Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Прикарпатський водій, який скоїв смертельну аварію, отримав три роки ув’язнення

-Реклама-spot_img
spot_img

Богородчанський районний суд виніс вирок водію, який вчинив порушення правил безпеки дорожнього руху у стані алкогольного сп’яніння, що спричинило смерть потерпілого.

15 травня 2021 року обвинувачений, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, керував автомобілем марки FORD TRANSIT CONNECT, та рухався разом із пасажиром ділянкою автодороги між селищем Солотвином та селом Дзвинячем у напрямку села Дзвиняча.

«Водій проявив неуважність, під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху не урахував дорожню обстановку, стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, унаслідок чого виїхав на праве узбіччя, втратив керування автомобілем, після чого автомобіль виїхав за межі дороги ліворуч, де наїхав на металеве дорожнє огородження. Від удару пасажира автомобіля викинуло із салону автомобіля. Пасажир зазнав ушкоджень, від яких на місці події наступила його смерть», – йдеться у вироку суду.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення визнав повністю та підтвердив обставини, викладені в обвинувальному акті. Суду пояснив, що в післяобідню пору 15 травня 2021 року, біля автобусної зупинки в с.Монастирчани, зустрівся з сусідом, якого він напередодні обіцяв підвезти у с.Дзвиняч. Вони сиділи в автомобілі, спілкувалися та випили пляшку коньяку, яку мав з собою загиблий. Близко 16 години вони поїхали в напрямку села Дзвиняч. Минувши селище Солотвин, проїжджаючи заокруглену ділянку дороги, внаслідок нерівностей на дорозі, він не впорався з керуванням автомобілем, виїхав на зустрічну смугу руху, збив частину металевого дорожнього огородження, від чого автомобіль розвернуло та викинуло в кювет. Отямившись, він вийшов з автомобіля, біля якого побачив непритомного пасажира. В той час до нього також підбігли люди, які зупинилися біля місця ДТП, та які викликали працівників швидкої допомоги та поліції. Через деякий час приїхав автомобіль швидкої допомоги, яким його відвезли у лікарню. Після цієї події він надавав усі необхідні пояснення працівникам поліції, спілкувався з родичами загиблого, яким надав посильну матеріальну допомогу. Розуміє, що його дії містять ознаки необережного тяжкого злочину, за який він готовий понести покарання, однак просить суворо його не карати.

Потерпілий, рідний брат померлого, в судове засідання не прибув, подав заяву про розгляд справи без його участі. Зазначив, що жодних претензій до обвинуваченого він не має, оскільки останнім повністю відшкодована матеріальна та моральна шкода, просить застосувати до обвинуваченого м’яке покарання не пов’язане з позбавленням волі.

- Advertisement -

Суд визнав обвинуваченого винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.286-1 КК України, та, із застосуванням до основного виду покарання ч.1 ст.69 КК України, призначив покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 5 (п’ять) років.

Початок строку відбування покарання рахуватимуть з часу фактичного його затримання для відбування покарання, зарахувавши у строк покарання у виді позбавлення волі відповідно до положень ст.72 КК України три дні попереднього ув’язнення з розрахунку день за день.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні