Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Понад 120 прикарпатських підприємців отримають від держави гроші на бізнес

-Реклама-spot_img
spot_img

26 грудня оголосили переможців останньої хвилі програми “Власна справа” державного проєкту “єРобота”.

У його межах гроші на створення чи підтримку бізнесу отримає 121 підприємець з Івано-Франківщини, розповіла Суспільному заступниця директора обласного центру зайнятості Ольга Шевчук, передає Правда.іф.

За її словами, заяви на грант приймали з липня до грудня 2022 року. За цей час обласний центр зайнятості отримав понад 700 заяв.

“За підсумками 12 хвиль програми “Власна справа” фінансування загальною сумою 30 млн грн отримає 121 підприємець області. З них 14 — вимушені переселенці. Вони мають створити на Івано-Франківщині понад 200 робочих місць”, — каже Ольга Шевчук.

Понад 120 прикарпатських підприємців отримають від держави гроші на бізнес
Заступниця директора обласного центру зайнятості Ольга Шевчук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Ігор Грицюк — вимушений переселенець, який переїхав з Луганська в Івано-Франківськ у 2014 році. Відтоді чоловік працював у різних сферах, а також мав власну справу — курси робототехніки, які довелося припинити під час карантину. Таким чином у нього з’явилася ідея створення магазину зоотоварів.

- Advertisement -
Понад 120 прикарпатських підприємців отримають від держави гроші на бізнес
Підприємець Ігор Грицюк. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Утім Ігорю Грицюку не вистачало власних заощаджень, тому у липні 2022 року він подав заяву на мікрогрант однієї із програм державного проєкту для бізнесу “єРобота” і в жовтні отримав гроші на власну справу.

“За програмою ми отримали 230 тис. грн. Гроші були цільові — на торговельне обладнання і товар для початку. В принципі, нам вистачило на половину того, що зараз є в магазині”, — розповідає підприємець.

Стало відомо, скільки прикарпатських підприємців отримають гроші на бізнес в межах державного проєкту "єРобота"
Підприємець Ігор Грицюк відкрив магазин зоотоварів. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Ігор Грицюк додає, що він повинен виконати умову отримання гранту — створити два робочі місця.

“Поки що я займаюся цим особисто, щоб дослідити попит у районі, де ми відкрилися, і подивитися, як у нас піде. Якщо все буде добре, то після свят почнемо шукати людей і створимо два робочі місця. Згідно з умовами через податки ми повернемо отримані гроші”, — каже власник магазину зоотоварів.

Стало відомо, скільки прикарпатських підприємців отримають гроші на бізнес в межах державного проєкту "єРобота"
Підприємець Ігор Грицюк. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Якщо за три роки підприємець податками за заробітну плату найманих працівників не поверне цю суму, то він повинен відшкодувати державі власні гроші.

Заступниця директора обласного центру зайнятості Ольга Шевчук розповідає, що найчастіше свої бізнес-плани подавали заклади громадського харчування.

“Сюди входять ресторани, кав’ярні, піцерії, пекарні, магазини напівфабрикатів. Окрім цього, були СТО, а також бізнес-плани, традиційні для Прикарпаття, — вишивка на одязі. Були й такі заклади, які пов’язані з вихованням та розвитком дітей”, — каже Ольга Шевчук.

З її слів, упродовж трьох років представники центру зайнятості моніторитимуть роботу підприємців, які отримали гранти, на дотримання умов програми.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні