Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Повені в Україні пов’язані з вирубкою Карпат, – експерт

-Реклама-spot_img
spot_img

На думку експерта, чим більше вирубуватиметься ліс, тим більше Україна страждатиме від повеней.

Вирубка лісу в Українських Карпатах безпосередньо пов’язана з повенями в західних регіонах. Країні катастрофічно не вистачає зусиль центральної та місцевої влади для того, щоб не допустити екологічної катастрофи, а “активісти за викликом” тільки маніпулюють екологічними проблемами.

Таку думку висловила президент Професійної асоціації екологів Людмила Циганок, йдеться у матеріалі у матеріалі “Обозревателя”  “Владу закликали захистити Карпати від вирубки: Україні може загрожувати екокатастрофа через маніпуляції щодо екології”. На її думку, чим більше вирубуватиметься ліс, тим більше Україна страждатиме від повеней.

“Більше того. У природі все між собою пов’язано. І вирубка дерев, наприклад, в Карпатах викличе наступні процеси деградації і грунтів і пилові бурі. Здавалося б, при чому пилова буря в Києві до вирубки лісів в навколишніх областях? Але зв’язок – прямий. Минула зима була малосніжною. Прийдешня за прогнозами буде такою ж. Ми очікуємо, що продовжиться пересихання надрозоранних грунтів. Вирубуються ліси, які не затримують пилові потоки. І традиційні вже для початку весни суховії масштабуватимуть таке нове для України явище, як пилові бурі”, – розповіла Циганок.

- Advertisement -

Експерт також зазначила, що в Україні почастішали псевдо-мітинги, на яких “активісти за викликом” маніпулюють екологічними проблемами.

“Ми бачимо, як багато зараз з’явилося експертів, які наділи “зелений” камуфляж і пропонують дуже швидкі рішення наболілих роками проблем. Хотілося б сказати, що, на жаль, легких рішень у сфері охорони навколишнього середовища немає. Це повинна бути постійна і системна робота для збереження якості майбутнього життя”, – сказала Циганок.

Вона переконана: спекуляції на екологічній тематиці можуть мати під собою різні цілі, починаючи від бажання окремих політиків або партій роздобути кілька додаткових відсотків до свого рейтингу перед виборами – закінчуючи банальним бажанням заробити грошей, виконуючи замовлення з медійного знищення підприємства від його конкурентів або намагаючись шантажувати власників бізнесу.

“У промислових регіонах є два формати: маніпулюють темою навколишнього середовища або з метою виборчої, або ж з метою бізнесової боротьби і, на жаль, цей формат розтягнутий у часі. Його складно припинити, тому що замість реальних кроків по поліпшення навколишнього середовища деякі структури починають продукувати різного роду хайпи, на яких будується маркетингова стратегія”, – переконана Циганок.

За її словами, особливо активно про те, як шкодить промисловість навколишньому середовищу, починають говорити перед виборами. При цьому маніпуляторів відрізняє дивовижна простота пропонованих ними стратегій вирішення складних проблем.

“Вирішення складних викликів – не на поверхні, і воно не у владі чарівної палички. У галузь прийшли експерти, які стверджують, що дуже легко і швидко можна поліпшити стан навколишнього середовища, потрібно лише обрати їх… Коли ми говоримо, що промислові підприємства – це єдиний біль, ми замикаємо коло на больовій точці і втрачаємо час”, – підкреслила Циганок.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні