“Прикарпатці вирізняються правовою культурою”, – Володимир Голубош розповів про рік роботи на посаді начальника Національної поліції в області

Ми можемо ставитися до них по-різному. Хтось постійно критикує правоохоронців, а хтось навпаки – завжди підтримує. Одні поважають їхню роботу, інші – не дуже. І якщо для більшості людей о 17.00 годині завершується робочий день, то для них він тільки починається. Адже всі знають, в яку пору добу зазвичай найбільше порушень громадського порядку чи інших злочинів.

Чим живе прикарпатська Національна поліція, як на правоохоронців вплинула реформа і чи потрібна нам легалізація зброї? Про це та інше читачам Правди.іф. розповів начальник Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області Володимир Голубош.

 • Володимире Валентиновичу, ви на посаді керівника Національної поліції Прикарпаття уже рік. Що вдалося, чим пишаєтеся, а що не вийшло?

Це був для мене рік досвіду, адже раніше я ніколи не працював на таких високих посадах, з таким обсягом роботи і великим колективом. Я вважаю, що за цей рік спільно з колегами у різних сферах поліцейського життя, ми зробили не мало. Вдалося облаштувати умови праці самих поліцейських, стабілізувати криміногенну ситуацію та налагодити комунікацію з населенням. Якщо говорити більше детальніше, то в області відкрили 8 поліцейських станцій і забезпечили поліцейських новим транспортом у кількості 35 одиниць. Зробили капітальний ремонт в роті спеціального призначення, корпусі оперативно-раптової дії (КОРД), відремонтувати міський відділ поліції і Надвірнянський відділ поліції. На 50% зроблені ремонтні роботи в кінологічному центрі, думаю що до кінця літа все буде зроблено і ми матимемо кращий кінологічний центр в західному регіоні. Розпочинаємо будівництво тренінгового центру для навчання прикарпатських працівників поліції. Для цього є відповідна база і ми уже визначили, що перш за все потрібно зробити. Окрім того, запроваджуємо проект «Поліцейський офіцер громад». Щодо забезпечення правового порядку в області то все можна побачити у Івано-Франківську. Пропрацювавши у різних містах України я з впевненістю можу сказати, що тут жити дуже комфортно і спокійно.

 • Ви наголосили на тому, що вже зробили. І все ж таки, що не вдалося?

Якщо щось поки не зроблено, це ще не означає, що мені не вдалося. Я над цим працюю і якщо буде можливість, то всі плани будуть втілені в життя.

Якою була прикарпатська поліція, коли ви сюди прийшли, і якою є зараз?

Якою була поліція до мого приходу сказати важко, на це питання може відповісти або громада, або самі поліцейські. Знаєте, кожен керівник на своїй посаді робить певний обсяг роботи. І коли людина йде з посади, а новий очільник починає критикувати і говорити, що все не так, все не правильно, то мабуть це не дуже гарно і не приємно.

 • Попри успіхи правоохоронців Нацполіцію нерідко критикують. На вашу думку, чому так?

Зараз є думки, що реформа не спрацювала і тут я хочу сказати наступне. В Литві близько 11 тисяч поліцейських, так от там реформа поліції триває уже близько 10 років. В тій країні шість разів повністю змінювали склад поліції. Тож не можна говорити, що реформа провалена. Вона проводиться на належному рівні. Робота Національної поліції змінилася кардинально. Я можу про це багато розповідати, бо маю досвід. Коли говорити про критику, в першу чергу треба дивитися хто критикує і дає оцінку. Звісно, у будь-якій діяльності можна знайти певні мінуси. Бездоганний тільки той, хто ще нічого не зробив. Недоліки є, ми над ними працюємо, спілкуємося з людьми у різних містах і селах. І це не просто формальні зустрічі, ми хочемо почути думку громади на що нам звернути увагу. Я бачу, що треба зробити: перш за все має бути безпечне місто зі встановленими відеокамерами. Потрібно збільшити кількість нарядів для оперативного реагування. В Івано-Франківській області спостерігаємо великий відсоток порушення правил дорожнього руху, що призводить до ДТП. Близько двох місяців у нас працювали наряди з інших регіонів і це значно покращило ситуацію на дорогах .

 • Нещодавно Прикарпаття сколихнули дві трагедії. Зокрема, в Коломиї знайшли вбитим відомого мецената Михайла Петріва та його дружину. І пізніше – бізнесмена Тараса Мар’янського. На якій стадії розслідування?

Ведеться досудове розслідування по обидвох випадках. Відкриті кримінальні провадження за ч.1 ст.115 ККУ (умисне вбивство). Висунуті робочі версії, в тому числі й самогубство. На даний час ці версії відпрацьовуються. У справах призначено ряд експертиз, також перевіряються інші версії.

 • Виходячи з ситуації в державі і згадуючи ці вбивства на Прикарпатті, може варто легалізувати вогнепальну зброю? Щоб людина могла захистити і себе, і сім’ю.

Щодо цього питання, то усі наводять приклад Америки, бо там з 1791 року користуються вогнепальною зброєю. У їхній Конституції є близько 20 тисяч підзаконних актів на підставі яких вони користуються цією зброєю. У Швейцарії люди є військовозобов’язаними і вони мають вогнепальну зброю тому, що в будь-який момент громадянин цієї держави може зібратися і піти на війну з цією ж зброєю. Кожен знає, що у будинку військовозобов’язаного швейцарця є зброя. Є ряд країн де немає таких законів. Згідно зі статистикою, з людьми котрі володіють вогнепальною зброєю трапляється менше злочинів чи розбійних нападів саме з цієї зброї.

Як громадянин України теоретично можу сказати, що легалізація короткоствольної вогнепальної зброї дасть можливість захищатися кожному. В той час у свідомості злочинця буде  інформація, що у людини може бути зброя і він не наважиться на злочин. Але як правоохоронець, як практик, з огляду на ситуацію в нашій державі, можу висунути ряд заперечень з даного приводу. Перше, в Україні відсутня культура поводження з вогнепальною зброєю.  Друге – соціальна напруга серед населення, третє – військові дії, четверте – високий корупційний ризик, хочемо ми це визнавати чи ні, але так є. Також не кожен може собі дозволити, або не кожному можна дозволити мати зброю. Є злочини, які відбуваються із зареєстрованими короткоствольними пістолетами, які називаються спецпристрої для відстрілу гумових куль. Нещодавно у Івано-Франківську чоловік негативно відреагував на зауваження охоронця і вистрелив, а це була зареєстрована зброя. Зараз відкрито кримінальне провадження за ч.4 ст.296 ККУ.

На цю тему можна довго дискутувати. В загальному це добре, але якщо переносити ситуацію на сьогодення – я б не наважився таке зробити. Адже є ймовірність, що усі словесні конфлікти можуть перейти в застосування вогнепальної зброї з летальними наслідками. От наприклад в нашій області де понад 1 000 000 населення за рік трапилося 38 вбивств, 5 з них – з використанням вогнепальної зброї. У місті Детройт (США), де населення близько 600 тисяч осіб, зафіксовано 200 вбивств з використанням вогнепальної зброї.

 • Тобто будь-яка суперечка між молодиками може перерости в стрілянину?

Звичайно. В таких питаннях треба бути дуже обережними.

 • Не за горами парламентські вибори. Передвиборна боротьба проходить в умовах бойових дій на Сході та й політична ситуація у нас загострена. Ймовірно, і 21 липня не виключені інциденти, конфлікти. Чи готова до них поліція?

Звісно, прикарпатська поліція готова до забезпечення прозорих і об’єктивних виборів. Ми працюємо на превенцію, спільно з громадянами та громадськими організаціями виявляємо порушення виборчого законодавства. На сьогодні зареєстровано 58 повідомлень по 130-ти фактах порушень виборчого законодавства. Нами складно 35 адміністративних протоколів які скеровані до суду, по одному вже є рішення суду і особа притягнута до відповідальності. Хочу наголосити, що відсоток виявлених порушень і складених протоколів в Західній частині держави є найвищим.

 • Чи знаєте уже скільки правоохоронців забезпечуватимуть порядок під час виборів на Прикарпатті?

На забезпечення виборчого процесу ми залучаємо 1700 поліцейських. Також буде близько 1000 працівників ДСНС та приблизно 200 військовослужбовців Національної гвардії. Нам надає допомогу Державна прикордонна служба і Державна міграційна служба. З 15 липня всі працюватимуть у посиленому режимі. На базі управління буде цілодобово працювати ситуаційний центр де прийматимуть повідомлення. Точно так, як це було на президентських виборах.

 • Не можу не спитати про роботу на Прикарпатті. За рік ви вже встигли ознайомитися з жителями області, їхнім менталітетом. Чи подобається вам тут працювати?

Я тут навчався з 1995 по 1998 рік, тож був знайомий з Прикарпаттям раніше. Хтось казав, що на Прикарпатті складні люди. Я не згоден з таким твердженням, бо в кожного є свої амбіції. Деякі поліцейські кажуть, що їм простіше працювати на Центральній чи Східній Україні. Вони розглядають людей з двох сторін: як простого жителя Прикарпаття і людину, яка порушила закон.  І якщо прикарпатець порушив закон, то з ним важче спілкуватися  ніж з порушником у іншій області.

 • Чому?

Мабуть так вже склалося історично, що в різні періоди тут змінювалася влада, свого час були поляки, угорці та радянська влада. І людям треба було в цих умовах виживати, тож мабуть такий вже у них характер. Але це суб’єктивна думка окремих людей, я так не вважаю. Прикарпатці вирізняються правовою свідомістю та правовою культурою. З огляду на оперативну обстановку можу сказати, що тут працювати спокійніше. Проблеми, нещасні випадки, злочини є завжди. Ми реагуємо на них без огляду на те, відносно кого вони вчинені. Всі включаються в роботу, особливо коли мова йде про зникнення дітей. Тут ніхто не дивиться котра година доби.

 • 4 липня відзначається День Національної поліції України. Що побажаєте колегам з нагоди професійного свята?

Здоров’я, витримки, не зупинятися на досягнутому, постійно розвиватися в здобутті знань та йти в ногу з часом.

 

 

 

Розмовляла Марія Франчук

 

 

(Visited 512 times, 15 visits today)

Коментарі:

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:3543

загрузка...

Хто з прикарпатців потрапляє у Верховну Раду (список) 20:25

В Україні завершується підрахунок результатів голосування до нової Верховної Ради. За списками партій та мажоритарними округами до парламенту потрапляють 11 вихідців з Прикарпаття. Наразі відомо, що в одномандатних округах Івано-Франківщини...

"Специально так делаю!": Медведчук обурив українців поясненням, чому він говорить виключно російською 16:30 4 коментарі

Одіозний політик зізнався, що вільно володіє українською, але не бажає її використовувати. Віктор Медведчук. Фото: Главред. Одіозний представник російської влади в Україні Віктор Медведчук розповів, що він навмисно говорить російською...

У Івано-Франківську патрульна поліція розшукує власників велосипедів 16:19

Сьогодні зранку близько 5-ї години на вулиці Бельведерська патрульні звернули увагу на двох чоловіків на велосипедах, які побачивши поліцейських, різко звернули у двори, чим викликали до себе ще більше зацікавлення....

Цього тижня Яремче відзначатиме День міста 16:02

День міста Яремче 2019 27-28 липня 2019 року в рамках Дня міста Яремче буде проводитись ярмарка еко-продукції. В програмі заходу майстер класи від учасників ярмарки, гуцульські спортивні забави, фестиваль грибної...

ГО «ПОРА»: оприлюднила звернення щодо значних порушень під час виборів 15:39

"Шановні виборці 86-го виборчого округу з центром в місті Долина. У вашого кандидата Анаталія Диріва намагаються вкрасти перемогу. Як мінімум на шести дільницях поступово збільшується виявлені задокументовані значні порушення", -...

"Закинувся в кабінці": світове ЗМІ "зловило" дивного Зеленського на виборах (фото) 15:38 2 коментарі

Reuters вдалося зробити фотографію президента України Володимира Зеленського, що виходить з кабінки для голосування під час позачергових виборів до Ради. На знімку глава української держави визирає з-за шторки, потираючи ніс. На цей...

Вже не бояться. Посольство Росії у Києві прибрало колючий дріт з паркану (фото) 15:06

Російське посольство обмотали колючим дротом 5 років тому. Пише Главком. Вчора зранку посольство РФ в Україні, що знаходиться у Києві на Повітрофлотському проспекті, почали «звільняти» від колючого дроту, який на...

Робота громадського транспорту: що обіцяв Марцінків та інші українські мери (інфографіка) 14:56

«Слово і Діло» продовжує стежити за обіцянками українських політиків. Сьогодні пропонуємо подивитися, що обіцяють і роблять мери обласних центрів щодо функціонування громадського транспорту. Багато обіцянок щодо транспорту в мера Івано-Франківська....

Зеленський вказав написати програму розвитку Карпат і знайти на неї гроші у наступному бюджеті 14:27

Президент Володимир Зеленський видав указ про стимулювання економічного та туристичного розвитку Карпатського регіону. Про це 22 липня повідомляє прес-служба Офісу президента. Указ № 543 “Про розвиток регіону українських Карпат” спрямований на стимулювання...

«Нестерпне дитя» Медведчука. Як «колона Путіна» святкувала перемогу (фото) 14:05

Новий парламент: чи буде життя у «За життя»? Пише Главком. Поки всі рахують, чи буде в наступній Верховній Раді монокоаліція, чи президентській «Слузі народу» знадобиться партнер, там точно буде enfant...

На Прикарпатті розшукують 16-річну дівчину 13:31

Відділ ювенальної превенції УПД ГУНП в Івано-Франківській області розшукує неповнолітню мешканку Галицького району, с. Водники, Садов'як Христину Богданівну, 2003 року народження. Дівчинка 22 липня близько 20 год. пішла з дому і...

Екоінспекцію знову не допустили на планову перевірку Бурштинської ТЕС (відеофакт) 13:11 1 коментар

Екоінспекцію знову не допустили на планову перевірку Бурштинської ТЕС щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства України. Про це у мережі Facebook повідомив активіст Василь Абрамів. У пресслужбі екоінспекції “Галці” підтвердили факт...

У Росії розкритикували розкішний кортеж патріарха Кирила (відео) 13:04

У мережі критикували шикарний кортеж глави РПЦ патріарха Кирила, який побував у місті Торжок, Тверська область РФ. Священнослужитель прибув у Борисоглібський монастир у супроводі елітних авто, що викликало обурення у користувачів...

Шахраї за автомобіль видурили у прикарпатця близько 55 тисяч гривень 12:43 1 коментар

Шахраї продовжують наживатися на довірливих громадянах. Вони виманюють у людей гроші під різними приводами. Приміром, 31- річний мешканець Богородчанського району натрапив на оголошення в інтернет-мережі про продаж автомобіля. Потенційний покупець...

Поліція з'ясовує обставини смертельної ДТП на Прикарпатті 12:36 2 коментарі

Як раніше повідомляла Правда.іф, на Прикарпатті у карколомній ДТП загинула молода жінка. Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди пасажирка загинула дорогою до лікувального закладу. Аварія сталась 23 липня близько 3 години 20 хвилин...

Державне фінансування: скільки грошей отримають партії після виборів 12:35 2 коментарі

З 2016 року найрейтинговіші політичні партії мають можливість отримувати державне фінансування. Сума залежить від кількості виборців, які за них голосують. 24 канал порахував – на які суми можуть розраховувати нинішні...

Зірка "95 кварталу", комік і журналіст: кого "Слуга народу" провела в Раду (фото) 12:03

На мажоритарних округах на позачергових виборах до Верховної Ради перемогли зірка "Квартал 95" Юрій Корявченков, ресторатор Микола Тищенко та журналісти Олександр Дубинський і Ольга Василевська-Смаглюк.   Так, на сайті Центральної виборчої комісії...

Фраківців кличуть стати патрульними – обіцяють зарплату від 10 тисяч 11:40 1 коментар

В Івано-Франківському управлінні патрульної поліції проводиться набір. Кількість вакансій обмежена – шукають 40 поліціянтів. Франківцям гарантують: заробітну плата від 10200 грн.; можливість кар’єрного росту; щорічну оплачувану відпустку; безоплатне обслуговування у...

Бал «слуг». Як Зеленський вітав свою партію з перемогою (фото) 11:34 1 коментар

Після тріумфу майбутні депутати сядуть за парти. Пише Главком. Результати парламентських виборів партія «Слуга народу» за доброю традицією зустрічала у елітному бізнес-центрі «Парковий». Це місце фартове для ЗеКоманди: саме тут...

Одного із головних лікарів області підозрюють у зловживанні свого службового становища 10:48

Долинським відділом Калуської місцевої прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом використання службовою особою свого службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки, інформує Пресслужба прокуратури Івано-Франківської області....
 • ріел ІФ виринаюча