Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Прикарпатцям розповіли, на що слід звертати увагу під час придбання новорічних прикрас

-Реклама-spot_img
spot_img

Незабаром Новорічні та Різдвяні свята, котрі важко уявити без ялинки, сніжинок, різноманітних прикрас та інших атрибутів.

І навіть цьогоріч, в умовах війни і тотальної економії електроенергії   хочеться хоч ненадовго створити святкову атмосферу  для себе, для рідних та близьких людей,  і особливо – дітей, пише Правда.іф з посиланням на Бліц-Інфо.

Красиві та якісні новорічні іграшки служать протягом багатьох років, тому якщо ви вирішили оновити домашні запаси, варто купувати вироби у перевірених продавців.

Що ж необхідно знати пересічному покупцю при виборі та придбанні новорічних прикрас? До уваги поради спеціалістів управління захисту споживачів.

- Advertisement -

1. Щоб убезпечити дітей від шкідливих іграшок, перевагу краще віддавати вітчизняним виробниками, із маркуванням державного стандарту.

2. Не купуйте прикраси на стихійних ринках − продукція невідомого виробника може бути небезпечною: від гострих кутів виробу до миш’яку у його складі.

3. Хімічний склад ялинкових прикрас не можливо визначити «на око», проте варто знати декілька ознак, які свідчать про перевищення граничнодопустимих рівнів шкідливих речовин:

– під час вибору ялинкової іграшки, рукою або серветкою потріть її – якщо на шкірі руки або серветці будуть залишки фарби, а на іграшці фарба стерлась, краще не здійснюйте покупку, оскільки це є ознакою того, що виріб був покритий неякісними фарбами. Така фарба не тільки недовговічна, але й може містити у своєму складі свинець, ртуть, кадмій, миш’як, барій, які негативно впливають на центральну нервову систему, викликають хвороби дихальних шляхів, і можуть призвести до алергії;

– крім того, якщо ви відчуєте різкий «хімічний» запах, це означає, що в даному виробі має місце перевищення граничнодопустимих рівнів формальдегіду, що може стати причиною отруєння

Також у виробництві ялинкових прикрас активно використовується ще одна отруйна речовина – фенол, яку активно застосовують китайські фабрики. Слід відмітити, що запаху фенол не має, тому щоб не ризикувати, попросіть надати вам документи про якість та безпеку товарів та ретельно ознайомтесь з ними.

4. Кріплення та затискачі повинні бути надійними, не призводити до легкого розбивання виробу, можливості травмування.

5. Ніколи не вибирайте подарунки та іграшки лише за принципом «гарні/негарні», а при виборі зверніть увагу на їх якість та безпечність. Купуйте лише якісні вироби, у яких вказаний виробник та є сертифікати якості.

6. Використовуйте ялинкові прикраси тільки за призначенням. Не варто дозволяти дітям з ними гратися.

Від купівлі електрогірлянд цього року можна відмовитись, надавши перевагу виробам, що працюють на батарейках. 

Пам’ятайте: дешеві речі не можуть бути якісними. Віддавайте перевагу вітчизняним виробникам, із маркуванням державного стандарту. Аби точно не сумніватися у якості прикрас – виготовляйте деякий декор власноруч, адже зараз у магазинах є увесь необхідний реквізит.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні