Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Шість прикарпатських сіл об’єдналися довкола Дубівської ОТГ (фоторепортаж)

-Реклама-spot_img
spot_img

Cело Дуба та ще шість суміжних сільських рад зробили правильний вибір, об’єднавшись у територіальну громаду.

Шість прикарпатських сіл об'єдналися довкола Дубівської ОТГ (фоторепортаж)

Таке переконання висловив виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Максим Чопей. Він нагадав, що минулого тижня на Івано-Франківщині було офіційно утворено Дубівську об’єднану територіальну громаду. У результаті вона стала 33 ОТГ на Прикарпатті та 900-тою в Україні.

- Advertisement -

«Ми вважаємо Дубівську ОТГ однією з найперспективніших у нашій області, свідченням цього є її високі фінансові показники», – заявив експерт.

Шість прикарпатських сіл об'єдналися довкола Дубівської ОТГ (фоторепортаж)

За словами сільського голови, ініціатора об’єднання Олександра Мухара, нині до складу громади входять шість сільських рад з 11 населеними пунктами. Він говорить, що ОТГ намагались утворити ще у 2015 році, однак тоді з об’єктивних обставин її так і не було включено до Перспективного плану формування тергромад області. «Згідно тодішнього Перспективного плану ми входили до Рожнятівської ОТГ, і у нас не було можливостей створити свою громаду. Проте згодом ми все-таки знайшли правові механізми з утворення ОТГ. У цьому році, завдячуючи сільським головами, які представляють усі населенні пункти нашої громади, керівництву району, обласної державної адміністрації, депутатам облради, нам, зрештою, вдалось створити громаду. Сподіваємось, що ми будемо однією з найкращих ОТГ в області, оскільки маємо значний потенціал для свого розвитку», – заявив Олександр Мухар.

Говорячи про потенціал розвитку громади, посадовець наголосив, що основною ресурсною базою, з якої громада планує отримувати надходження є «нафта, газ, ліс, а також з галузі туризму». У цьому контексті Олександр Мухар зазначив, що лише від сплати рентної плати за нафту та газ до бюджету громади надходитиме близько 4 мільйонів гривень. Разом з тим він додав, що на території ОТГ є й багато підприємств, які нині надають «не погані надходження до державного, районного, а також сільського бюджетів». «Серед іншого на території ОТГ є великі площі лісових масивів. Сподіваємось у майбутньому отримувати додаткові надходження від рентної сплати податку земель під лісами», – сказав він.

Шість прикарпатських сіл об'єдналися довкола Дубівської ОТГ (фоторепортаж)

Водночас Олександр Мухар розповів, що за останніми підрахунками бюджет громади складе – 60, 5 млн гривень. До того ж власні надходження становитимуть від 17 млн до 19 мільйонів гривень.

Розповідаючи про поточний стан справ у освітній сфері, сільський голова зазначив, що на території ОТГ налічується шість середніх шкіл та чотири ДНЗ. Середня наповненість учнями у класах становить – 13 чол. Що стосується галузі охорони здоров’я, то на території громади є одна амбулаторія загальної сімейної медицини, а також вісім ФАПів.

Одночасно Олександр Мухар окреслив і проблемні питання, які нині маються місце у громаді. Основне з них – поганий стан дорожнього покриття. Відповідаючи на запитання, чи вистачить у новоутвореній громаді коштів на ремонт доріг, управлінець відповів: «Якщо державі не вистачає, так і нам не вистачить. У нашій громаді велика протяжність доріг. Однак ми бачимо вихід з цієї складної ситуації. По перше, частину коштів виділятимемо з бюджету громади. Друге – писатимемо програми для участі у проектах транскордонного співробітництва та у такий спосіб залучатимемо грантові кошти. Ну і третім компонентом, сподіваємось, будуть кошти, які виділятимуться з Дорожнього фонду».

Шість прикарпатських сіл об'єдналися довкола Дубівської ОТГ (фоторепортаж)

У свою чергу, Максим Чопей додав, що поганий стан дорожнього покриття – це проблема, без виключення, для усіх органів місцевого самоврядування. «Дубівська громада утримує комунальні дороги рівною мірою у належному стані. Що ж стосується доріг районного та обласного значення – тут є певні проблеми. Однак сподіваємось, що громада цьогоріч отримає кошти з Дорожнього фонду, і вона суттєво покращить свою інфраструктуру», – додає експерт.

В цілому Олександр Мухар розповідає, що пересічні жителі громади позитивно оцінюють крок з утворення ОТГ. «Утворення громади – це вимога жителів наших сіл. Люди хочуть змін, покращення рівня інфраструктури, а також наближення послуг», – резюмував він.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні