Прикарпатець Олександр Шевченко у числі найбільших прогульників серед українських депутатів, які балотуються на посаду Президента

Кількість кандидатів у президенти скоротилася до 39, однак виборчий внесок у 2,5 млн грн встигли внести 44 претенденти, як і надати для розгляду свої передвиборчі програми

Нинішня виборча кампанія вже стала однією з наймасштабніших в історії України. Майже чотири десятки кандидатів і рекордні 2,5 млрд. грн, виділених з держбюджету. Досвідчені політики, колишні держслужбовці, актори та військові намагаються сподобатись виборцям гучними обіцянками, тоді як громадянам стає все складніше відрізнити вигаданий політтехнологами образ від реальних намірів кандидата. Що насправді пропонують претенденти в президенти, – з передвиборчих програм кандидатів дізнавався журналіст програми «ШУСТРОВА LIVE» Дмитро Костюк

Кількість кандидатів у президенти скоротилася до 39, однак виборчий внесок у 2,5 млн грн встигли внести 44 претенденти, як і надати для розгляду свої передвиборчі програми. 33 із 44 політиків, що подали документи в ЦВК, обіцяли підвищити пенсії, 28 говорили про високі зарплати. 12 планували надати українцям право на володіння чи носіння вогнепальної зброї, 17 обіцяли знизити тарифи на комунальні послуги.

Рух України до НАТО в своїх програмах закріпили: Петро Порошенко, Володимир Зеленський, Ігор Смешко, Руслан Кошулинський. На позаблоковому статусі наполягають: Олександр Вілкул та Юрій Бойко.

В тренді програм кандидатів – норма про те, що народ сам обиратиме суддів на виборах: таку обіцянку дали Володимир Зеленський, Юлія Тимошенко, Олег Ляшко, Олександр Шевченко, Олександр Вілкул та Руслан Кошулинський.

В цілому, у програмах кандидатів переважає економічна й соціальна тематика, котрі не входять до основних повноважень президента, – розповідають в Комітеті виборців України.

“Ключові сфери для президента: зовнішня політика, безпека, оборона лише на третьому-п’ятому місцях за кількістю згадок у програмах кандидатів. Майже половина того, що обіцяють кандидати в президенти, не стосуються повноважень президента, які визначені в Конституції”, – розповідає аналітик Комітету виборців України Денис Рибачок.

Кожне третє речення в програмах кандидатів стосується економічних питань. Зокрема, інвестицій, зарплат, пенсій, тарифів. Серед популярних пропозицій – надання доступних кредитів бізнесу. Зокрема, їх обіцяють Тимошенко, Бойко та Кошулинський. Однак, не зрозуміло, як саме кандидати планують втілювати ці зобов’язання, бо ж умови кредитування визначають комерційні банки. А програми зниження ставок за кредитами – сфера повноважень Кабміну. Як і надання субсидій для окремих категорій населення. Виконання іншої популярної обіцянки – відкриття ринку землі – в руках парламенту.

Кандидати блефують чи просто законів не знають? Встановлення тарифів на газ також не належить до повноважень президента, тому годі чекати, що новообраний гарант знизить ціну на газ вдвічі або вчетверо.

Не президент, а прем’єр-міністр є головою виконавчої влади в Україні. Підвищення пенсій і зарплат чи зниження комуналки – справа уряду та профільних комісій. А призначення близького до президента прем’єра не можливе без підтримки парламенту. Експерти переконують: враховуючи рейтинги кандидатів у президенти, у жодного з них не буде стійкої пропрезидентської більшості ні до парламентських виборів восени 2019 року, ні після них.

“Президент може подавати які завгодно законопроекти, але якщо в нього немає 226 депутатів у Верховній Раді, які проголосують за ці законопроекти, то сенсу в цьому немає жодного. І тому не чесно, коли кандидати обіцяють те, за що вони самі безпосередньо не відповідають”, – відзначає Денис Рибачок.

