли Росія анексувала Крим і потім окупувала частину Донбасу. Чим і порушила цей договір,
– підкреслив політолог Петро Олещук.

3. Надання Україні ПТРК “Джавелін” та іншої американської допомоги

В травні Україна отримала 210 ракет на 37 протитанкових комплексів “Джавелін” (ПТРК). Фахівці вважають це перемогою, знаком підтримки наших позицій найсильнішою країною світу і єдності в боротьбі з російським агресором. За словами військового експерта Олега Жданова, це дасть можливість озброїти тільки одну бригаду. Тому розраховувати на кардинальний перелом на фронті не треба. Це можливо, якщо ПТРК будуть безпосередньо на фронті.

США Джавеліни
Трамп надав Україні “Джавеліни” і обіцяє іншу летальну зброю

З іншого боку, військові експерти відзначають відведення проросійськими бойовиками важкої техніки вглиб окупованих територій. Крім того, фахівці вказують: США постійно тиснутимуть на РФ і нарощуватимуть силу, відповідно можуть надати Україні і інше летальне озброєння. Особливо після загострення конфлікту між Росією і Україною в Азовському морі.

Ми можемо отримати зенітно-ракетні комплекси (ПЗРК) від США. Щось на зразок “Стінгерів” (переносний зенітно-ракетний комплекс класу “земля-повітря” з інфрачервоною головкою самонаведення, – “24”), які США використовували свого часу в Афганістані,
– зазначає Жданов.

Військовий експерт Михайло Жирохов зауважує: Україні потрібні, зокрема, бойові гелікоптери, системи ППО і військовий флот. Самостійно в цих напрямках ми не впораємося.

Як заявив голова МЗС України Павло Клімкін, між Україною та США тривають перемовини щодо поставок нових одиниць оборонного обладнання. 12 грудня президент США Дональд Трамп підписав закон про оборонний бюджет США на 2018 фінансовий рік, який передбачає виділення 350 мільйонів доларів у вигляді військової допомоги Україні, включаючи летальне озброєння.

Джерело

(Visited 73 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:7390

загрузка...

Услуга оценки авто и преимущества выкупа транспортных средств, независимо от их состояния 18:46

Продажа транспортных средств, находящихся в удовлетворительном состоянии или после аварии, относится к сложным задачам и занимает много времени. Такая ситуация обусловлена частыми поездками на автомобильные рынки, подачей объявлений и регулярным...

“Поздравляю всех нас с освобождением от кровопийцы” – екс-регіоналка Олена Бондаренко про результати виборів (фото) 17:35 28 коментарів

Екс-регіоналка, соратниця Януковича, Олена Бондаренко на своїй фейсбук-сторінці прокоментувала результати президентських виборів в Україні, на яких переміг Володимир Зеленський.

Зеленський обрав главу своєї адміністрації: екс-регіонал стане правою рукою слуги народу? (фото) 17:06 8 коментарів

Журналісти розсекретили ім'я правої руки слуги народу і пояснили, чому спікер Зеленського підходить на цю роль Володимир Зеленський Главою Адміністрації Президента Володимира Зеленського може стати його спікер та радник із політичних питань Дмитро...

Коломойський і Боголюбов вивели мільярди із "Приватбанку" через філію на Кіпрі, – розслідування 16:30

Українські олігархи Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов через дочірню компанію на Кіпрі вивели майже 5,5 мільярдів доларів із українського "Приватбанку". Допомагали у цьому позики для українських підставних компаній. У Національному...

Як виглядає Собор Паризької Богоматері після пожежі: фото і відео 15:38

Увечері 15 квітня весь світ затамував подих і спостерігав, як у Парижі страшна пожежа охопила Собор Паризької Богоматері. Рятувальникам вдалося загасити вогонь лише через 9 годин, проте храм зазнав серйозних...

"У нас є дуже серйозні хлопці" - Зеленський "назвав" свою команду (відео) 15:06 5 коментарів

Назвіть свою команду поіменно - запитання "Прямого" Володимиру Зеленському. Відповідь вразила. Джерело

Портнов: у травні я буду в Україні 14:37 6 коментарів

Колишній заступник голови Адміністрації президента України в часи Віктора Януковича Андрій Портнов збирається повернутися до України в травні. «Так, обов'язково. Я в травні буду в Україні», – сказав Портнов в...

Несподівано: Зеленський першу промову з подяками зачитував з листочка (відео) 13:36

Перша промова Зеленського після озвучення даних Національного екзит-полу з подяками усім. Джерело

Страсний тиждень 2019: що можна і не можна робити в останні дні перед Великоднем 13:13

Страсний тиждень – останні дні перед Великоднем. У ці дні віруючі згадують шлях страждань і хресної смерті Спасителя, щоб потім з радістю відсвяткувати Його Світле Воскресіння. Що можна, а що...

Які будуть перші кроки команди Зеленського: відповідь його радника Данилюка 13:04

Член команди Володимира Зеленського Олександр Данилюк розповів, якими будуть перші кроки ймовірно вже нового президента України: які законопроекти вони подадуть і на чому робитимуть акцент. Яка ваша реакція на екзит-поли?...

"Ти людина багата – ти для мене друг": ексклюзивні подробиці з особистого життя Зеленського (відео) 12:35 2 коментарі

у 90-ті він був звичайним хлопцем з Кривбасу. Журналісти 24 каналу навідались у рідне місто шоумена – Кривий Ріг та поспілкувались із людьми, які знають справжнього Зеленського. Дитинство Вчителі Зеленського...

Шах і мат для 73%: у Зеленського несподівано відхрестилися від головної передвиборчої обіцянки (відео) 12:34 1 коментар

У команді Володимира Зеленського, який лідирує в президентських перегонах, заявили, що питання зниження комунальних тарифів не є прерогативою президента. Про це заявив політконсультант кандидата Дмитро Разумков в інтерв'ю "Факти ICTV". Він...

''З ким ми воювали?'' У ЗСУ відповіли Зеленському на ''повстанців'' (відео) 12:03 3 коментарі

Слово "повстанці", яке кандидат у президенти України Володимир Зеленський застосував щодо терористів "ЛНР" і "ДНР", обурило військовослужбовців Збройних Сил України. Про це у ефірі ObozTV розповів боєць ЗСУ Сергій Дорошенко, коментуючи дебати кандидатів у президенти...

"Низько вклоняюся!" Янукович привітав Зеленського 11:34 4 коментарі

Колишній президент України Віктор Янукович направив свої вітання Володимиру Зеленському в зв'язку з перемогою у другому турі президентських виборів. Про це повідомив прес-секретар екс-глави держави Юрій Карасір, опублікував його звернення...

Королева Єлизавета ІІ здійснила публічний вихід у день свого народження: чарівні фото 11:02

Британська королева Єлизавета ІІ вимушена була порушити своє правило та в день народження, 21 квітня, здійснила публічний вихід. Все тому, що відзначення 93-річчя співпало із Великоднем. Відтак Її Величність з...

Соратниця Януковича зізналась, що чекала на цей день довгих п’ять років 10:40 3 коментарі

«Чекала цього 5 років. Що буде далі? Я не знаю», - написала на своїй сторінці у Facebook соратниця Януковича Олена Лукаш. Пише Главком. Колишній міністр юстиції з команди Віктора Януковича...

В Україну йде довгоочікуване потепління 10:33 1 коментар

За даними синоптика Наталки Діденко, на передвеликодньому тижні тепло посилюватиметься, буде багато сонця. Повідомляє Главком. В понеділок, 22 квітня, в Україні буде сонячно, лише подекуди на Заході пройде невеликий дощ....

Зеленський подякував за перемогу родині і прибиральницям (фото) 10:01 4 коментарі

Кандидат у президенти пробув у штабі лічені хвилини і пішов, не відповівши на жодне питання журналістів. Пише Главком. Кандидат у президенти та шоумен Володимир Зеленський після оголошення екзит-полів, за даними...

Порошенко підписав указ про європейську та євроатлантичну інтеграцію України 01:04 11 коментарів

Президент України Петро Порошенко підписав указ "Питання європейської та євроатлантичної інтеграції". Про це 20 квітня повідомили у прес-службі глави держави. Указ №155/2019 оприлюднено на сайті президента. Указом затверджується План заходів з...

Вакарчук закликав українців прийти на голосування у вишиванках 20:49 17 коментарів

Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук закликав українців прийти 21 квітня на виборчі дільниці у вишиванках. Про це Святослав Вакарчук написав у twitter. "Завтра йду на дільницю у вишиванці. Приходьте...
  • ріел ІФ виринаюча