Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Що варто знати про вакцинацію проти COVID-19

-Реклама-spot_img
spot_img

У березні 2020 року ми офіційно реєстрували перші випадки захворювання на коронавірусну інфекцію. З того часу, усі зусилля були скеровані на одне – розробку ефективної вакцини, що дозволить зупинити пандемію.

Але, коли вакцина стала доступною для кожного українця, ми сліпо віримо фейковим відео та ресурсам про міфічні наслідки вакцинації, організовуємо мітинги, шукаємо провідників антивакцинаторів. Пропонуємо у цій статті ознайомитися із базовими поняттями: як працює вакцина, для чого вона створена, чи дієва вакцина і чи реальні побічні наслідки.

Що таке вакцина і як вона працює?

- Advertisement -

Суть вакцинації полягає у введенні антигену збудника захворювання, щоб ознайомити імунну систему із цим збудником і підготувати її до реального захворювання. Імунітет виробляє специфічні захисні комплекси – антитіла, які гарантуватимуть надійний захист для пацієнта.

ВАКЦИНА НЕ ПРИЗВОДИТЬ ДО ПОЯВИ ЗАХВОРЮВАННЯ!

Що ми знаємо про сучасні вакцини проти COVID-19?

Наразі в Українідоступнідекілька вакцин різнихвиробників:

  • Comirnatyвід Pfizer/Biontech – найбільш популярна вакцина. Вона містить молекули матричної РНК, яка кодує шиповидний білок-компонент оболонки вірусу. Грубо кажучи, коли вакцина проникає в клітину, вона «навчає» організм самостійно виробляти захисні антитіла. Вакцина не змінює вашу ДНК – це міф! Ефективність 95-96%.
  • AstraZeneca (Vaxzevria)–векторна вакцина, що містить модифікований вірус, який не призведе до захворювання, а тільки ознайомить імунну систему із особливостями збудника без розвитку інфекційного процесу. Ефективність 70,4%.
  • Coronavac/Sinovac – це найпростіша інактивована вакцина. Вона містить вбитий вірус, який виключно діє як антиген, на який виробляється антитіло. Ефективність цієї вакцини напряму залежить від рівня імунної відповіді організму людини – приблизно 70-80%.
  • Moderna – також відноситься до мРНК-вакцин. Дія подібна до Comirnatyвід Pfizer/Biontech. Ефективність 90%.

Чи безпечні вакцини проти COVID-19?

Вакцинація – це ін’єкційна процедура, яка все-таки потребує інвазивного втручання. Як і будь-яка ін’єкція, вона супроводжується незначним болем під час проколу шкіри голкою. Біль після вакцинації обумовлений місцевою реакцією тканин – розвитком запальної реакції, яка відноситься до норми. Це явище минає через кілька годин чи добу.

Більш серйознимможливим наслідком є алергічна реакція на допоміжні компоненти вакцини – розвиток анафілактичного шоку. У такому випадку кожен пункт вакцинації забезпечений засобами для надання невідкладної допомоги. Частота розвитку анафілаксії складає 1 на 100 000 вакцинованих.

Вакцинація жодним чином не впливає на фертильність. Згідно із останніми дослідженнями, рівень АМЛ (антимюллерів гормон, що відповідає за репродуктивну функцію жінки) не змінився у жодної із обстежуваних вакцинованих жінок. Також дані фолікулометрії, що проводилися динамічно після вакцинації також не показали значних змін.

Кому не можна вакцинуватися?

Абсолютним постійним протипоказанням до вакцинації є алергічна реакція на будь-який із компонентів вакцини. Тимчасовими протипоказаннями є аутоімунні захворювання, гострі запальні захворювання, лихоманка, прийом імуносупресивних засобів та ін.

Перед вакцинацією щиро рекомендуємо оглянутися у лікаря.

Вагітні, годуючі мами, люди із супутніми хронічними захворюваннями серцево-судинної системи, пацієнти із цукровим діабетом, захворюваннями щитоподібної залози, захворюваннями легень – повинні вакцинуватися першочергово!

Будьте здорові!

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні