Стали відомими подробиці проведення останнього дзвоника в Івано-Франківську

24 травня у освітніх закладах Івано-Франківська прозвучить останній дзвоник. Чи в усіх школах відбудуться традиційні лінійки, чи підтримають школярі міста заклик не купувати повітряні кульки, а посадити дерева, чи хоча б один клас Івано-Франківська відмовився від випускного, аби заощаджені кошти витратити на благодійність, читачам Правда.іф розповідає директор департаменту освіти та науки Ігор Максимчук.

– Пане Ігорю, уже цієї п’ятниці в школах Івано-Франківська прозвучить останній дзвоник. Яким буде це свято для школярів та скільки дітей відвідує школи міста?

– Свято останнього дзвоника є традиційним для будь-якої школи і воно завжди має відбуватися в урочистій обстановці. Форма проведення свята може бути різноманітною, є безліч різних моментів, які можна використовувати для свята: традиційну звичну лінійку, у формі флешмобу, фестивалю, екскурсії, тощо. Але, як на мене, це підсумкове свято обов’язково потрібно проводити. Освіта не лише Івано-Франківська, але й України живе навчальними роками, тому, коли закінчується рік, потрібно підбити певний підсумок. Спілкуючись з дітьми та з батьками, знаю, що вони очікують цього свята і особливо його чекають випускники.

Справді, 24 травня в усіх навчальних закладах Івано-Франківська відбудеться свято останнього дзвоника. Коли я працював директором школи, у мене був символічний дзвоник, який зберігся з 1840 року. І я завжди на лінійці наголошував, скільком поколінням він дзвонив, здавна і до наших днів.

На сьогоднішній день в закладах загальної середньої освіти Івано-Франківська навчається 28045 учнів і саме для них якраз і пролунає прощальний дзвоник. У нас є 1090 випускників – учнів 11-класів та 2345 випускників 9-х класів.

 

– Ви згадували, що свято останнього дзвоника можна проводити у різній формі. Власне, від департаменту освіти є певні вказівки, яким саме має бути це свято чи вибір залишається за кожною школою?

– Уже майже два роки функціонує Закон України про освіту, який дає широку автономію навчальним закладам і в освітньому, і у виховному процесі, і у організації того чи іншого дійства. Як на мене, це питання має вирішуватися в кожному навчальному закладі, адже є специфіка тієї чи іншої школи, є своє бачення, креативізм. Департамент освіти не дає жодних обмежень і навчальний заклад сам може обирати певну форму проведення свята. Є школи, де навчається до півтори тисячі дітей і вивести їх одночасно на лінійку дуже важко. Тому деякі заклади розділяють класи і проводять свято дзвоника в різний час і у різний день. Адже, якщо школа велика і на свято приходять діти, їхні батьки, родичі і друзі, то це уже свято для мікрорайону.

 

– А як ви проведете свято останнього дзвоника?

– Зранку, на 8.00 я буду в церкві святої Параскеви, у селі Опришівці, на урочистій літургії. А на 9.00 поїду до ЗОШ №23 на свято останнього дзвоника.

 

– З чим пов’язано те, що усі лінійки відбудуться не на одну годину, а кожна школа обирає для себе зручний час?

– Все залежить від певних традицій, специфіки. Якщо глянути на графік останніх дзвоників в школах Івано-Франківська то переважно лінійки почнуться о 9.00.

У ЗОШ №6 вся школа, учні, батьки і вчителі підуть до церкви на літургію, а після неї – на лінійку. У ЗОШ №1 традиційно лінійка відбувається пізніше, це пов’язано з професійним озвученням заходу. Тобто в кожному освітньому закладі склалися певні традиції проведення свята останнього дзвоника і вони мають тільки розвиватися.

Традиційно природничо-математичний ліцей проводять свято не на території навчального закладу, а на Валах. Вибивається із загальної канви і приватна школа «Перша ластівка», бо це єдина школа, яка проводить свято останнього дзвоника 25 травня і в обласній філармонії.

А так, традиційно свято останнього дзвоника проводять на майданчиках біля шкіл і, зізнаюся, мені дуже не хочеться, аби в цей час падав дощ. Бо свято у спортивному залі не настільки урочисте, в ньому беруть участь лише окремі класи.

 

– Зараз по соціальних мережах активно ширяться заклики відмовитися від певних традицій свята останнього дзвоника, натомість, замість повітряних кульок – висадити дерева, не купувати вчителям квіти, а на ці кошти закупити книги до шкільної бібліотеки, тощо. Чи знаєте ви про якісь схожі ініціативи, які будуть відбуватися у Івано-Франківську?

– Минулого тижня у мене був великий семінар за участю керівників закладів освіти, де я доніс свою пропозицію щодо відмови від повітряних кульок. Є хороша пропозиція – садити дерева. Коли я був директором школи, наш випускний клас завжди садив дерева. Наприклад, посадили клени, і зараз вони вже дуже високі, посадили сакури, які уже гарно цвітуть.

Знаю, що цього року учні ЗОШ №5 також будуть садити сакуру, і в інших школах садитимуть символічні дерева. Знаю, що існують учнівські клумби, як пам’ять про певний клас. Я активно підтримую заклики берегти довкілля і завжди кажу, що школа починається із території.

Не бачу нічого поганого в даруванні квітів вчителям, коли учень подарує букет квітів вчителю, який його навчав впродовж певного часу, то це непогано. Хоча зараз існує багато благодійних акцій, завдяки яким учні, замість проведення випускних вечорів, допомагають, скажімо, дітям з особливими потребами.

 

– Власне, чи знаєте ви хоч один клас Івано-Франківська, у якому випускники готові відмовитися від вечірки, витративши ці кошти на якусь добру справу?

– Важливо розділяти свято випускних вечорів і свято останнього дзвоника. Свято випускних вечорів – це свято для одинадцятикласників, воно відбудеться після здачі учнями ЗНО. Випускні вечори відбуваються в різних формах, їхня програма і форма залежать суто від батьків випускників та від адміністрації школи. Тому інформацією, чи якісь класи відмовляться від випускних, я не володію.

Що стосується останнього дзвоника, то навчальні заклади дуже активно підтримали програму секретаря міської ради Оксани Савчук «Місто квітів» і в багатьох школах були висаджені квіти. Загалом я дуже хочу, щоб ми реалізовували якомога більше екологічних проектів, зокрема для випускників. Може, на наступний рік ми започаткуємо проект, щоб кожен випускний клас міг висадити в місті свою алею дерев.

 

– Деколи трапляються випадки, що після свята останнього дзвоника старшокласники, особливо випускники організовують купання у фонтанах. Чи будуть у Івано-Франківську відключати фонтан цього дня?

– У Івано-Франківську я не бачив такої традиції, як купання у фонтані, хоча в інших містах таке існує. Чи будемо відключати фонтан? Не знаю, не можу відповісти на це питання. Коли я виступаю під час певних заходів, зокрема шкільних лінійок, то завжди наголошую учням, щоб вони зважали на правила і норми поведінки. Для мене дуже важливо, щоб на святі останнього дзвоника учні завжди були у національному одязі.

 

– Часто свято останнього дзвоника перетворюється на безкінечні промови різних чиновників, батьки скаржаться на тривалі лінійки, на те, що дітям важко вистояти такі свята. Чи існує час обмеження проведення свята останнього дзвоника?

– Свято має бути недовгим, тривати, максимально, як шкільний урок – тобто 45 хвилин. Як правило, лінійка триває довше, адже під час неї учням вручають багато нагород. Довгі промови, довгі виступи – це перебільшення і все це не сприймається. Має звучати гарна українська пісня, має бути гарний танок, калатання в дзвоник, звучання гімну України. Тому можна провести гарне свято, цілком вклавшись в термін 45 хв. Звісно, інколи до школи приходять високопосадовці, тоді треба мати тверду позицію керівника закладу освіти і обмежити чиновників у тривалості виступів.  Адже усім шкільним процесом керує директор закладу освіти. Як він поставить ці питання, так вони і будуть. Тому свято має бути урочисте, гарне, барвисте, із яскравими фотозонами.

Розмовляла Любов Загоровська

(Visited 933 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9062

загрузка...

У Калуші відтворюють Ратушу 22:15

У Калуші взяли за відновлення міської ратуші, яка має статус пам’ятки культури місцевого значення. Про це повідомляє управління будівництва та розвитку інфраструктури Калуської міської ради, пише "Бліц-Інфо". Як зазначається, ТОВ «ЗЕЛЕМІНЬ»...

На Прикарпатті розпочалася молодіжна проща до Гошева 21:37 3 коментарі

Сьогодні, 22 серпня, розпочалася молодіжна прощі до Гошева. В цьому році її тема звучить так – «Покликані Богом». З самого ранку на подвір’ї монастиря оо. Василіян, що в Івано-Франківську по...

Дві школи Надвірнянського району отримали нові шкільні автобуси 21:05

Битківська та Пасічнянська ЗОШ I-III ступенів, остання, що є опорним навчальним закладом в Надвірнянському районі, відтепер з новими шкільними автобусами. Для їх придбання виділили 3 млн. 780 тис. грн. Кошти...

Нагородили переможців конкурсу "Кращий дворик Івано-Франківська" 20:20

Нагородили переможців конкурсу "Кращий дворик Івано-Франківська", про це повідомив міський голова Руслан Марцінків. "Мали гарний конкурс – найкращий дворик нашому місті. Його ще у вересні оголосило управління … . Подалися 15...

Візажист Лілія Шершун з Івано-Франківська отримала Орден Королеви Анни "Честь Вітчизни" (фотофакт) 19:42

Раніше Правда.іф повідомляла, що візажисту Лілії Шершун з Івано-Франківська повинні вручити Орден Королеви Анни. Цими днями у Державній резиденції Президента України Лілії Шершун вручили Орден, про це вона повідомила на...

У селі на Рожнятівщині посеред поля влаштували стихійне сміттєзвалище (відеосюжет) 19:15

Величезне сміттєзвалище влаштували просто серед поля у селі Небилів на Рожнятівщині. Відходи там стоять місяцями, подекуди видніються згарища. В сільській раді припускають - сміття зносять місцеві жителі. Та це не...

Міський голова Івано-Франківська вручив відзнаки бійцям, пожежникам та рятувальникам 18:35

Сьогодні під час виконкому міський голова Руслан Марцінків до Дня Незалежності вручив відзнаки бійцям, пожежникам та рятувальникам. "Вручив сьогодні відзнаки всім тим, хто причетний до того, що над нашим містом...

Горе-туристи пошкодили блискавковідвід на обсерваторії Білий слон 18:03 2 коментарі

Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост сьогодні повідомив, що декілька туристів наробили лиха на обсерваторії.   Хлопці вилізлина дах будівлі і пошкодили блискавковідвід. Із зображення видно, що хлопці планували зробити там декілька фото,...

У Калуському хлібі знайшли лушпиння соняшника та дерев'яні тріски (фотофакт) 17:38 3 коментарі

У Калуському хлібі знайшли лушпиння соняшника та дерев'яні тріски, про це повідомила Мороз Наталія‎ у групі Типова Коломия. "Ось які добавки можна знайти у Калуському хлібі.Лушпиння від соняшника та дерев'яні тріски,дякую дуже...

На Прикарпатті правоохоронці вшанували пам'ять загиблих на службі колег 17:34 1 коментар

22 серпня Україна відзначає День  пам’яті  загиблих працівників міліції та поліції, які віддали свої життя за захист прав і свобод громадян у боротьбі із злочинністю та захисті територіальної цілісності України....

Івано-Франківський геріатричний пансіонат пройшов у фінал соціальної програми «Ти зможеш – МETRO допоможе!» 17:10

Івано-Франківський геріатричний пансіонат пройшов у фінал соціальної програми «Ти зможеш – МETRO допоможе!», про це повідомили на сторінці Food Bank Ukraine. "Ми раді повідомити, що 27 благодійних та громадських організацій розповіли...

Визначились суперники «Прикарпаття» та «Калуша» у Кубку України 16:45

21 серпня в Будинку футболу відбулося жеребкування другого попереднього етапу Кубку України сезону-2019/2020. Про це повідомили в Українській асоціації футболу. У церемонії взяли участь тренери національної та молодіжної збірних України...

На Прикарпатті від удару блискавки горів монастир у горах 16:06

Учора, 21 серпня, ввечері в урочищі Лужки біля Осмолоди згорів монастирський будинок Скиту св. Андрея Первозванного. За попередніми даними, займання сталося через удар блискавки. Настоятель студитського монастиря брат Сергій живий,...

На прикарпатті помер ветеран АТО 16:03 7 коментарів

Мнулої доби на Прикарпатті перестало битися серце ветерана АТО. про це повідомила у соцмережі волонтерка Vandych Oksana “Центр допомоги учасникам АТО Коломийської міської ради та Коломийської РДА висловлює співчуття родині демобілізованого учасника...

Пара, яка постражала під час стрибку на роупджампінгу, розповіла про нещасний випадок 15:34 2 коментарі

Як раніше повідомляла Правда.іф, на курорті Буковель  під час стрибка на роупджампінгу травмувалось двоє осіб. Адміністрація курорту прокоментували ситуацію та повідомили, що після нещасного випадку на курорті перевірять усі екстремальні атракціони....

У Польщі трагічно загинув українець 15:06 1 коментар

«На одному із заводів компанії LG неподалік Вроцлава внаслідок нещасного випадку трагічно загинув громадянин України. У суботу ввечері його важко травмувало під час роботи за потоковою лінією. 28-річний чоловік помер». Як зазначається,...

За франківський ФК “Прикарпаття” гратиме футболіст “Динамо” 15:05

За тиждень до закритття літнього трансферного вікна новачком івано-франківського “Прикарпаття” став атакуючий півзахисник київського “Динамо” 21-річний Юрій Шпирка. Оренда гравця розрахована до 30 червня 2020 року. У Команді рідного краю футболіст виступатиме під...

Поліція затримала чоловіка, який викрав косметичні засоби 14:40 1 коментар

21 серпня, близько 16-ї години, на спецлінію 102 надійшло повідомлення, що на вулиці Дністровська невідома особа з магазині "Єва" вчинила крадіжку. Патрульні поліцейські прибули  на місце події, де продавчиня надала точні...

У 10 Гірсько-Штурмовій Бригаді поповнився автопарк 14:36 5 коментарів

У 10 Гірсько-Штурмовій Бригаді поповнився автопарк, про це повідомили на офіційній сторінці у соціальній мережі Фейсбук. "Набуття бойових спроможностей ЗСУ продовжується. Вже стало гарною звичкою не менше разу на рік...

Франківська влада виділить фінансову допомогу франківцю в якого квартира постраждала внаслідок пожежі 14:24

Сьогодні, 22 серпня, виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради вирішив виділити з резервного фонду кошти в сумі 10000,0 (десять тисяч) гривень для надання матеріальної допомоги Криворотову Д. В., квартира якого постраждала...
  • ріел ІФ виринаюча