Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Що для мешканців Івано-Франківська означає 8 березня – опитування

-Реклама-spot_img
spot_img

Привід зробити приємно, боротьба за права жінок чи пережитки минулого? У Франківську студенти кафедри журналістики Прикарпатського національного університету провели неформальне опитування мешканців міста. Питання було одне: «Що для вас означає 8 березня?».
За три години поговорили приблизно з півсотнею франківців, пише “Репортер”.
Що для мешканців Івано-Франківська означає 8 березня – опитування
Отже, молодь більше схиляється до думки, що цей день є просто приємним для жінок. Адже привітання, квіти, особлива увага завжди піднімають настрій, не залежно від дати. Натомість, для молодих франківців це насамперед — звичайний вихідний, коли можна провести час з дорогою для тебе людиною, подарувати їй позитив. При цьому майже всі говорять, що для «додаткової уваги» не потрібен спеціальний день.

Проте, багато хто згадує, що це свято було насаджене радянською владою, і що потрібно вибрати іншу дату або створити нове, українське свято для жінок.

«Свято як свято, я вважаю що жінкам потрібно робити різні сюрпризи, не пов’язані з певними датами, – говорить 20-річний Іван (прізвищ тут не буде, люди воліли їх не називати). — Але все ж пропоную святкувати його як у Європі, не як в Росії, може, започаткувати наше окреме свято. Наприклад — День української краси. Та й узагалі, це свято не лише жіноче, адже з хорошою жінкою у чоловіків завжди свято».

Меншість (до 10% опитуваних) вважає це свято недоречним, аргументуючи тим, що зараз у світі у чоловіків і жінок рівні права й виділяти жінку тільки один раз на рік — образливо. Дівчата стверджують, що дівчина стає справді жінкою, тільки після того, як стане мамою, тому краще об’єднати День матері і 8 березня в одне свято.
Що для мешканців Івано-Франківська означає 8 березня – опитування

Для інших жінок це просто приємне свято, яке завжди піднімає настрій і викликає усмішку.

«Я вважаю, що хоч це й радянське, та все ж воно потрібне, адже це привід привітати насамперед тих, хто найбільше цього заслуговує – маму та бабусю, — каже Наталя, 28 років. — Як часто ви говорите їм приємні речі, даруєте квіти чи просто кажете «Дякую що ти в мене є»? Вони заслуговують на це не тільки один раз на рік».

Люди середнього та старшого віку вважають це свято певною традицією, адже ніхто не хоче образити жінок, які цього дня завжди чекають чогось особливого. Для них це просто «привід».

«Я нейтрально ставлюся до цього свята. Безумовно, я буду вітати жінок, адже це традиція, — говорить 41-річний франківець Іван. — Хоч це свято і є нав’язане нам радянською владою, але багато свят є просто придуманими, насадженими нам іншими культурами. От і 8 березня вже стало традиційним, воно буде існувати, поки традиція не згасне».

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.

3 КОМЕНТАРІ

  1. А чому не зробити вихідними днями 8 і 9 січня, Великодну П’ятницю, понеділок і вівторок після Воскресіння Христового, щоб люди могли нормально відсвяткувати і відвідати Служби Божі в храмах? Невже 8 березня головніше (прости Господи) від Різдва і Воскресіння Христового ?!

  2. Це було мое улюблене свято – так приемно коли тобi посмiхаются i дарують квiти Один мiй знайомий купив оберемок квiтiв И дарував всiм зустрiчним жiнкам – i старим i молодим – Бачили би ви iх очi

Comments are closed.

-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні