Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Пресконференція Володимира Путіна: основні тези про Україну

-Реклама-spot_img
spot_img

Під час щорічної великої пресконференції 19 грудня Володимир Путін говорив про агресію в Україні. Президент Росії прокоментував можливість пошуку альтернатив для мінських домовленостей, анонсував наступну зустріч нормандського формату. Очільник Кремля також оцінив теперішнє становище Росії у міжнародній спільноті.

На цьогорічній пресконференції очільника Кремля були присутні майже 2000 російських й іноземних журналістів. Їхня кількість цього року є рекордною, а сам захід відбувається вже 15 раз. 

Про мінські угоди і ситуацію на Донбасі

Мінські угоди. Путін стривожився заявою президента України Володимира Зеленського про можливий перегляд мінських угод. Він вважає, що це неможливо, а після цього “ситуація може зайти в глухий кут”. Російський президент вважає, що ніякої альтернативи бути не може. 

- Advertisement -

Мене дуже насторожила заява президента України Володимира Зеленського після того, як він поїхав із Парижа, про те, що можна було би переглянути мінські угоди,
– пояснив він.

Що казав український президент?Володимир Зеленський заявив про бажання внести зміни до мінських домовленостей ще під час фінального брифінгу у Парижі, перебуваючи за одним столом з іншими лідерами нормандського формату – Меркель, Путіним і Макроном.

  • Від України традиційно акредитувався журналіст Роман Цимбалюк. Попередніх років він відзначився гострими питаннями на тему російскої окупації та полонених.
  • Цього разу журналіст поцікавився у Путіна, коли Росія збирається розпустити окупаційні адміністрації на окупованому Донбасі. 

Путін у відповідь заявив, що представників бойовиків “змусили поставити підписи під мінськими домовленостями”, а його через це “буквально взяли за горло”. 

Очільник кремля вважає, що до закриття кордону на тимчасово окупованому Донбасі – довгий шлях. За його словами, воно завершитьсялише після “всеохопного політичного врегулюванння” та “правами” для бойовикі, а почнеться на другий день після проведення виборів. 

Про присутність Росії на Донбасі 

Путін вкотре заявив, що на Донбасі немає іноземних військ. Мовляв, там є місцеві “міліція” і “сили самооборони,” які нібито складаються з місцевих мешканців.

У мене часто запитують, звідки у них є танки, інша військова техніка. Послухайте, у багатьох гарячих точках світу відбуваються конфлікти і бойові дії. До того ж, з застосуванням танків, артилерії і так далі. Звідки вони їх беруть? Мабуть, від тих структур і держав, які їм симпатизують, 
– стверджує російський президент.

Крім того, він визнав, що на Донбасі справді є іноземні найманці. Однак говорив не про росіян, а про “французів і німців, що воюють і з одного боку, і з іншого”

Про особливий статус Донбасу і прямий діалог з бойовиками 

Президент Росії вважає, що ключем у мінських домовленостях є імплементація закону про особливий статус Донбасу в Конституцію. Тим, що закон  продовжили лише на рік, Путін незадоволений. Мовляв, “ні теперішня, ні колишня влада України не хочуть цього робити”. 

Зеленський анонсував, що закон про тимчасовий статус Донбасу має стати постійним, а також містити положення формули Штайнмаєра. Закон передбачатиме виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України. Лише після цього в ОРДЛО можна буде провести вибори.

“Хоча ми постійно говоримо. І не тільки я, а й інші учасники нормандського формату неодноразово говорять про те, що закон має стати постійним”, – переконує він. 

Окрім того, таким ж “необхідним” Путін вважає “прямий діалог з Донбасом”, тобто ватажками бойовиків. 

Наголосимо, команда Зеленського заявляла, що прямий діалог з проросійськими бойовиками неможливий, оскільки це одна з “червоних ліній”. Однак у Росії завжди на цьому наполягають.

Що передбачає закон про особливий статус Донбасу?Підписаний Зеленським закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей”, був ухвалений у 2014 році терміном на 3 роки. Але з 2017 року парламент двічі продовжував дію закону на рік. Термін дії закону мав завершитися 31 грудня 2019 року, проте тепер його дію продовжили на рік – до 2020 року.Зміст закону: особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО набуває чинності тільки після виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України.

Про нову зустріч у нормандському форматі 

Довгоочікувана і довгообговорювана зустріч “нормандської четвірки” відбулася 9 грудня у Парижі. Тоді ж лідери Німеччини, Франції, України та Росії домовилися зустрітися ще раз – через 4 місяці. Володимир Путін заявив, що для цього потрібні позитивні зміни – і він їх побачив. 

  • Які позитивні зміни бачить Путін:
  • Закон про особливий статус Донбасу таки продовжили.
  • Відбулося розведення військ.

Поки розведення відбулося лише на трьох ділянках: у районі Станиці Луганської, у районі Золотого, у районі Петрівського. Під час нормандської зустрічі домовилися, що розведення сил на Донбасі має відбутися у трьох нових точках.

  • Кількість обстрілів зменшилася.

Про що домовилися лідери


Про що домовилися лідери “нормандської четвірки” / інфографіка 24 каналу

Про газ: “Думаю, що ми домовимося”

Російський президент заявив, що  Україна та Росія все-таки зможуть домовитися між собою у газовому питанні. 

Ми не збираємося підписувати контракт, щоб потім припинити транзит. Ми в цьому самі зацікавлені. … Український маршрут – довший, ніж маршрут по Балтійському морю, і дорожчий для нас. Але все-таки в Центральну, в Південну Європу цей маршрут добре відпрацьований, ми готові його зберегти,
– заявив він. 

Путін також переконує, що Росія не має на меті дестабілізувати ситуацію і нібито зовсім не хоче використосувати газове питання для тиску і впливу на Україну. За його словами, “будівництво газопроводів в обхід України на таку позицію не впилває”.

Щодо рішення Стокгольмського арбітражу, то російський лідер його, як і раніше, називає “політичним, а не правовим”. 

Про імпічмент Трампу і американські санкції

Путін заявив, що Росія буде дзеркально відповідати на санкції США

У імпічмент для Трампа, який палата представників у Конгресі підтримала 18 грудня більшістю голосів, Путін не дуже вірить. За словами Путіна, демократи, програвши на виборах, то пред’явили Трампу звинувачення в змові з Росією, то “тиск на Україну якесь придумали”.

А ось на масштабні американські санкції, які ухвалив комітет у закордонних справах Сенату США 18 грудня, очільник Кремля обіцяє дзеркальну відповідь. Обіцяє – це позначиться на міжнародних стосунках.

Ми знаємо їхній підхід, який полягає в тому, що США будуть з нами працювати там, де їм цікаво і вигідно. Будуть стримувати у той же час Росію за допомогою рішень подібного роду. Але ми теж, знаючи це, будемо поступати дзеркальним чином, ось і все, – сказав він.

Джерело

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні