“Прикарпатці вирізняються правовою культурою”, – Володимир Голубош розповів про рік роботи на посаді начальника Національної поліції в області

Ми можемо ставитися до них по-різному. Хтось постійно критикує правоохоронців, а хтось навпаки – завжди підтримує. Одні поважають їхню роботу, інші – не дуже. І якщо для більшості людей о 17.00 годині завершується робочий день, то для них він тільки починається. Адже всі знають, в яку пору добу зазвичай найбільше порушень громадського порядку чи інших злочинів.

Чим живе прикарпатська Національна поліція, як на правоохоронців вплинула реформа і чи потрібна нам легалізація зброї? Про це та інше читачам Правди.іф. розповів начальник Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області Володимир Голубош.

 • Володимире Валентиновичу, ви на посаді керівника Національної поліції Прикарпаття уже рік. Що вдалося, чим пишаєтеся, а що не вийшло?

Це був для мене рік досвіду, адже раніше я ніколи не працював на таких високих посадах, з таким обсягом роботи і великим колективом. Я вважаю, що за цей рік спільно з колегами у різних сферах поліцейського життя, ми зробили не мало. Вдалося облаштувати умови праці самих поліцейських, стабілізувати криміногенну ситуацію та налагодити комунікацію з населенням. Якщо говорити більше детальніше, то в області відкрили 8 поліцейських станцій і забезпечили поліцейських новим транспортом у кількості 35 одиниць. Зробили капітальний ремонт в роті спеціального призначення, корпусі оперативно-раптової дії (КОРД), відремонтувати міський відділ поліції і Надвірнянський відділ поліції. На 50% зроблені ремонтні роботи в кінологічному центрі, думаю що до кінця літа все буде зроблено і ми матимемо кращий кінологічний центр в західному регіоні. Розпочинаємо будівництво тренінгового центру для навчання прикарпатських працівників поліції. Для цього є відповідна база і ми уже визначили, що перш за все потрібно зробити. Окрім того, запроваджуємо проект «Поліцейський офіцер громад». Щодо забезпечення правового порядку в області то все можна побачити у Івано-Франківську. Пропрацювавши у різних містах України я з впевненістю можу сказати, що тут жити дуже комфортно і спокійно.

 • Ви наголосили на тому, що вже зробили. І все ж таки, що не вдалося?

Якщо щось поки не зроблено, це ще не означає, що мені не вдалося. Я над цим працюю і якщо буде можливість, то всі плани будуть втілені в життя.

Якою була прикарпатська поліція, коли ви сюди прийшли, і якою є зараз?

Якою була поліція до мого приходу сказати важко, на це питання може відповісти або громада, або самі поліцейські. Знаєте, кожен керівник на своїй посаді робить певний обсяг роботи. І коли людина йде з посади, а новий очільник починає критикувати і говорити, що все не так, все не правильно, то мабуть це не дуже гарно і не приємно.

 • Попри успіхи правоохоронців Нацполіцію нерідко критикують. На вашу думку, чому так?

Зараз є думки, що реформа не спрацювала і тут я хочу сказати наступне. В Литві близько 11 тисяч поліцейських, так от там реформа поліції триває уже близько 10 років. В тій країні шість разів повністю змінювали склад поліції. Тож не можна говорити, що реформа провалена. Вона проводиться на належному рівні. Робота Національної поліції змінилася кардинально. Я можу про це багато розповідати, бо маю досвід. Коли говорити про критику, в першу чергу треба дивитися хто критикує і дає оцінку. Звісно, у будь-якій діяльності можна знайти певні мінуси. Бездоганний тільки той, хто ще нічого не зробив. Недоліки є, ми над ними працюємо, спілкуємося з людьми у різних містах і селах. І це не просто формальні зустрічі, ми хочемо почути думку громади на що нам звернути увагу. Я бачу, що треба зробити: перш за все має бути безпечне місто зі встановленими відеокамерами. Потрібно збільшити кількість нарядів для оперативного реагування. В Івано-Франківській області спостерігаємо великий відсоток порушення правил дорожнього руху, що призводить до ДТП. Близько двох місяців у нас працювали наряди з інших регіонів і це значно покращило ситуацію на дорогах .

 • Нещодавно Прикарпаття сколихнули дві трагедії. Зокрема, в Коломиї знайшли вбитим відомого мецената Михайла Петріва та його дружину. І пізніше – бізнесмена Тараса Мар’янського. На якій стадії розслідування?

Ведеться досудове розслідування по обидвох випадках. Відкриті кримінальні провадження за ч.1 ст.115 ККУ (умисне вбивство). Висунуті робочі версії, в тому числі й самогубство. На даний час ці версії відпрацьовуються. У справах призначено ряд експертиз, також перевіряються інші версії.

 • Виходячи з ситуації в державі і згадуючи ці вбивства на Прикарпатті, може варто легалізувати вогнепальну зброю? Щоб людина могла захистити і себе, і сім’ю.

Щодо цього питання, то усі наводять приклад Америки, бо там з 1791 року користуються вогнепальною зброєю. У їхній Конституції є близько 20 тисяч підзаконних актів на підставі яких вони користуються цією зброєю. У Швейцарії люди є військовозобов’язаними і вони мають вогнепальну зброю тому, що в будь-який момент громадянин цієї держави може зібратися і піти на війну з цією ж зброєю. Кожен знає, що у будинку військовозобов’язаного швейцарця є зброя. Є ряд країн де немає таких законів. Згідно зі статистикою, з людьми котрі володіють вогнепальною зброєю трапляється менше злочинів чи розбійних нападів саме з цієї зброї.

Як громадянин України теоретично можу сказати, що легалізація короткоствольної вогнепальної зброї дасть можливість захищатися кожному. В той час у свідомості злочинця буде  інформація, що у людини може бути зброя і він не наважиться на злочин. Але як правоохоронець, як практик, з огляду на ситуацію в нашій державі, можу висунути ряд заперечень з даного приводу. Перше, в Україні відсутня культура поводження з вогнепальною зброєю.  Друге – соціальна напруга серед населення, третє – військові дії, четверте – високий корупційний ризик, хочемо ми це визнавати чи ні, але так є. Також не кожен може собі дозволити, або не кожному можна дозволити мати зброю. Є злочини, які відбуваються із зареєстрованими короткоствольними пістолетами, які називаються спецпристрої для відстрілу гумових куль. Нещодавно у Івано-Франківську чоловік негативно відреагував на зауваження охоронця і вистрелив, а це була зареєстрована зброя. Зараз відкрито кримінальне провадження за ч.4 ст.296 ККУ.

На цю тему можна довго дискутувати. В загальному це добре, але якщо переносити ситуацію на сьогодення – я б не наважився таке зробити. Адже є ймовірність, що усі словесні конфлікти можуть перейти в застосування вогнепальної зброї з летальними наслідками. От наприклад в нашій області де понад 1 000 000 населення за рік трапилося 38 вбивств, 5 з них – з використанням вогнепальної зброї. У місті Детройт (США), де населення близько 600 тисяч осіб, зафіксовано 200 вбивств з використанням вогнепальної зброї.

 • Тобто будь-яка суперечка між молодиками може перерости в стрілянину?

Звичайно. В таких питаннях треба бути дуже обережними.

 • Не за горами парламентські вибори. Передвиборна боротьба проходить в умовах бойових дій на Сході та й політична ситуація у нас загострена. Ймовірно, і 21 липня не виключені інциденти, конфлікти. Чи готова до них поліція?

Звісно, прикарпатська поліція готова до забезпечення прозорих і об’єктивних виборів. Ми працюємо на превенцію, спільно з громадянами та громадськими організаціями виявляємо порушення виборчого законодавства. На сьогодні зареєстровано 58 повідомлень по 130-ти фактах порушень виборчого законодавства. Нами складно 35 адміністративних протоколів які скеровані до суду, по одному вже є рішення суду і особа притягнута до відповідальності. Хочу наголосити, що відсоток виявлених порушень і складених протоколів в Західній частині держави є найвищим.

 • Чи знаєте уже скільки правоохоронців забезпечуватимуть порядок під час виборів на Прикарпатті?

На забезпечення виборчого процесу ми залучаємо 1700 поліцейських. Також буде близько 1000 працівників ДСНС та приблизно 200 військовослужбовців Національної гвардії. Нам надає допомогу Державна прикордонна служба і Державна міграційна служба. З 15 липня всі працюватимуть у посиленому режимі. На базі управління буде цілодобово працювати ситуаційний центр де прийматимуть повідомлення. Точно так, як це було на президентських виборах.

 • Не можу не спитати про роботу на Прикарпатті. За рік ви вже встигли ознайомитися з жителями області, їхнім менталітетом. Чи подобається вам тут працювати?

Я тут навчався з 1995 по 1998 рік, тож був знайомий з Прикарпаттям раніше. Хтось казав, що на Прикарпатті складні люди. Я не згоден з таким твердженням, бо в кожного є свої амбіції. Деякі поліцейські кажуть, що їм простіше працювати на Центральній чи Східній Україні. Вони розглядають людей з двох сторін: як простого жителя Прикарпаття і людину, яка порушила закон.  І якщо прикарпатець порушив закон, то з ним важче спілкуватися  ніж з порушником у іншій області.

 • Чому?

Мабуть так вже склалося історично, що в різні періоди тут змінювалася влада, свого час були поляки, угорці та радянська влада. І людям треба було в цих умовах виживати, тож мабуть такий вже у них характер. Але це суб’єктивна думка окремих людей, я так не вважаю. Прикарпатці вирізняються правовою свідомістю та правовою культурою. З огляду на оперативну обстановку можу сказати, що тут працювати спокійніше. Проблеми, нещасні випадки, злочини є завжди. Ми реагуємо на них без огляду на те, відносно кого вони вчинені. Всі включаються в роботу, особливо коли мова йде про зникнення дітей. Тут ніхто не дивиться котра година доби.

 • 4 липня відзначається День Національної поліції України. Що побажаєте колегам з нагоди професійного свята?

Здоров’я, витримки, не зупинятися на досягнутому, постійно розвиватися в здобутті знань та йти в ногу з часом.

 

 

 

Розмовляла Марія Франчук

 

 

(Visited 473 times, 3 visits today)

Коментарі:

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:3593

загрузка...

Прикарпатцям на замітку: що взяти із собою на виборчу дільницю і чого там не можна робити 10:16

21 липня – день позачергових виборів до Верховної Ради України.  Голосування на дільницях повинно було розпочатись о 8:00 і завершитися о 20:00. Для того, щоб проголосувати, вам потрібно із документом...

Калушан запрошують на безкоштовне заняття зі стретчингу 09:14

21 липня, для всіх охочих відбудеться безкоштовне відкрите тренування зі стретчингу. Заняття розпочнеться о 10:00 годині на стадіоні "Хімік". Про це організатори заходу повідомили у соцмережі "Фейсбук", інформують "Вікна". "Запрошуємо всіх на відкрите...

У Івано-Франківську встановили нові світлофори (фотофакт) 20:30 4 коментарі

Нові світлофори у Івано-Франківську отримало ще одне перехрестя, інформує КП Івано-Франківськміськсвітло. "Працівниками КП “Івано-Франківськміськсвітло” було проведено роботи по реконструкції ще одного світлофорного об'єкту, що знаходиться на перехресті вулиць Незалежності-Івасюка-Микитинецька. Змонтовано світлодіодні...

У "день тиші" на Прикарпатті зареєстровано 9 повідомлень про порушення виборчого законодавства 19:46 1 коментар

У "день тиші" на Прикарпатті зареєстровано 9 повідомлень про порушення виборчого законодавства, про це повідомила Поліція Івано-Франківської області. Інформація, щодо забезпечення правопорядку у «день тиші» на території Івано-Франківської області (станом на...

На Івано-Франківщині вперше зіграють "Гуцульське весілля" 19:15

В Івано-Франківській області етнічно-культурний фестиваль «Гуцульське весілля» - серед переможців всеукраїнського проєкту «Малі міста – великі враження». Про це заявив радник з питань регіонального розвитку Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD...

Мама дітей, які загинули під час ДТП у Долині, померла у лікарні 19:13 11 коментарів

Як повідомлялося раніше, на Долинщині трапилося ДТП у який загинуло двоє дітей, а за життя матері боролись лікарі. Сьогодні родичка загиблих Роксолана Чоп  у соціальній мережі Фейсбук повідомила, що мати діточок Кирила...

У мережі виклали відео смертельної ДТП у Буковелі (відео) 18:33 2 коментарі

Як раніше повідомляла Правда.іф, у Буковелі трапилася смертельнна дорожньо-транспортна пригода. Потім повідомлялося, що 21-річного водія спіймала поліція. Як попередньо встановили поліцейські, 20 -річний водій, керуючи автомобілем «ВАЗ 21014» на повороті...

Калуш отримає статус ОТГ, об’єднавшись з селами 18:30

Калуш стане другим містом обласного значення, що згуртував громади для спільного соціально-економічного розвитку території в умовах децентралізації та 36 ОТГ, створеною на Прикарпатті. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі...

Лідери команди "Європейська Солідарність" відвідали Прикарпаття 18:26 9 коментарів

Представники політичної партії "Європейська Солідарність" зустрілись з мешканцями Рогатина та Бурштина. Кажуть, вперше за п'ять років з початку війни проросійські сили мають всі шанси знищити ті здобутки, яких досягла Україна в...

В Печеніженській ОТГ відкрили громадський простір Liberty space 17:47

Молоді Печеніженської ОТГ презентували місце, де вони зможуть втілювати свої ідеї та креативні задуми у життя, проводити час з друзями, розвивати свій творчий потенціал. Цими днями у Печеніжинській об’єднаній територіальній громаді відкрили...

Мешканців Івано-Франківська запрошують долучитись до християнського проекту 17:05

В Івано-Франківську планують створити мурал, який складатиметься лише з імен та прізвищ. Про таку ідею у мережі розповів франківський митець Ярема Стецик. За його словами, розмір муралу приблизно 20 м. кв. "Такий молитовний список...

Кандидату від олігарха можна все? В “день тиші” на 89 окрузі масово розклеєні портрети Сіреджука (фотофакт) 16:20 5 коментарів

Сьогодні, в переддень парламентських виборів, заборонена будь-яка агітація. Проте на Снятинщині та Косівщині досі масово висять плакати одного з кандидатів. Відповідно до виборчого законодавства, зокрема частини 2 статті 70 Закону...

Франківець розробив мобільний додаток для походів Карпатами 16:11

“В Похід Карпатами” - безкоштовна програма для телефонів на Android, яка поєднує в собі функції навігатора та довідника, а в майбутньому - і соціальної мережі. Головний інструмент цього додатку -...

Футболісти "Прикарпаття" розгромили "Бескид" 15:24

Заключний контрольний матч в рамках другого навчально-тренувального збору “Прикарпаття” провело по дорозі додому – у Надвірній, де зійшлося з учасником чемпіонату області, місцевим “Бескидом”. Підопічні Володимира Ковалюка здобули впевнену перемогу 5:1 і в...

У Делятині трапилося ДТП 14:53

Сьогодні у Делятині трапилася дорожньо-транспортна пригода, про це повідомили очевидці у соціальній спільноті НАДВІРНЯНЦІ. "Ранішня пригода в Делятині",- йдеться у дописі.

Поліція Івано-Франківщини нагадує про «День тиші» і відповідальність за порушення 14:22

З 00:00 годин 20 липня в Україні розпочався «День тиші». Просимо дотримуватися закону, а виявивши порушення - телефонувати на "102", пише Поліція Івано-Франківської області. Нагадуємо, завтра, 20 липня, в останній день...

Поліція Прикарпаття взяла під охорону усі дільничні виборчі комісії 13:36

Під цілодобовою охороною 7 окружних та 1034 дільнична виборчі комісії, інформує Поліція Івано-Франківської області. Поліцейські цілодобово охоронятимуть виборчу документацію до завершення підрахунку голосів та транспортування бюлетенів до ОВК. Також забезпечуватимуть дотримання...

На Прикарпатті за минулу добу трапилося 14 крадіжок 13:15 1 коментар

Поліція Івано-Франківської області у мережі виклала оперативну інформацію за 19 липня. 379 повідомлень надійшло на лінію 102 14 крадіжок 2 незаконних заволодіння автотранспортом 10 водіїв у стані алкогольного сп'яніння 1 особа...

У Івано-Франківській школі №23 триває ремонт 12:42

У Івано-Франківській школі №23 триває ремонт. Адміністрація закладу приділяє увагу покращенню матеріально-технічного стану закладу та безпеці учасників освітнього процесу. Про це інформує Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради. Так, уже...

На Прикарпатті неповнолітній хлопець викрав автомобіль "щоб покататися" 12:20

На Прикарпатті неповнолітній хлопець викрав автомобіль "щоб покататися", про це повідомила Поліція Івано-Франківської області. Неповнолітній хлопець викрав автомобіль на Рожнятівщині, але оперативні співробітники поліції протягом декількох годин вже розшукали злочинця та...
 • ріел ІФ виринаюча