Основні повноваження президента описані у 106 статті Конституції. Вони переважно стосуються оборони та міжнародних відносин. Отже, питання повернення Криму, збройний опір окупації Донбасу та дипломатичний процес мирного врегулювання — це саме ті питання, що стосуються прямої компетенції Президента України. Чіткі та детальні позиції щодо них і мають лунати від кандидатів під час передвиборчої кампанії. Тим дивніше, коли кандидати оминають найпроблемніші питання в своїх програмах, – розповідають в громадській організації Centre UA.

“Складається враження, що мені на папері переказують Russia Today або якесь шоу Соловйова-Кисельова. Дуже дивує, як кандидати на пост президента уникати можуть слово “Крим” в своїх програмах. Бойко, Вілкул, Ляшко не мають позиції щодо деокупації Криму”, – говорить керівник проектів Centre ua Андрій Андрушків.

Зате опоблоківець Олександр Вілкул пропонує заборонити застосування армії всередині країни. Чи означає це здачу Донбасу? Уникаючи відповіді на важливі запитання, кандидати при цьому залишають місце у своїх програмах для взагалі дивних обіцянок.

Володимир Петров пропонує запровадити право на щоденний безоплатний хліб кожному громадянину України. А Віктор Бондар йде у президенти з обіцянкою будувати впродовж п’яти років у кожному обласному центрі по одному льодовому Палацу спорту.

Олег Ляшко згадує про те, що за його президентства буде безпечна шаурма на вулицях міст. Питання: наскільки це співвідноситься з повноваженнями президента? Сергій Каплін говорить про потребу в запровадженні мораторію на звільнення лікарів”, – зазначає Денис Рибачок.

В топі передвиборчих програм кандидатів обіцянка скоротити кількість народних депутатів через те, що значна їхня частина не ходить на роботу до Верховної Ради та ігнорує голосування парламенту. Юлія Тимошенко пропонує скоротити кількість обранців до 350, Олександр Шевченко до 300, а Олег Ляшко – до 250 (п’ятдесяти). Як не дивно, ці ж депутати – серед лідерів-прогульників. У лютому Шевченко пропустив 72% голосувань, Тимошенко – 73%, Ляшко – 87%.

Окреме місце в програмах кандидатів посідає обіцянка “покарати винних”. Так, в минулому народний депутат 5-х скликань, двічі голова Верховної Ради Олександр Мороз пропонує створити трибунал для розгляду відповідальності посадовців за геноцид українського народу в 1991–2018 роках. Інший соціаліст – Ілля Кива обіцяє ввести смертну кару за корупцію в судовому процесі.

Лікар-дерматолог за професією Ольга Богомолець закликає провести “політичну кастрацію” олігархів та “соціально ізолювати” їх. У відповідь на наш запит, кандидат в президенти роз’яснила: “Політична кастрація олігархів — комплекс заходів з обмеження їх впливу на політичні процеси, органи державної влади та стратегічний курс країни”.

Все ж, обіцянки так званої “гречки” переважають: Юрій Дерев’янко обіцяє встановити безкоштовний високошвидкісний Інтернет по всій території України, а Олег Ляшко зобов’язується зробити так, щоб у кожного українця був повний холодильник, в якому м’ясо водиться щодня, а не лише на свята.

Задля подолання “зубожіння” населення у президенти йде Юлія Тимошенко. Яким чином, у випадку обрання, вона виконає свої економічні обіцянки, ми запитали у “правої руки” Тимошенко – Сергія Соболєва.

“Ми все зробимо, щоб побороти двовладдя, щоб в нас була сильна парламентська республіка з сильною посадою прем’єр-міністра і уряду”, – переконує Соболєв.

За логікою народного депутата, послаблення влади президента має якимось чином посилити позиції Тимошенко.

Обіцяє зміни в сферах, на які президент не має безпосереднього впливу, і Петро Порошенко. Планує зробити Україну одним зі світових лідерів аграрного та ІТ-секторів і розпочати боротьбу з бідністю. Про наміри президента розповідає голова фракції “Блок Петра Порошенка” у парламенті Артур Герасимов.

“Ви знаєте, що у нас є другий фронт, фронт боротьби із бідністю”, – говорить Герасимов.

За словами народного депутата, нинішній президент має всі важелі впливу, щоб виконати обіцяне. Дивно, чому боротися з бідністю команда Порошенко вирішила розпочати лише під закінчення каденції.

