Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Росія хоче забрати собі мощі Ярослава Мудрого

-Реклама-spot_img
spot_img

У Росії створено спеціальну групу науковців, які досліджують усі матеріали щодо останків Ярослава Мудрого. Крім того, у 2016-17 роках представники цієї країни запропонували за них 2 мільйони доларів.

Росія хотіла купити останки Ярослава Мудрого

Про це розповіла генеральна директорка Національного заповідника “Софія Київська” Неля Куковальська у коментарі газеті “Експерс”.
“Я отримала письмове свідчення від людини, яка брала участь у таких торгах у 2016-2017 роках. На зустрічі були представники Росії, а також священики храму Святої Трійці у Брукліні, де, як мені повідомили, і зберігаються мощі Ярослава Мудрого”, – підкреслила вона.
За словами музейниці, росіяни запропонували 2 мільйони доларів, однак, священикам ця сума видалася замалою.
“Ще одна причина відмови – представники духовенства побоялися це зробити, оскільки у Департамент юстиції США з України надійшов лист щодо розшуку останків нашого князя. Однак впевнена, що росіяни не полишили цю ідею. Також мені відомо, що в Росії створено спеціальну групу науковців, які досліджують усі матеріали щодо останків Ярослава Мудрого”, – додала Неля Куковальська.
Хто такий Ярослав Мудрий? Державний діяч, Великий князь київський (1015–1018, 1019–1054). Ярослав, син Володимира Святославовича, походить із династії Рюриковичів. Народився в 978 році. Також був Князем ростовським (988–1010) і новгородським (1010–1034). Прославився тим, що розгромив печенігів і назавжди відкинув їх від кордонів руських земель, відвоював у Польщі Червенські землі. Розвиваючи дипломатичні відносини, Ярослав Володимирович зміцнював міжнародні зв’язки за допомогою династичних шлюбів. Внутрішньо-політична діяльність Ярослава була спрямованою передусім на розбудову держави. Він доклав багато зусиль для її централізації, зробив спробу позбутися залежності від Візантії у церковних справах. За часів його правління Київська Русь сягнула зеніту свого розквіту і могутності, ставши в один ряд із найрозвиненішими країнами середньовічного світу.
3 ініціативи Ярослава в Києві розпочалося грандіозне будівництво: було споруджено нову лінію міських укріплень, було побудовано Софійський собор і 400 церков. Ярослав Мудрий також заснував бібліотеку й архів при Софійському соборі. Там же було засновано школу для “книжкового навчання”. За його правління на Русі було введено збірка законів “Руська правда” – перший писаний кодекс давньоруського феодального права.

Джерело

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні