Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Прикарпатська волонтерка потрапила на фронтовій автівці в ДТП, бо не хотіла перечекати похоронну процесію 

-Реклама-spot_img
spot_img

Днями волонтерка Аліна Косовська повідомила, що потрапила в ДТП автівкою, якою їздить на фронті. Все через через порушення ПДР в селі Красне на Рожнятівщині, бо за її словами “там місцеві мешканці влаштували прогулянку з покійником посеред проїжджої частини”.

Про це повідомляє Правда.іф з посиланням на Версії.

“Село Красне Рожнятівського району. Через нього проходить транзитна дорога до інших населених пунктів району. Дорога одна, через рельєф місцевості паралельних вулиць і об’їздів фізично немає. По цій єдиній дорозі неквапливо прогулюється похоронна процесія, зайнявши всю проїжджу частину і заблокувавши рух автотранспорту повністю. За нею стоїть затор в два десятки машин, в тому числі військових, але їх це жодним чином не турбує. Дорога достатньо широка і за бажання можна було посунутись хоча б на її половину, звільнивши одну смугу для руху. Але ні. Всі вимушені годинами чекати, поки люди прогуляються автотрасою у своїх власних справах», – написала волонтерка.

Аліна Косовська відмітила, що якби ховали героя з фронту, то ще б могла зачекати.

«Треба зазначити що ховали НЕ військового (в такому разі ще можна було б постояти в знак поваги), а просто якогось селянина», – додала вона.

- Advertisement -

Щоб не чекати, поки похоронна процесія дійде до кладовища, волонтерка спробувала об’їхати ґрунтовою дорогою, де власне і трапилася аварія.

«Ми спробували об’їхати цей треш грунтовкою через пагорби. Наслідки, нажаль, можете бачити на фото. Мінус заднє скло, частина бампера і тримач номерного знака. Звісно, я не знімаю відповідальності з водія (за кермом був мій колега), який не впорався з маневром на слизькому підйомі. Але і не виключаю того, що якби місцеві не влаштували прогулянку посеред проїжджої частини, нам не довелось би об’їжджати їх по складному рельєфу на повному приводі і міжосьових блокуваннях», – додає дівчина.

На зображенні може бути: 1 особа та на відкритому повітрі

Витягти машину допомогли місцеві мешканці, а волонтерка почала вимагати компенсацію.

«Машину витягли місцевим трактором (допомогли свідомі мешканці найближчих хат, які не приймали участь в тому променаді). Далі ми викликали поліцію, щоб зафіксувати факт незаконного перекриття дорожнього руху і отримати компенсацію збитків від організатора цього дійства», – йдеться в дописі.

Далі волонтерка почала скаржитись на бездіяльність місцевої поліції.

«Приїхала місцева патрульна автівка. Вислухали ситуацію, знизали плечима і заявили що тут церковний закон вищий за правила дорожнього руху, “тут так прийнято і хай весь світ зачекає”, вони відмовляються складати протокол, а якщо ми хочемо компенсації, можемо попросити її в дерева на яке ми злетіли, бо інших винуватців цієї ДТП вони не бачать», – додає Аліна Косовська.

Допис за кілька годин зібрав шквал критики. Через що авторка змушена була закрити коментарі, яких на той момент вже було понад півтисячі. В коментарях Аліна Косовська прояснила деякі деталі своєї мандрівки Франківщиною.

«Ми їхали у своїх справах з чітко розпланованим графіком. І в наш графік не входило стояння біля перекритої дороги протягом двох годин. Ми живемо в 21 столітті, а не в середньовіччі, варто б довести це до мешканців дрімучих сіл, через які проклали автодороги загального користування. Хай влаштовують свої панахиди на стежках десь поза трасою», – додала дівчина.

Ось що думають про дану ситуацію коментатори:

«Знецінення і звичаю, і чину похорону, і пам’яті померлого – аж страшно це читати…. Такі в горах традиції! Може, не треба пані військовій таку гординю мати до місцевого населення? Бо ж як аукнеться….

«При всій повазі маю сказати – похоронна процесія не прогулюється, а проводжає к засвіти близьку людину, і ,якщо для вас це якийсь селянин, то для них це батько, чоловік чи брат, так само, як і загиблий воїн. Крім того, це загальноприйняте а зах.Україні правило – зупинятись поки не пройде похоронна процесія – це вияв поваги до покійного і співчуття до близьких. Тут не релігія, а людяність. Так, що перше, ніж на когось скаржитись, почніть із себе, ви ж не на фронт їхали , хоч і в тому випадку можна почекати. А, що у машині колесо відвалилось чи що там – то Бог палицею не б’є…

«То місцеві забули спитатися у вас чи можна їм похоронною процесією пройти. Не варто вчити людей як їм жити».

«Закони дарвінізму, єдине, що вилікує людей від забобонів. Через кілька тисяч років. То для історії мить»

«Похоронна процесія – променад? Люди – стадо?.. Аліна, ти давно в моїх очах опустилася нижче плінтуса, а зараз пробила дно. Коли гроші на життя тобі “стадо” на карточку кидає, не брєзгуєш? Ти на бойове завдання так поспішала? Традиції – це не тільки Різдво в Криворівні і якщо ти сюди приїхало, то поважай людей серед яких живеш.

Ось тут вищі сили показали що спішити не варто. Хіба б ви не зупинились, якби хоронили військового? Чи є різниця між військовим українцем і українцем котрого він захищає?»

«Не потрібно було зрізати по бездоріжжю , а відразу викликати поліцію на порушників які заблокували дорогу».

Тобто ви на лисій гумі в’їхали в рів, а винувата похоронна процесія?)))

Немає опису.
Немає опису.
Немає опису.
Немає опису.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні