Стали відомими подробиці проведення останнього дзвоника в Івано-Франківську

24 травня у освітніх закладах Івано-Франківська прозвучить останній дзвоник. Чи в усіх школах відбудуться традиційні лінійки, чи підтримають школярі міста заклик не купувати повітряні кульки, а посадити дерева, чи хоча б один клас Івано-Франківська відмовився від випускного, аби заощаджені кошти витратити на благодійність, читачам Правда.іф розповідає директор департаменту освіти та науки Ігор Максимчук.

– Пане Ігорю, уже цієї п’ятниці в школах Івано-Франківська прозвучить останній дзвоник. Яким буде це свято для школярів та скільки дітей відвідує школи міста?

– Свято останнього дзвоника є традиційним для будь-якої школи і воно завжди має відбуватися в урочистій обстановці. Форма проведення свята може бути різноманітною, є безліч різних моментів, які можна використовувати для свята: традиційну звичну лінійку, у формі флешмобу, фестивалю, екскурсії, тощо. Але, як на мене, це підсумкове свято обов’язково потрібно проводити. Освіта не лише Івано-Франківська, але й України живе навчальними роками, тому, коли закінчується рік, потрібно підбити певний підсумок. Спілкуючись з дітьми та з батьками, знаю, що вони очікують цього свята і особливо його чекають випускники.

Справді, 24 травня в усіх навчальних закладах Івано-Франківська відбудеться свято останнього дзвоника. Коли я працював директором школи, у мене був символічний дзвоник, який зберігся з 1840 року. І я завжди на лінійці наголошував, скільком поколінням він дзвонив, здавна і до наших днів.

На сьогоднішній день в закладах загальної середньої освіти Івано-Франківська навчається 28045 учнів і саме для них якраз і пролунає прощальний дзвоник. У нас є 1090 випускників – учнів 11-класів та 2345 випускників 9-х класів.

 

– Ви згадували, що свято останнього дзвоника можна проводити у різній формі. Власне, від департаменту освіти є певні вказівки, яким саме має бути це свято чи вибір залишається за кожною школою?

– Уже майже два роки функціонує Закон України про освіту, який дає широку автономію навчальним закладам і в освітньому, і у виховному процесі, і у організації того чи іншого дійства. Як на мене, це питання має вирішуватися в кожному навчальному закладі, адже є специфіка тієї чи іншої школи, є своє бачення, креативізм. Департамент освіти не дає жодних обмежень і навчальний заклад сам може обирати певну форму проведення свята. Є школи, де навчається до півтори тисячі дітей і вивести їх одночасно на лінійку дуже важко. Тому деякі заклади розділяють класи і проводять свято дзвоника в різний час і у різний день. Адже, якщо школа велика і на свято приходять діти, їхні батьки, родичі і друзі, то це уже свято для мікрорайону.

 

– А як ви проведете свято останнього дзвоника?

– Зранку, на 8.00 я буду в церкві святої Параскеви, у селі Опришівці, на урочистій літургії. А на 9.00 поїду до ЗОШ №23 на свято останнього дзвоника.

 

– З чим пов’язано те, що усі лінійки відбудуться не на одну годину, а кожна школа обирає для себе зручний час?

– Все залежить від певних традицій, специфіки. Якщо глянути на графік останніх дзвоників в школах Івано-Франківська то переважно лінійки почнуться о 9.00.

У ЗОШ №6 вся школа, учні, батьки і вчителі підуть до церкви на літургію, а після неї – на лінійку. У ЗОШ №1 традиційно лінійка відбувається пізніше, це пов’язано з професійним озвученням заходу. Тобто в кожному освітньому закладі склалися певні традиції проведення свята останнього дзвоника і вони мають тільки розвиватися.

Традиційно природничо-математичний ліцей проводять свято не на території навчального закладу, а на Валах. Вибивається із загальної канви і приватна школа «Перша ластівка», бо це єдина школа, яка проводить свято останнього дзвоника 25 травня і в обласній філармонії.

А так, традиційно свято останнього дзвоника проводять на майданчиках біля шкіл і, зізнаюся, мені дуже не хочеться, аби в цей час падав дощ. Бо свято у спортивному залі не настільки урочисте, в ньому беруть участь лише окремі класи.

 

– Зараз по соціальних мережах активно ширяться заклики відмовитися від певних традицій свята останнього дзвоника, натомість, замість повітряних кульок – висадити дерева, не купувати вчителям квіти, а на ці кошти закупити книги до шкільної бібліотеки, тощо. Чи знаєте ви про якісь схожі ініціативи, які будуть відбуватися у Івано-Франківську?