“Складається доволі дивна ситуація, коли вранці президент має бути головнокомандувачем, віддавати накази. В обід він має проводити Інтернет в селах Київської області, ввечері бути суддею і виносити вироки”, – каже Денис Рибачок.

Задля уточнення спірних пунктів у передвиборчих програмах, ми надіслали інформаційні запити кандидатам у президенти, які вони залишили без уваги.

Як Ігор Шевченко планує будувати бетонну стіну вздовж 2 тисяч кілометрів кордону з Росією? Що означають вигадані кандидатами терміни: “чесна митна політика” від Анатолія Гриценка? Або – “тарифний геноцид” Юлії Тимошенко? Яким чином, у випадку обрання, Руслан Кошулинський влаштовуватиме дітей до дошкільних закладів? Як президент Володимир Зеленський сформує прозорий ринок землі, а Петро Порошенко завершить медичну реформу? Зрештою, як Олегу Ляшку вдасться контролювати вміст холодильників українців?

Сподіваємося, вони все ж мають план по втіленню своїх обіцянок в реальність.

Джерело

(Visited 219 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9776

загрузка...

Дно пробито: Зеленський назвав російських окупантів на Донбасі «повстанцями» 21:25 25 коментарів

Поставлене Порошенку запитання кандидат у президенти читав з аркуша Кандидат у президенти України Володимир Зеленський під час запитання до Петра Порошенка назвав бойовиків ОРДЛО повстанцями. «Чи є це правда, я...

НАБУ візьметься за розтрату Зеленським державних коштів (фото) 15:38 7 коментарів

Засновник ТОВ «Кіноквартал» Зеленський отримав від Держкіно кошти, що були витрачені на зйомки повністю російськомовного фільму «Я, ти, він, вона». Повідомляє Главком. Солом'янський районний суд Києва зобов'язав Національне антикорупційне бюро...

Армійський товариш Порошенка поділився відвертими історіями служби в армії президента 15:06 8 коментарів

У легендарному містечку Ніжин, що на Чернігівщині, живе життєрадісний, амбітний, успішний чоловік, у житті якого була дуже цікава сторінка – служба в армії із майбутнім Президентом України. Саме так. Ніжинець Роберт...

А вам досі ще смішно: Антиукраїнський гумор Зеленського (відео) 14:37 4 коментарі

Група аналізу гібридних загроз Українського кризового медіа-центру підготувала відеоролик, у якому зібрано всі антиукраїнські кпини лідера президентських перегонів, шоумена Володимира Зеленського та його “Кварталу 95”. Сюжет “Антиукраїнський гумор Зеленського” містить різні скетчі за майже півтора...

Нові обличчя команди Зеленського починали свій трудовий шлях при Брєжнєві 13:36 1 коментар

Про кадри «Зе команди». Ну що? Нових облич забаглося? А як вам, панове зе-країнці, така постать, як Олег Дубина? Новизна аж пре – він ще при Брєжнєві починав. Передає Главком. Ну...

Петро Порошенко: Я закликаю кожного стати "україноботом" 13:04 8 коментарів

Ризики, які зараз концентруються навколо державності України, мають мотивувати кожного небайдужого виборця стати "україноботом" - про це Петро Порошенко заявив в ефірі каналу "112 Україна". «Я не закликаю нікого бути...

Зеленський: В Україні забагато вулиць Степана Бандери та Тараса Шевченка 12:35 6 коментарів

Володимир Зеленський пропонує більше називати вулиці іменами сучасників, які прославляють нашу країну. Повідомляє Главком. Кандидат в президенти Володимир Зеленський вважає неправильним, що в Україні так багато вулиць названі в честь...

«Я не здаюся і не здамся»: Порошенко звернувся до виборців методом Зеленського (відео) 11:34

«Зараз я намагаюся достукатися до вас усіма засобами», - заявив у відеоролику Порошенко. Пише Главком. Президент України Петро Порошенко звернувся до виборців за допомогою відеоролика, якими активно користується його опонент...

ЗМІ відстежили, хто відвідував офіс Коломойського після першого туру виборів (відео) 11:02

Біля офісу олігарха та його помешкання в Ізраїлі, зокрема, помітили Віталія Хомутинніка, Андрія Шипка, Геннадія Кернеса, Павла Фукса та Едуарда Ставицького.Пише Главком. Українські журналісти зʼясували, що між першим та другим...

Передвиборчі дебати: чому українофобка Скабєєва розповсюджує відео Зеленського та навіщо Зе-команда наполягає на об'єднаній фан-зоні 10:01 1 коментар

Кандидат у президенти України Володимир Зеленський продовжує уникати прямих ефірів та зустрічей з журналістами. Натомість, записує черговий ролик, в якому висуває чергові вимоги. Перше, що не може не викликати подиву,...

Кум Путіна Віктор Медведчук заявив про підтримку Зеленського 15:38 11 коментарів

Політик і кум російського президента Віктор Медведчук має намір підтримати на виборах України кандидата в президенти Володимира Зеленського. Про це сказав Медведчук в інтерв'ю Financial Times. "Якщо Зеленський дійсно хоче...

Нардеп Шевченко не відчув "градус" Франківська і готується "позеленіти" (фотофакт) 15:12 2 коментарі

Нардеп Шевченко не відчув "градус" Франківська і готується позеленіти. Олександр Шевченко, якого вибрали в Івано-Франківську нардепом за те, що він балотувався від Петра Порошенка, геть не тримає руку на пульсі...

"Вас усіх зберуть у відхожому місці": Добкін почав відверто погрожувати прихильникам Порошенка (фото) 15:06 9 коментарів

Відповідні слова одіозний нардеп розмістив у соцмережі. Народний депутат України Михайло Добкін грубо відповів на пост у Twitter української телеведучої Яніни Соколової. Вона запитала в аудиторії: "Стадіон. Гра. У світі активних уболівальників...

Політтехнолог Зеленського Разумков відмовився говорити українською в ефірі (відео) 14:37 8 коментарів

Представник штабу Володимира Зеленського Дмитро Разумков у прямому ефірі відмовився розмовляти українською мовою і наголосив на свої принципах: «Питання не в російськомовному населенні та виборах». Про це він завив в...

Коломойський: Ми воюємо на Донбасі самі з собою. Це ніякий не Путін (відео) 13:36 5 коментарів

Ігор Коломойський в другій частині інтерв’ю журналістці Соні Кошкіній на її YouTube-каналі відповів на питання про те, як Україні повернути Донбас. Його відповідь можна оцінювати як рекомендацію розпочати переговори з...

Популізм Зеленського може дорого обійтись Україні, - Financial Times 13:04 4 коментарі

Як зазначає впливове американське видання Financial Times, кандидат у президенти України Володимир Зеленський отримав значну підтримку завдяки тому, що виступив проти політичного істеблішменту. Та головна проблема для України в тому, що за...

До військових на підборах: Меланія Трамп засвітила ефектний образ (фото. відео) 12:03

Перша леді США Меланія Трамп взяла участь у черговій офіційній поїздці. Представниця білого дому відправилась до Північної Кароліни, де засвітила стильне вбрання. Поки Іванка Трамп реалізовує соціальну програму президента США...

Коломойський планує повернутися в Україну 11:34 4 коментарі

Український олігарх Ігор Коломойський, який з вересня 2018 року живе в Ізраїлі, обіцяє в разі перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах повернутися в Україну. Про це Коломойський розповів в інтервʼю...

«Патріотичний» гумор Володимира Зеленського (відео) 10:33 3 коментарі

Пропонуємо вашій увазі короткий екскурс у «патріотичний» гумор кандидата в Президенти В.Зеленського та його команди, зібраний колективом Hybrid Warfare Analytical Group. Джерело

Три причини не голосувати за Зеленського (відео) 10:01 9 коментарів

Звичайно, причин є багато, але тут виокремили головні. Повідомляє Відсіч. 1. ПІДТРИМКА. Підтримка Зеленського з самого початку трималась на підтримці Кремля. Кремлівські та прокремлівські політики, які на російських телеканалах та телеканалах,...
  • ріел ІФ виринаюча