Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Прикарпатців атакують інтернет-шахраї. Як не стати їхньою жертвою

-Реклама-spot_img
spot_img

Заяви про шахрайство в мережі Інтернет до прикарпатських поліцейських надходять майже щодня. Як повідомили в секторі комунікації ГУНП в Івано-Франківській області, лише за один день, 29 березня,  під час інтернет-покупок жертвами шахраїв стали дві прикарпатки.
Результат пошуку зображень за запитом "інтернет шахраї"
 
Схема ошуканства пов’язана із обманом під час продажу товарів через Інтернет-сайти дуже проста і розрахована на довірливих громадян. Аферисти, перед відправкою товару, просять або аванс, або передоплату. Покупці перераховують гроші на вказану картку, а після надходження грошей псевдопродавець зникає: перестає виходити на зв’язок та відключає телефон.
Того дня від злочинних  дій інтернет-шахраїв постраждала 38-річна франківчанка, яка за 2 200 гривень намагалася придбати за оголошенням м мережі Інтернет цуценятко мопса. Гроші за собачку вона відправила, але після цього продавець кудись зник. А мешканка Галича намагалася придбати через Інтернет листовий металопрокат для огорожі. Вона перерахувала шахраям тисячу гривень, але покупки не дочекалася.
У результаті, замість отримання бажаної собаки породи мопс, 36-річна франківчанка позбулася 2 200 гривень, а мешканка Галича збагатила шахрая на 1000 гривень, а листовий металопрокат для огорожі так і не отримала.
А напередодні, як уже повідомляла Правда, до Івано-Франківського відділу поліції звернулася 34-річна місцева мешканка, яка розповіла про таку «покупку» на одному із Інтернет-сайтів.
Потерпіла, знайшовши необхідний товар, а саме мобільний телефон, зателефонувала продавцеві та узгодила умови купівлі. Після чого перерахувала грошові кошти в сумі близько 2 700 гривень на банківський рахунок псевдо-продавцеві. В результаті – ні покупки не отримала, ні грошей останній не повернув. Після цього зв’язок з ним обірвався.
Відомості за цими фактами внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Треба сказати, що ошуканці застосовують різні способи для того, щоб привласнити чужі гроші. Скажімо, інколи шахраї вдають із себе працівників фінансових установ. Тоді на електронну пошту жертви надходить лист начебто з банку, в якому та обслуговується. У тексті клієнта просять уточнити приватні дані, прізвище матері, номер рахунку чи ПІН-код картки. Аргументи можуть бути різними – починаючи від планової перевірки, закінчуючи виходом із ладу сервера. Якщо довіритися шахраям і надати всю інформацію, зі своїми коштами одразу можна попрощатися.
Шахраї також можуть створювати сайти-двійники банків або інтернет-магазинів з аналогічним дизайном і дуже схожим доменним іменем. Відрізнити від оригінальних їх буває доволі складно. Заповнивши форми на таких сторінках, ви, знову ж таки, добровільно передаєте свої гроші крадіям.
Ще один популярний спосіб обману, який використовують шахраї, – он-лайн магазин-одноденка. Ви здійснюєте покупку, перераховуючи гроші продавцеві, а от придбаний товар так ніколи й не побачите. Так само як і сайт, на якому провели операцію. Отримавши кошти, аферисти безслідно видаляють сторінку з просторів Інтернету.
Аби вберегтися від кіберзлочинців, слід дотримуватися кількох простих правил:
– ніколи й нікому не повідомляйте ПІН-код та CVV2 своєї банківської карти, а також логін та пароль для доступу в інтернет-банкінг. Не розголошуйте свої дані, навіть якщо про це просить працівник банку, краще попрощатися з ним та самостійно зателефонувати у відділення. Якщо ж дійсно фінансовій установі необхідна якась інформація, повідомте її під час відвідин офісу.
-переконайтеся, що сайт, на якому ви плануєте здійснювати операції з грішми, використовує захищене з’єднання https та має сертифікат безпеки використання банківських карток PCI DSS.
– не просіть незнайомих людей допомогти вам здійснити покупки чи інші фінансові операції в Інтернеті.
– не використовуйте для тих же самих цілей чужі комп’ютери чи послуги інтернет-клубів. Якщо це трапилось, не забудьте вилогінитися та очистити кеш.
– користуйтеся лише офіційними сайтами банків, он-лайн магазинів чи інших платних сервісів. Ретельно перевіряйте їхню адресу у стрічці браузера.
– під час оплати покупок в Інтернеті необхідно зазначати тільки номер картки, строк її дії та CVV2-код, не більше.
– обов’язково використовуйте антивіруси та постійно їх оновлюйте. Не заходьте в Інтернет з комп’ютерів, не захищених противірусними програмами.
– не забудьте про СМС-інформування. Якщо з вашого рахунку раптово почнуть зникати гроші, ви одразу ж про це дізнаєтесь та зможете своєчасно його заблокувати.
– для операцій в Інтернеті можна відкрити окрему інтернет-картку й поповнювати її виключно на суму запланованої транзакції.
– також можна встановити добовий ліміт на зняття коштів та кількість операцій в Інтернеті.
– якщо ж ви підозрюєте, що таки стали жертвою шахраїв, негайно повідомте про це банк, заблокуйте картку та зверніться до правоохоронних органів. Пам’ятайте – аби не потрапити на гачок шахраїв, завжди залишайтеся пильними.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-
Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні