-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Прикарпатський рятувальник радить, як вберегтися від удару блискавки

-Реклама-spot_img
spot_img

Найбільшу кількість гроз на Прикарпатті фіксують у травні та червні. За статистикою, раз у два роки від ударів блискавок в області гинуть туристи та місцеві жителі. Про це Суспільному Карпати розповів гірський рятувальник Василь Фіцак.

За його словами, здебільшого лідером у кількості блискавок є перша половина літа, особливо в горах. Причиною є нестабільна погода, різкі перепади температур.

Ось зараз, за прогнозами, очікуємо піку грозової активності, тобто в багатьох регіонах проходитимуть такі грозові фронти, – каже Василь Фіцак.

Прикарпатський рятувальник радить, як вберегтися від удару блискавки

Він радить мандрівникам, які подорожують горами, ознайомитися з прогнозом погоди:

Синоптики доволі часто прогнозують грозові періоди. Про ймовірність грози свідчать темно-свинцеві хмари, гуркоти грому, які наближаються. Деякі досвідчені люди відчувають грозу за повітрям – його охолодження, чи коли стає парко, – це свідчить про те, що через декілька годин пройде грозовий фронт.

- РЕКЛАМА-

Щодо того, що аксесуари, наприклад браслети із різних металів та сережки, можуть слугувати “магнітом” для блискавок, то це, на думку Василя Фіцака, питання спірне:

Але все ж варто уникати великих, габаритних металевих предметів, які дійсно можуть спровокувати розряд блискавиці.

Крім того, перебуваючи в епіцентрі цього природного явища, потрібно пам’ятати, що не варто ховатися від грози за окремо розташовані об’єкти. Це може бути одинока скеля, одиноке дерево.

Коли потрапили в епіцентр грози в гірській місцевості, то треба позбутися наплічника, залишити його і присісти навпочіпки, згрупуватися і перечекати грозу. Звісно також рекомендується не використовувати в цей період радіостанції чи телефонувати, тобто не користуватися електронними приладами, – радить Василь Фіцак.

Прикарпатський рятувальник радить, як вберегтися від удару блискавки

Якщо ви портапили в епіцентр грози у лісі, діють ті ж правила:

Не варто ховатися перед окремо розміщеними скелями, в ярах, під високими деревами чи кущами. Тобто, знову ж такі самі правила: позбавляємося зайвого, залишаємо десь в стороні, знаходимо безпечне місце, присідаємо і перечікуємо грозовий фронт.

Він говорить, що деякі фахівці вважають, що радіостанції та мобільні телефони під час грози варто вимикати. Дехто навіть рекомендує виймати батарею з мобільного.

Якщо гроза застала вас вдома, то треба відімкнути від електоромережі всі пристрої, зокрема телевізори та радіоприймачі.

Тому що є випадки, коли потрапляла блискавка в електромережу, і горіло все електрообладнання. Тому потрібно витягнути штепсель із розетки, – попереджає Василь Фіцак.

-РЕКЛАМА-

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Влада Гнатів
Влада Гнатів
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні