Прикарпатець Олександр Шевченко у числі найбільших прогульників серед українських депутатів, які балотуються на посаду Президента

Кількість кандидатів у президенти скоротилася до 39, однак виборчий внесок у 2,5 млн грн встигли внести 44 претенденти, як і надати для розгляду свої передвиборчі програми

Нинішня виборча кампанія вже стала однією з наймасштабніших в історії України. Майже чотири десятки кандидатів і рекордні 2,5 млрд. грн, виділених з держбюджету. Досвідчені політики, колишні держслужбовці, актори та військові намагаються сподобатись виборцям гучними обіцянками, тоді як громадянам стає все складніше відрізнити вигаданий політтехнологами образ від реальних намірів кандидата. Що насправді пропонують претенденти в президенти, – з передвиборчих програм кандидатів дізнавався журналіст програми «ШУСТРОВА LIVE» Дмитро Костюк

Кількість кандидатів у президенти скоротилася до 39, однак виборчий внесок у 2,5 млн грн встигли внести 44 претенденти, як і надати для розгляду свої передвиборчі програми. 33 із 44 політиків, що подали документи в ЦВК, обіцяли підвищити пенсії, 28 говорили про високі зарплати. 12 планували надати українцям право на володіння чи носіння вогнепальної зброї, 17 обіцяли знизити тарифи на комунальні послуги.

Рух України до НАТО в своїх програмах закріпили: Петро Порошенко, Володимир Зеленський, Ігор Смешко, Руслан Кошулинський. На позаблоковому статусі наполягають: Олександр Вілкул та Юрій Бойко.

В тренді програм кандидатів – норма про те, що народ сам обиратиме суддів на виборах: таку обіцянку дали Володимир Зеленський, Юлія Тимошенко, Олег Ляшко, Олександр Шевченко, Олександр Вілкул та Руслан Кошулинський.

В цілому, у програмах кандидатів переважає економічна й соціальна тематика, котрі не входять до основних повноважень президента, – розповідають в Комітеті виборців України.

“Ключові сфери для президента: зовнішня політика, безпека, оборона лише на третьому-п’ятому місцях за кількістю згадок у програмах кандидатів. Майже половина того, що обіцяють кандидати в президенти, не стосуються повноважень президента, які визначені в Конституції”, – розповідає аналітик Комітету виборців України Денис Рибачок.

Кожне третє речення в програмах кандидатів стосується економічних питань. Зокрема, інвестицій, зарплат, пенсій, тарифів. Серед популярних пропозицій – надання доступних кредитів бізнесу. Зокрема, їх обіцяють Тимошенко, Бойко та Кошулинський. Однак, не зрозуміло, як саме кандидати планують втілювати ці зобов’язання, бо ж умови кредитування визначають комерційні банки. А програми зниження ставок за кредитами – сфера повноважень Кабміну. Як і надання субсидій для окремих категорій населення. Виконання іншої популярної обіцянки – відкриття ринку землі – в руках парламенту.

Кандидати блефують чи просто законів не знають? Встановлення тарифів на газ також не належить до повноважень президента, тому годі чекати, що новообраний гарант знизить ціну на газ вдвічі або вчетверо.

Не президент, а прем’єр-міністр є головою виконавчої влади в Україні. Підвищення пенсій і зарплат чи зниження комуналки – справа уряду та профільних комісій. А призначення близького до президента прем’єра не можливе без підтримки парламенту. Експерти переконують: враховуючи рейтинги кандидатів у президенти, у жодного з них не буде стійкої пропрезидентської більшості ні до парламентських виборів восени 2019 року, ні після них.

“Президент може подавати які завгодно законопроекти, але якщо в нього немає 226 депутатів у Верховній Раді, які проголосують за ці законопроекти, то сенсу в цьому немає жодного. І тому не чесно, коли кандидати обіцяють те, за що вони самі безпосередньо не відповідають”, – відзначає Денис Рибачок.

Основні повноваження президента описані у 106 статті Конституції. Вони переважно стосуються оборони та міжнародних відносин. Отже, питання повернення Криму, збройний опір окупації Донбасу та дипломатичний процес мирного врегулювання — це саме ті питання, що стосуються прямої компетенції Президента України. Чіткі та детальні позиції щодо них і мають лунати від кандидатів під час передвиборчої кампанії. Тим дивніше, коли кандидати оминають найпроблемніші питання в своїх програмах, – розповідають в громадській організації Centre UA.

“Складається враження, що мені на папері переказують Russia Today або якесь шоу Соловйова-Кисельова. Дуже дивує, як кандидати на пост президента уникати можуть слово “Крим” в своїх програмах. Бойко, Вілкул, Ляшко не мають позиції щодо деокупації Криму”, – говорить керівник проектів Centre ua Андрій Андрушків.

Зате опоблоківець Олександр Вілкул пропонує заборонити застосування армії всередині країни. Чи означає це здачу Донбасу? Уникаючи відповіді на важливі запитання, кандидати при цьому залишають місце у своїх програмах для взагалі дивних обіцянок.

Володимир Петров пропонує запровадити право на щоденний безоплатний хліб кожному громадянину України. А Віктор Бондар йде у президенти з обіцянкою будувати впродовж п’яти років у кожному обласному центрі по одному льодовому Палацу спорту.

Олег Ляшко згадує про те, що за його президентства буде безпечна шаурма на вулицях міст. Питання: наскільки це співвідноситься з повноваженнями президента? Сергій Каплін говорить про потребу в запровадженні мораторію на звільнення лікарів”, – зазначає Денис Рибачок.

В топі передвиборчих програм кандидатів обіцянка скоротити кількість народних депутатів через те, що значна їхня частина не ходить на роботу до Верховної Ради та ігнорує голосування парламенту. Юлія Тимошенко пропонує скоротити кількість обранців до 350, Олександр Шевченко до 300, а Олег Ляшко – до 250 (п’ятдесяти). Як не дивно, ці ж депутати – серед лідерів-прогульників. У лютому Шевченко пропустив 72% голосувань, Тимошенко – 73%, Ляшко – 87%.

Окреме місце в програмах кандидатів посідає обіцянка “покарати винних”. Так, в минулому народний депутат 5-х скликань, двічі голова Верховної Ради Олександр Мороз пропонує створити трибунал для розгляду відповідальності посадовців за геноцид українського народу в 1991–2018 роках. Інший соціаліст – Ілля Кива обіцяє ввести смертну кару за корупцію в судовому процесі.

Лікар-дерматолог за професією Ольга Богомолець закликає провести “політичну кастрацію” олігархів та “соціально ізолювати” їх. У відповідь на наш запит, кандидат в президенти роз’яснила: “Політична кастрація олігархів — комплекс заходів з обмеження їх впливу на політичні процеси, органи державної влади та стратегічний курс країни”.

Все ж, обіцянки так званої “гречки” переважають: Юрій Дерев’янко обіцяє встановити безкоштовний високошвидкісний Інтернет по всій території України, а Олег Ляшко зобов’язується зробити так, щоб у кожного українця був повний холодильник, в якому м’ясо водиться щодня, а не лише на свята.

Задля подолання “зубожіння” населення у президенти йде Юлія Тимошенко. Яким чином, у випадку обрання, вона виконає свої економічні обіцянки, ми запитали у “правої руки” Тимошенко – Сергія Соболєва.

“Ми все зробимо, щоб побороти двовладдя, щоб в нас була сильна парламентська республіка з сильною посадою прем’єр-міністра і уряду”, – переконує Соболєв.

За логікою народного депутата, послаблення влади президента має якимось чином посилити позиції Тимошенко.

Обіцяє зміни в сферах, на які президент не має безпосереднього впливу, і Петро Порошенко. Планує зробити Україну одним зі світових лідерів аграрного та ІТ-секторів і розпочати боротьбу з бідністю. Про наміри президента розповідає голова фракції “Блок Петра Порошенка” у парламенті Артур Герасимов.

“Ви знаєте, що у нас є другий фронт, фронт боротьби із бідністю”, – говорить Герасимов.

За словами народного депутата, нинішній президент має всі важелі впливу, щоб виконати обіцяне. Дивно, чому боротися з бідністю команда Порошенко вирішила розпочати лише під закінчення каденції.

“Складається доволі дивна ситуація, коли вранці президент має бути головнокомандувачем, віддавати накази. В обід він має проводити Інтернет в селах Київської області, ввечері бути суддею і виносити вироки”, – каже Денис Рибачок.

Задля уточнення спірних пунктів у передвиборчих програмах, ми надіслали інформаційні запити кандидатам у президенти, які вони залишили без уваги.

Як Ігор Шевченко планує будувати бетонну стіну вздовж 2 тисяч кілометрів кордону з Росією? Що означають вигадані кандидатами терміни: “чесна митна політика” від Анатолія Гриценка? Або – “тарифний геноцид” Юлії Тимошенко? Яким чином, у випадку обрання, Руслан Кошулинський влаштовуватиме дітей до дошкільних закладів? Як президент Володимир Зеленський сформує прозорий ринок землі, а Петро Порошенко завершить медичну реформу? Зрештою, як Олегу Ляшку вдасться контролювати вміст холодильників українців?

Сподіваємося, вони все ж мають план по втіленню своїх обіцянок в реальність.

Джерело

(Visited 227 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8580

загрузка...

Центрвиборчком зареєстрував усіх кандидатів від Аграрної партії Поплавського 19:13

Центральна виборча комісія зареєструвала 174 кандидата у народні депутати України, включених до виборчого списку Аграрної партії України, котрий очолює Михайло Поплавський. У загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних...

Для кортежу прем'єра Гройсмана поліцейські призупинили рух в центрі Києва (фото) 16:30

Бронированный "Мерседес", в котором ездит Владимир Гройсман, сопровождает три авто. Кортеж премьер-министра Владимира Гройсмана около 11.45 появился на улице Физкультуры. Полицейские для быстрого проезда машин чиновника, по традиции, придерживали автопоток....

Люди Коломойського? Франківський активіст закликав провести дебати між Шевченком і Сторожуком, щоб показати що вони не підставні кандидати 15:53 5 коментарів

У соціальній мережі Фейсбук Myron Dmytryk у дописі закликав провести дебати між кандидатами по Івано-Франківську Андрієм Сторожуком та Олександром Шевченком. Андрій Сторожук фактично є  “правою рукою” Олександра Шевченка. "Дуже б хотілось побачити дебати між...

Від партії Зеленського до парламенту балотується тусовщиця та світська “левиця” (фото) 15:06 8 коментарів

З клубу до Ради: у "Слузі народу" Зеленського зловили відому "світську левицю"- "Це не смішно". Українці  просять Володимира Зеленського розплющити очі. По прохідному списку партії президента Володимира Зеленського “Слуга народу” на вибори до парламенту...

Глава АП Богдан засвітився в офшорці, причетній до кредитної афери на 200 мільйонів (фото, відео) 14:37 2 коментарі

У 2016-му році Фонд гарантування вкладів виявив кредитну аферу із залученням офшорної компанії “Айдельберг ресорсіс ІНК.” (Idelberg resources INC.), на підставі чого того ж року було відкрито кримінальне провадження. Журналісти...

Через указ Зеленського щодо нотаріусів Пенсійний фонд втратить півмільярда гривень 13:04 4 коментарі

Через указ президента України Володимира Зеленського щодо скасування плати нотаріусам обов’язкової суми Пенсійний фонд втратить до кінця року півмільярда гривень. Про це в ефірі "Прямого" в ток-шоу "Ехо України" заявив міністр соціальної політики Андрій Рева....

Ще один гламурний хлопчик у закатаних штанцях: соцмережі глузують з телеведучого, який йде від "Слуги народу" (фото) 12:35

Днями телеведучий Олександр Скічко оголосив про свій намір йти у політику. На позачергових виборах до Верховної Ради він балотуватиметься від партії "Слуга народу" на мажоритарному окрузі №197 у Черкаській області....

Після насмішок у соцмережах агітаційні свободівські плакати переклеїли (фотофакт) 12:03 5 коментарів

Як повідомляла раніше Правда.іф, дописувачі Фейсбуку активно коментують свободівську політичну рекламу з обличчям мера Івано-Франківська. Після обговорень у соціальній мережі, плакати все ж таки переклеїли. Про це повідомив Andriy Grymalyuk  та...

"Ваш Путін - гопник!" Українська делегація поставила Скабєєву на місце в ПАРЄ (відео) 11:34 14 коментарів

Народний депутат від "БПП", член української делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко поставив на місце російську пропагандистку Ольгу Скабєєву, ставши на захист полонених українських моряків. Він вступив у перепалку із журналісткою в ефірі, звернувшись до...

Гриценко зняв ролик про те, як він рятує Зеленського від Путіна (відео) 11:02 1 коментар

У відеоролику зображено, як Анатолій Гриценко допоміг Володимиру Зеленському у шаховій партії поставити мат Путіну. Пише Главком. Лідер політичної сили «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко зняв ролик про те, як він...

“А шо там зелений муляж глави держави? РНБО скликано? Як це нє? Шорти, шаурма, фонтан?” – журналіст 10:33 2 коментарі

Український журналіст Віталій Гайдукевич на своїй сторінці у Facebook прокоментував рішення ПАРЄ повернути Росію в асамблею. “А шо там зелений муляж глави держави? РНБО скликано? Ніч в переговорах із лідерами...

Зеленський отримав першу президентську зарплату: озвучено суму (документ) 10:01 3 коментарі

Президент України Володимир Зеленський за перші 30 днів на своїй посаді отримав 12 тисяч гривень зарплати. Запит на цю інформацію подало видання "Фактор " і отримало офіційну відповідь від Адміністрації президента України. У документі...

На Прикарпатті відразу у декількох округах намагаються розіграти аферу зі слабким кандидатом від Зеленського 07:43 7 коментарів

На Прикарпатті відразу у декількох округах намагаються розіграти аферу зі слабким кандидатом від Зеленського. В першу чергу це стосується округів №83 (м. Івано-Франківськ) та №89 (Косів, Снятин, Верховина). Як вже...

Олігарх Коломойський через свою шістку Шевченка хоче захопити Прикарпаття, повирубувати ліси й зробити гуцулів рабами, - кандидат у народні депутати Реведжук 22:29 13 коментарів

Кандидат у народні депутати України Роман Реведжук заявив у прямому ефірі, що Ігор Коломойський хоче захопити під свою зону впливу Прикарпаття, а також його рідну Гуцульщину. Журналіст, а тепер кандидат...

Портнова підтримує команда "Слуги народу" та Коломойський (відео) 14:05 4 коментарі

Колишнього заступника глави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова підтримує команда "Слуги народу" та олігарх Ігор Коломойський. Про це в ефірі "Прямого" у ток-шоу "Ситуація" розповіла координаторка аналітично-моніторингового відділу ініціативи "Вимкни російське" Олеся...

Відомий український телеведучий та пародист йде у політику від партії "Слуга народу" (відео) 13:36 2 коментарі

Відомий український телеведучий та пародист Олександр Скічко приголомшив своїх шанувальників офіційною заявою. 28-річний артист повідомив, що балотуватиметься на парламентських виборах від партії "Слуга народу". Про це телеведучий повідомив на своїй...

Молодша дочка прем'єр-міністра Гройсмана стала співвласницею торгового центру (фото) 13:04 2 коментарі

Кристина Гройсман внесла в уставной капитал 26 250 гривен Елена и Владимир Гройсман с дочками Юлей и Кристиной, фото: instagram.com 19-летняя Кристина, младшая дочь премьер-министра Владимира Гройсмана, появилась в перечне руководящих...

Зеленського не запросили на саміт G20 до Японії 12:35 4 коментарі

Міністерство закордонних справ Японії спростувало інформацію про можливий візит президента України Володимира Зеленського в Осаку, де на цьому тижні відбудеться саміт G20. "Президента України немає у списку запрошених на саміт. Ні МЗС, ні...

"На Донбасі не війна, а конфлікт": в Україні зажадали змінити підручник з історії (відео) 11:34

Від автора підручника з історії України зажадали перейменувати російсько-українську війну на "громадянський конфлікт". Про факти проросійського тиску в інтерв’ю телеканалу "Еспресо" розповіла міністр освіти та науки Лілія Гриневич. За її словами, ситуація є тривожною,...

Старі обличчя: скандальна екс-регіоналка Бондаренко йде до Ради (фото) 10:33 11 коментарів

Колишня народна депутатка від Партії регіонів Олена Бондаренко балотується до Верховної Ради в 131 виборчому окрузі в Миколаївській області. Про це на своїй сторінці в Facebook написав депутат Миколаївської міської ради від партії Опозиційний блок Олександр...
  • ріел ІФ виринаюча