pravda.if.ua
http://pravda.if.ua

Шкільна безпека: як в Івано-Франківську атовці будуть охороняти навчальні заклади11 Лют, 12:26

У рамках пілотного проекту щодо охорони навчальних закладів у 2019 році охоронна фірма учасників АТО «Рубіж» підписала меморандум із Івано-Франківською міськрадою про співробітництво.

Заступник голови правління Міської асоціації учасників АТО Василь Андріїв розповів WestNews, що такого роду проект перший не тільки в Івано-Франківську чи Прикарпатті, а й в Україні загалом. Він сподівається, що проект можна буде запустити вже з кінця лютого-початку березня. Учасники війни візьмуться за охорону 15 шкіл, де буде залучено шість бійців – на відеоспостереження та тривожну кнопку.

“Це була моя власна ініціатива. Ми сформували пропозицію до міського голови, щоб наші хлопці взяли під охорону, відеоспостереження навчальні заклади, в тому числі й дитячі садочки”, – розповідає Андріїв.

За його словами, перш за все це пропаганда того, що хлопці які повернулися з війни є потрібними тут. Вони захищатимуть діточок, адже кожна матір і батько хоче, щоб їх дитинка була у безпеці.

“В школах переважно роль сторожа виконує пенсіонер, або директор школи. Території шкіл подекуди є дуже великими. Де є старші класи відбуваються різні випадки в тому числі і наркоманія”, – додає він.

З другої сторони, за словами Андріїва, самі діточки та вчителі, а також батьки мають особливу увагу до хлопців, які повернулися з війни. Крім того, був ретельний відбір до тих, хто мав приступати до обов’язків охорони.

“Крім відеоспостереження до обов’язків буде входити й патрулювання – хлопці будуть кожен день у визначений час проводити патрулювання. Коли є особлива повага до захисників їм буде легше пропагувати патріотизм. В нас достатньо психологічно кваліфікований склад, в тому числі психологічно розвинених бійців. Вони знають, як себе поводити в екстремальних ситуаціях, як діяти при виявлені вибухонебезпечних предметів”, – продовжує Василь Андріїв.

Перш за все при патрулюванні хлопці будуть проводити спілкування з дітьми, учнями, батьками та вчителями. Стежити, щоб не було сторонніх осіб на території школи. Особливо строго будуть контролювати наркотики та алкоголь.

“Стосовно людей, які творять незаконні речі, в межах своїх повноважень будемо жорстко контролювати. Також плідно співпрацюватимемо з поліцією. Для людей, які це розповсюджують немає пощади. Вони вбивають наше майбутнє”, – наголошує Андріїв.

Також розповідає, що в соціальних мережах вже читав перші відгуки про проект – як хороші, так і негативні.

“Я читав коментарі для себе так побачив, що 90% позитивні відгуки, що це правильний крок. Є і негативні – люди питають від кого охороняти. Зараз треба діяти на випередження, а ні коли щось станеться і тоді хапатися за голову. Хотів би наголосити, що хлопці які дійсно пройшли війну, вони дуже стресостійкі – в них загострене відчуття справедливості, порядку, дисципліни, вони вміють стримувати емоції”,

Також варто зазначити, що значна частина коштів, які виділятимуться з міського бюджету, піде на закупівлю відеокамер, пульта охорони, електропроводки. Слід додати, що обладнання залишиться на балансі шкіл або департаменту освіти. Крім того, частина коштів буде виділятися на саму охорону – це десь в середньому 1 800 гривень на одну школу в місяць.

Щодо перспективи проекту, то Василь Андріїв сподівається, що він буде успішним. А згодом, можливо, будуть залучені всі школи, садки, професійні училища та інші навчальні заклади.

(Visited 226 times, 1 visits today)