Солотвинський лісгосп майже повністю винищив ліси у селах довкола курортної Гути. Довколишні села підтоплює, а директор лісгоспу – переховується (відеосюжет)

Масові вирубки на Прикарпатті. Чергове варварське знищення лісів виявили жителі села Яблунька. Люди обурені, кажуть – лісоруби вже настільки знахабніли, що рубати почали просто біля села. Хто дозволив? Розбирались мої колеги.

Результат пошуку зображень за запитом "вирубка карпат"

Розкидане гілля та сотні свіжих пеньків. Жителі села Яблунька показують результати нещодавнього господарювання місцевого лісгоспу. Кажуть: за два дні – знищили кілька гектарів.

“Двадцять-тридцять років лісові, зрубано всьо. Мала йти санітарна рубка, пройшла сплошна. От подивіться, що залишилось”, – говорить Юрій Стефанчук, житель села Яблунька.

Вирубку люди заблокували. Працівники лісгоспу намагалися їх переконати, що на цій ділянці звичайне рідколісся. І під сокиру “пішли” тільки хворі та гнилі дерева. Але селяни впевнені – це промислова деревина.

“Це є смерека, стовбур як видите має десять, двадцять пять – тридцять. Йому років двадцять. Не більше. І воно всьо здорове. Це так само зрубано здорове дерево”.

“Якби ми були не зупинили це як вони кажуть рідколісся тут взагалі б нічого не було. Так як у нас за спиною все пішло. Лишили там невеличку ширму”.

Масові вирубки розгорнули навколо сіл Яблунька, Пороги, Кричка і навіть курортної Гути. Вони тривають уже не один рік – розповідають активісти. Переповнені лісовози курсують один за одним майже без упину.

“От подивіться яка дорога, калабаня на калабані, вибоїни. Це наслідки техніки яка перевозить ліс”.

Через масові вирубки – села постійно затоплює.

“Потік отакий ви бачите, чи дощ чи сніг як топиться це зразу тече по дорозі на городи по хатах затоплює. Це наслідки отаких стихійних вирубок”, – говорить Олег Романишин, житель села Пороги.

Знищено сотні гектарів. Там, де раніше буяли хвойні ліси, нині – залисини розміром із футбольне поле.

“То що було дальше в лісі вони все забрали, вже добираються ближче до села. Добиваємось щоб зупинили хоча б ці рубки, що ближчі до села. Щоб хоч щось лишилося”, – говорить Іван Борищак, житель села Яблунька.

У сільській раді Яблуньки запевняють – про вирубку, яку виявили активісти, нічого не знали. Хоча за законом, лісгосп зобов’язаний повідомити про такі дії.

“Лісова рубка припинено. В мене от є наказ з лісгоспу. І рубка припинена на даний момент. Це питання вивчається і нехай лісгосп представить всі документи. І тоді будемо збиратися”, – говорить Тетяна Сульжик, Яблунський сільський голова.

Наша знімальна група спробувала знайти документи на вирубку – проте, не вдалося. Виконувача обов’язків директора Солотвинського лісгоспу – терміново викликали в область.

“З директором не можете поспілкуватись, його до себе викликав начальник управління. І він зараз знаходиться в області у лісовому господарстів. – Може казав коли повернеться? – Сказав що може буде а може і не буде сьогодні”.

Проте селяни не чекатимуть керівника лісгоспу. Люди планують звернутися до екологічної інспекції – аби ті перевірили, чи законна вирубка.

Детальніше у сюжеті програми “Подробности”:

(Visited 19 413 times, 488 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Самі люди з тих самих сіл ходять в ліс на роботу і допомагають рубати і ще техніку свою дають суки. Там всіх в горах в селах можна пересадити, кого не запитати то всі кажуть що влада ще не так краде а ліса наші і ми маемо право їх рубати.

   Гість,

   Не пизди багато роботи люди немають а де заробити на газ хоч дров заготовити треба хуйню всяку пишут а люди мают що слухати

    Гість,

    Шо ти мелеш дрова можуть брати повно завалених дерев але ні йому ж треба хороший зпілити всіх за грати

   Гість,

   Повна брехня київську владу треба їбати а не фірманів

   Гість,

   Матеріал у сюжеті не дійсний коментарі дають місцеві браконьєри які винищують дичину круглий рік

   Науковці іфігл іфоулмг,

   Відвід ділянки перевірено в натурі площа ділянки та перелік дерев по сортності зроблено правильно дозвіл лісовпорядноі партіі дійсний лісорубний квиток виписано на лісокористувача дп солотвинське лг ніяких порушень не виявлено а журналісти перед тим як щось писати повинні ретельно розібратись і коментувати повинні спеціалісти а не будь хто

   Цьомко Іван,

   Солотвинський лісгосп рубає найменше з усіх лісгоспів області а цим хлопцям що знимки показують треба совість мати знаю всіх ваших батьків і дідів так сі ніхто не позорив

   Гість,

   Голосуймо за зміни

   Гість,

   Абсолютно безглуздий брехливий і непрофесійний сюжет позор журналістам тягне на серйозний штраф як мінімум за наклеп на держпідприємство

  Мисько з Багмута,

  Саїва питайте коли Київ лісу наїсьтця…..

   Гість,

   А не треба було робити фашиський переворот і приводити до влади бандерівців. Бо бандерофашисти то є найбільші хабарники і злодії в світі

   Гість,

   ЛЮДИ НЕ ЗАГЛЯДАЙТЕ В ЧУЖІ ГАМАНЦІ,БО САМІ ДИВИТЕСЯ ЩОБ ЩОСЬ”ПО МЄЛОЧІ”СВИСНУТИ…

  Гість,

  Палити їм техніку. Тих заставити висаджувати ліс і повна конфіскація.Інакше діла не буде

  Гість,

  В Рогатинському районі в селі Васючин в одному з лісів, який називають “Великий ліс” ще мій прадід (1898 року народження) та інші з його покоління посадили плантацію американських дубів, тільки не знаю чи до совітів, чи вже за них. В 2008 році почалась масова “санітарна чистка” навколишніх лісів, яка за масштабами в рази перевершила всі попередні. Трактори Т-150 з причіпами і навантажувачами їхали місцями через людські городи до лісу “Чегур”, на деяких городах повалили дерев’яні стовбці огорожі, місцями засунули борозни. Склалось враження, шо вони працюють по вказівці Кремля і місцевих підпільних осередків компартії при співпраці з місцевими і не місцевими “братками” і “авторитетами”. Після приходу до влади “праффєссора” з золотим батоном, вони ще більше розійшлися – ліс почали не вирубувати, а “викошувати”. Трактори і машини з лісом їздили одні за одними, розбили дороги. Особливий апетит в них був на американські дуби і звичайні дуби в “Великому лісі” та інших лісах. Після цього ліси стали набагато рідші, на деяких ділянках деревна рослинність знищена повністю, а дубів лишилось менше половини з тих, що були, і то криві або напівсухі. Також слід зазначити, що дерева зрізали часто варварським і безгосподарним способом: велике дерево зрізають, воно паде, кроною накриває декілька молодих дерев, стовбур забирають, а крону залишають, не звільнивши від неї молоді дерева.

  ВО Свобода,

  Свободу не спинити

  Гість,

  В Монастирчанах в Сиглі вирубали молодий ліс незнаю як правильно називається здається кубінський дуб.Ви не повірите чому, тому що, Саїв поставив сонячні батареї на полі і ліс закривав на заході сонце.Побрили повністю понад край по дорогах повний безлад.Треба їх якось зупинити бо це все приведе до непоправних наслідків, або зробити їм як казали старі люди ФЕРТИК……

   Гість,

   У монастирчанах теж Кріцак Назара робота він вроді з того села

   Гість,

   Саів справжній господар таких керівників треба державі і буде лад

    Гість,

    Саїв господар ? Та Ви насмішили. півсвіту…Саїв-хабарник, якого ще пошукати…Ще , коли нач ОВРупрацював і брав неймовірні хабарі….Нагодувати його важко…, але за все нажите “непосильною працею” колись прийдеться відповісти як не перед людьми, то перед Богом

  Ірина Бабій,

  Рубка, що здійснюється на території лісових угідь с. Яблунька є законною! Ніхто з працівників лісгоспу самовільно не буде забирати деревину без дозволу. Чому журналісти не дали коментар головного лісничого Яблунського лісництва Юрія Іванишина? Який при зустрічі пояснював журналістам, що на місці, про яке повідомив Сергій Матищак ведеться рубка рідколісся, виписана (призначена) згідно з витягом Львівської державної лісовпорядної експедиції. Лісорубний квиток №5 від 02 січня 2019 року. Квартал 15 вид.4 площа 1,9 га. Згідно з відводом виписано 76 м3 ділової деревини та 60 м3 дров. Склад до рубки 8Яле2Яцб+Ос.
  Таксова вартість деревини заготовленої на даній ділянці становить 12 529 грн і буде перерахована у місцевий бюджет – Яблунську сільську раду.
  Загалом у 2018 році до місцевого бюджету с. Яблунька ДП «Солотвинський лісгосп» сплатив 13 600 грн і заготовив 490 куб. м деревини. Не вводьте людей в оману! Якщо деревину на певній ділянці забирають, то навесні або восени лісівники засадять її новими культурами. До вашого відома, за 2018 р. в Івано-Франківській області відтворено (посаджено) лісів на площі 2 514 га, з них 205 га у Солотвинському районі. Кошти, які лісгоспи отримують від заготівлі йдуть у місцевий та державний бюджети. Тому прошу певні політичні сили не маніпулювати людьми.

   Гість,

   І хто бачив ті саджанці? Посадили тільки на папері

    Бригадира з маняви,

    Кождий зруб ми навесні садимо жінки з маняви і у шкулці дозираємо сіянку підеш мижи нас садити

   Іван Яремчук,

   Пані Ірино! :1.Ліс рубають незаконно.2.Ліс вивозять миттєво і ніхто не звітує про кількість.3.Про які к ошти і нові висадки саджанців ви розказуєте людям .4.Не вводьте людей в оману!

   Ярік,

   За 2018 рік у бюджет с.яблунька надійшло 4000 гр.

   Василь Васильович,

   Який Блін законно, яке нафіг рідколісся, ви що припухла чи що…. Я тут живу і бачу що робиться… Може документи Львів підготував законні, та нас це не цікавить… Нехай собі у Львові вирізають дерева, а у нас досить… Це просто чмошники…. Всі ваші колеги…. Хто так вважає!!!
   Приходять на плантації, вирізають спочатку для проїзду, потім вирізають все що хороше для продажі як деревина першого сорту, потім дивляться що ще можна хвалити делікатного, а потім – ВУАЛЯ….. РІДКОЛІССЯ…. ТРЕБА ВАЛИТИ….
   НУ ТВАРІ ПРОСТО… ВАЖКО СЛОВА ПІДІБРАТИ…
   ЛАДНО.. ВСЬОМУ ПРИХОДЕ КІНЕЦЬ (

  Гість,

  Лісництво перерахувало гроші,сільська рада як завжди не вкурсі ані грошей,ані рубки…для чого така с.рада,люди?Ми їх наймили на роботу,а вони поводяться неначе ми ще щось винні їм,великі роки “плюють “людям в обличчя не соромлячись,ганьба ! Треба людей слухати а не приходящу і “уходящу”владну групу……Це просто не можна так поводитись з людьми,а ні раді,ні лісгоспу!!!

  Гість,

  А п.Бабій не варто говорити про якісь вплив політсил!Це вже люди не витримують варварства над лісом,найпростіше в даний час говорити про причетність п.сил,просто смішно і не по людськи!

  Гість,

  нахуй того Саїва гнати!! Куди НАБУ та СБУ дивиться???????? всім відомо, хто Саїва прикривав і прикриває досі!

   Гість,

   А хто прикриває всіх держава треба всьо під приватизацію і роздати людям попаювати як землю тогди будут багаті села і по заробітках не поїдемо а будемо стеречи ліс

  Гість,

  Саїв по статках може зрівнятись скоро із Аваковим… доларовий мільйонер. паспорти, ліс, будівництво, кришування… так шановні СБУ-шечки????

   Гість,

   Саів це взірець успішної людини і порядного чиновника а ти дебіл темний так і здохнеш в гною від завісті

  Гість,

  Молодці

  Гість,

  То давайте працюйте

   Гість,

   Ще трошки їм лишилосі

    Гість,

    ОСОБЛИВО НЕ РАДІЙ.СВІЖЕНЬКІ ПРИЙДУТЬ)))

     Гість,

     Пиздьож усе

      Гість,

      Допоки небуде реформи у лісовому господарстві і фінансування лісгоспів об’єми рубок зменшити нереально Київ доводить план а лісгоспи мусять виконувати хоч і все законно

       Гість,

       На солотвинський лісгосп наклеп інформація зовсім неправдива всі об’єми рубок і інших робіт також дозвільних документів висвітлено на інформаційних сайтах лісгоспу і доступна кожному про це малиб знати журналісти і ніхто не ховається а то показують і пишуть те що замовили

        Гість,

        Цілком погоджуюсь солотвинський лісгосп найбільше і вчасно платить всі податки в районі а стільки благодійної допомоги надає люди дуже вдячні це правда а лісовози мусять їхати бо така робота

         Гість,

         Синьогору треба перевірити кілько ліса на складали на лісопунті а вітти лиш фури гудут ночами а кажут що заповідник

          Гість,

          Журналюги нахуйнили не разобравшись хапанули свое а народ гризьотся так било и будет всегда в украине Надо менять власть Юля может что то изменить больше никто

           Гість,

           За Шевченка наш мужик і газдувати вміє у гуті буде буковель і робота буде

           Гість,

           Шевченко вірубав усю Гуцульщину під лижі та маєтки треба за деревянка цей не даст рубати

           Гість,

           Закройте пасти хуєсоси бондеровские уже недолго осталось запасайтесь триколорами

           Гість,

           Скоро ваш лес поедет на Донбас отстраивать разбитие вами региони так что рубите побольше

           Гуцул,

           Вібираймо мудрого президента і наведе порєдок у державі і не буде войни бо теперь хаос і каждий хоче докеровані

  Гість,

  Допоки небуде реальної реформи у лісовому господарстві і державного фінансування лісгоспів об’єми лісозаготівель зменшити нереально ліс ніби державний а держава не дає на ведення господарства і охорону ні копійки а лиш доводить плани от і рубають хоча і все законно

   Гість,

   Згідний з тобою треба брати приклад з білорусів порядок і ліс рубають не менше як в Україні експортують кругляк на європу ні одної нелегальної лісопилки немає і ніяких проблем з народом всі підтримують лукашенка

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5101

загрузка...

Депутати облради вкотре звернули увагу на екологічний стан Прикарпаття (відеосюжет) 22:27

Дбаючи про довкілля. 28-а сесія обласної ради заслухала звіт “Про виконання Програми охорони навколишнього середовища”. Найпроблемнішими на Прикарпатті залишаються раціональне використання водних та земельних ресурсів. А також правильне поводження з...

Прикарпатський громадський активіст показав, як ДТЕК Ахметова нищить екологію Прикарпаття (фоторепортаж) 19:43 5 коментарів

Прикарпатський громадський активіст показав, як ДТЕК Ахметова нищить екологію Прикарпаття. Мова йде про бурштинську ТЕС, яка хоче влаштувати зоовідвал у селі Бовшів Галицького району. Пр не зрозумілу ситуацію повідомив у...

У Тисмениці стоки з хутрофірми залили городи мешканців і потрапили в ріку (фоторепортаж) 18:01 1 коментар

Чорна смердюча рідина заповнила територію біля хутрофірми, сусідні городи мешканців райцентру і потекла в річку Ворона. Наскільки небезпечні ці стоки, з'ясують екологи. Порив каналізації стався сьогодні. Чорна в'язка смердюча рідина...

Екологічні гроші Галича: на що тратять мільйони? 18:51

Бурштинська ТЕС є найбільшим платником екологічного податку на Прикарпатті. За рік компанія сплачує понад 300 мільйонів гривень. 55% із них залишаються на місцевому рівні. Непоганий фінансовий ресурс для вирішення складних...

Як зникає карпатський ліс: активісти показали масові вирубки на Івано-Франківщині (відеофакт) 18:01 7 коментарів

В мережі Ютуб оприлюднили відео з вражаючими масштабами вирубок лісів у Карпатах. фото ілюстративне Українські Карпати, гірський масив Горгани, що розділяє Карпати на Прикарпатті та Закарпатті, з масою цікавих і...

Понад 11 тисяч селян Прикарпаття отримають доплату за утримання молодняку великої рогатої худоби 17:09

Цього року продовжується дія державної програми підтримки тваринництва шляхом виплати фізичним особам дотації за утримання молодняку великої рогатої худоби. Нещодавно департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації завершив перший етап прийому від органів...

Прикарпатські праліси врятовано? Президент підписав закон, що відчутно збільшить покарання за незаконну вирубку лісу 16:51 3 коментарі

16 травня 2019 року президент України Петро Порошенко підписав Закон України (№10201-1) “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів”. Раніше, 25 квітня, більшістю голосів (241 голос) його підтримала...

На Прикарпатті зросли обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря 18:33 1 коментар

Головне управління статистики інформує. У 2018р. обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел забруднення склали 221,4 тис.т, що  на 11,6% більше порівняно з 2017р. Крім того, у...

На Прикарпатті зросли площі вирубки лісів 19:31

Лісогосподарськими підприємствами, зареєстрованими на території Івано-Франківщини, у 2018р. рубки лісу проведено на площі 28,3 тис.га, що на 9,8% більше, ніж роком раніше, з них рубки головного користування – на 2,1...

У Калуші на території комунального підприємства відбувається скидання стоків у ріку Млинівку (фото+відео) 17:09

На території комунального підприємства "Калушавтодор" асенізаційна техніка скидає відходи у водопотік який впадає у річку Млинівку. Про це повідомляють на сторінці  Калуш Рго Все УВАГА НЕБЕЗПЕКА! Звертаю увагу правоохоронних органів та...

Карпати врятовано? ВРУ збільшила штрафи та посилила кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісу 20:35 5 коментарів

25 квітня Верховна Рада України ухвалила в цілому проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів" №10201-1 від 16.04.2019. Тепер якщо незаконна вирубка принесе...

На Франківщині й далі масово горить суха трава 09:39

На Франківщині й далі масово горить суха трава За минулу добу в області зареєстровано 15 пожеж: - 25.04.2019 о 12.24 Галицький р-н с. Бовшів. Пожежа сухої трави на площі 200...

За матеріалами розслідування ГО «Медіа група» на Прикарпатті відкрили кримінальне провадження 18:51

Поліція перевірить виконання робіт вартість майже 800 тис. грн., які виконувалися за кошти екологічного фонду у Калуському районі Як ми повідомляли раніше, працюючи нам матеріалом «Крізь пальці: на калуську екологію...

На Івано-Франківщині площі вирубки лісів збільшились на 10% 16:02 7 коментарів

Лісогосподарськими підприємствами, зареєстрованими на території Івано-Франківської області, у 2018р. рубки лісу проведено на площі 28,3 тис.га, що на 9,8% більше, ніж роком раніше. Про це повідомили у Головному управлінні статистики...

На Прикарпатті знову горить суха трава та сміття 07:03

На Прикарпатті знову горить суха трава та сміття. За минулу добу в області зареєстровано 8 пожеж, інформують в УПЦЗ: - 24.04.2019 о 10.20 год. м. Снятин, вул. Нова. Пожежа сухої...

Яблуницький перевал потопає у смітті (фотофакт) 11:57

 Невдовзі Карпати можуть перетворитися на сміттєзвалище. Про це повідомив Назар Прокоп'юк у спільноті Типові Карпати.  

Громада Старого Лисця не дала перетворити Чорний ліс на полігон для ядерних відходів 16:43

Чорний ліс досі оповитий різними таємницями з численних переказів та легенд. Проте і в наш час додаються нові. Серед них – і майже нікому нині невідома історія про наміри радянського...

На Прикарпатті знову масово горить суха трава та сміття 13:47

На Прикарпатті знову масово горить суха трава та сміття. За минулу добу в області зареєстровано 20 пожеж. З них понад півтори десятка - це загорання сухостою та сміття. - 20.04.209...

На Прикарпатті військовий лісгосп видавав незаконні квитки на вирубку в заповідних територіях 08:58

На Прикарпатті навколишньому природному середовищу завдано збитків на 4,4 млн грн, інформує WestNews. За процесуального керівництва військової прокуратури Івано-Франківського гарнізону здійснюється досудове розслідування кримінального провадження про завдання службовими особами Сколівського військового лісгоспу ДП...

Околиці Коломиї потопають у будівельному смітті (фотофакт) 18:19

В той час, коли центральна частина міста активно забудовується багатоповерхівками, околиці потопають у будівельному смітті. Про це написала Ольга Ковальчук в спільноті Типова Коломия. "Дуже болить...Шановні мешканці Коломиї, хочу вам показати, як...
 • ріел ІФ виринаюча