– Минулого тижня у мене був великий семінар за участю керівників закладів освіти, де я доніс свою пропозицію щодо відмови від повітряних кульок. Є хороша пропозиція – садити дерева. Коли я був директором школи, наш випускний клас завжди садив дерева. Наприклад, посадили клени, і зараз вони вже дуже високі, посадили сакури, які уже гарно цвітуть.

Знаю, що цього року учні ЗОШ №5 також будуть садити сакуру, і в інших школах садитимуть символічні дерева. Знаю, що існують учнівські клумби, як пам’ять про певний клас. Я активно підтримую заклики берегти довкілля і завжди кажу, що школа починається із території.

Не бачу нічого поганого в даруванні квітів вчителям, коли учень подарує букет квітів вчителю, який його навчав впродовж певного часу, то це непогано. Хоча зараз існує багато благодійних акцій, завдяки яким учні, замість проведення випускних вечорів, допомагають, скажімо, дітям з особливими потребами.

 

– Власне, чи знаєте ви хоч один клас Івано-Франківська, у якому випускники готові відмовитися від вечірки, витративши ці кошти на якусь добру справу?

– Важливо розділяти свято випускних вечорів і свято останнього дзвоника. Свято випускних вечорів – це свято для одинадцятикласників, воно відбудеться після здачі учнями ЗНО. Випускні вечори відбуваються в різних формах, їхня програма і форма залежать суто від батьків випускників та від адміністрації школи. Тому інформацією, чи якісь класи відмовляться від випускних, я не володію.

Що стосується останнього дзвоника, то навчальні заклади дуже активно підтримали програму секретаря міської ради Оксани Савчук «Місто квітів» і в багатьох школах були висаджені квіти. Загалом я дуже хочу, щоб ми реалізовували якомога більше екологічних проектів, зокрема для випускників. Може, на наступний рік ми започаткуємо проект, щоб кожен випускний клас міг висадити в місті свою алею дерев.

 

– Деколи трапляються випадки, що після свята останнього дзвоника старшокласники, особливо випускники організовують купання у фонтанах. Чи будуть у Івано-Франківську відключати фонтан цього дня?

– У Івано-Франківську я не бачив такої традиції, як купання у фонтані, хоча в інших містах таке існує. Чи будемо відключати фонтан? Не знаю, не можу відповісти на це питання. Коли я виступаю під час певних заходів, зокрема шкільних лінійок, то завжди наголошую учням, щоб вони зважали на правила і норми поведінки. Для мене дуже важливо, щоб на святі останнього дзвоника учні завжди були у національному одязі.

 

– Часто свято останнього дзвоника перетворюється на безкінечні промови різних чиновників, батьки скаржаться на тривалі лінійки, на те, що дітям важко вистояти такі свята. Чи існує час обмеження проведення свята останнього дзвоника?

– Свято має бути недовгим, тривати, максимально, як шкільний урок – тобто 45 хвилин. Як правило, лінійка триває довше, адже під час неї учням вручають багато нагород. Довгі промови, довгі виступи – це перебільшення і все це не сприймається. Має звучати гарна українська пісня, має бути гарний танок, калатання в дзвоник, звучання гімну України. Тому можна провести гарне свято, цілком вклавшись в термін 45 хв. Звісно, інколи до школи приходять високопосадовці, тоді треба мати тверду позицію керівника закладу освіти і обмежити чиновників у тривалості виступів.  Адже усім шкільним процесом керує директор закладу освіти. Як він поставить ці питання, так вони і будуть. Тому свято має бути урочисте, гарне, барвисте, із яскравими фотозонами.

Розмовляла Любов Загоровська

(Visited 917 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:3516

загрузка...

Прикарпатці можуть поскаржитись на корупційну або ганебну поведінку прокурорів 09:50

Жителі Івано-Франківщини можуть повідомити про корупційні або ганебні вчинки працівників органів прокуратури. Про це повідомили в прес-службі Прокуратури Івано-Франківської області. «Якщо Ви бажаєте повідомити інформацію стосовно корупційних правопорушень, вчинення працівниками...

Триває ремонт в закладах культури Івано-Франківська 09:41

Сезон відпусток у розпалі, та не для працівників департаменту культури міської ради. Окрім щоденних заходів вони готують також заклади дозвілля до нового сезону. Зараз поточними ремонтами охоплено 5 приміщень. Однак...

Колишній керівник молодіжного крила "Партії регіонів" Прикарпаття і керівник обласного штабу Мураєва балотується до парламенту за списком "Опозиційного блоку" 09:15

Прикарпатець балотується за списком "Опозиційного блоку". Про це повідомляють в мережі Фейсбук на сторінці НАШІ Прикарпаття обирають Опозиційний БЛОК. "Центральна виборча комісія затвердила список кандидатів від Політичної партії "Опозиційний блок" в...

У Івано-Франківському Центрі сучасного мистецтва відбулося відкриття виставки молодої львівської художниці Уляни Кульчицької «Покоління. Теорія» 09:10

Авторка представила серію із 21 графічної роботи виконаних комбінованою технікою друку, як на папері так і на металевих листах. Поштовхом до створення такої графіки стала участь художниці у польсько-українському пленері. Саме там Уляна Кульчицька...

На одній із вулиць Івано-Франківська через прорив водопроводу просідає асфальт 08:53

Сьогодні, 27 червня на вулиці Галицькій в Івано-Франківську прорвало трубу з водою. Як повідомляють свідки у телеграм-чаті 112. Аварія трапилася на перехресті вулиць Галицька і Військових ветеранів. "Прорвало трубу посеред...

Сьогодні відзначаємо дату: 08:50

27 червня – 95 років від дня народження Івана Тинкалюка (1924-1991), майстра художньої обробки металу, уродженця с. Річка Косівського району; 50 років від дня народження Тетяни Мурафи (1969), івано-франківської художниці. Рубрика...

У Івано-Франківську автівка наїхала на 68-річного пішохода. Чоловіка забрали в лікарню 08:24

У Івано-Франківськутрапилася аварія, інформує Правда.іф. з посиланням на Управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації.   26 червня близько 15:00 53-річний водій,жит. с. Княждвір, вул. Тисова, тверезий, керуючи автомобілем «Тойота...

На Прикарпатті знайшли артилерійські снаряди часів ІІ Світової війни 08:10

На території області за минулу добу знешкоджено 2 вибухонебезпечні предмети, інформує Правда.іф. з посиланням на Управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації. 25 червня в с. Кричка Богородчанського району на відкритій...

 У Надвірній через агресивних комах підняли на ноги рятувальників  07:56

У прикарпатському містечку рятувальники боролися з агресивними комахами, інформує Правда.іф. з посиланням на Управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації Ввечері 26 червня в м. Надвірна по вул. Кобринської відділенням ДПРЧ-11...

У прикарпатському містечку знадобилася допомога рятувальників, щоб відкрити двері квартири 07:51

Вчора, 26 квтіня о 16.00 год в м. Калуш по вул. Литвина відділеннями ДПРЧ-6 надано допомогу по відкриванню вхідних дверей квартири на 4-му поверсі. Про це інформує Правда.іф. з посиланням на...

На Городенківщині рятувальники витягували з ями двох корів 07:44

У прикарпатському селі знадобилася допомога рятувальників. 29 червня о 10.10 год. в с. Чортовець Городенківського району відділенням ДПРЧ-13 надано допомогу по витягуванню з ями двох корів, інформує Правда.іф. з посиланням на...

У Калуші рятувальники знімали з дерева 10-річну дитину 07:39

26 червня о 21.58 год. в м. Калуш, п-т Лесі Українки відділенням ДПРЧ-6 надано допомогу по зніманню з дерева 10-річної дитини. За допомогою трьох-колінної драбини дитину було знято з дерева...

Стало відомо про стан іванофранківського велосипедиста, котрий потравпив у ДТП 07:33

Вчора, 26 квітня близько 12:50 водій, 1976 р.н., жит. м. Івано-Франківськ, вул. Молодіжна, тверезий, керуючи автомобілем «ДЕО Ланос», рухаючись по вул. Миру у м. Івано-Франківську на кільцевій розв'язці з вул....

У Івано-Франківській області горів магазин 07:23

За минулу добу в області зареєстровано 4 пожежі, інформує Правда.іф. з посиланням на Управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації. фото ілюстративне - 26.06.2019 о 12.58 год. м. Городенка, вул....

28-річного прикарпатця укусила змія 07:18

Вчора, 26 червня на ПЗЧ ДПРЧ-14 м. Косів від чергової медсестри Косівської ЦРЛ поступило повідомлення про те, що о 20.45 год. в реанімаційне відділення  доставлено громадянин, 1991 р.н., жителя с....

Загадкова смерть військовослужбовця. На Прикарпатті вчинив самогубство строковик з Миколаївської військової частини 07:09

27-річний військовослужбовець повісився у власній будівлі. Про це інформує Правда.іф.з з посиланням на Управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації. Вчора, 26 червня у с. Лани  Галицького району у власній господарській...

Одіозний франківський нардеп Шевченко знявся із передвиборчих перегонів 00:20 4 коментарі

26 червня відбулось засідання Центральної виборчої комісії, яке провела Голова Комісії Тетяна Сліпачук. Комісія скасувала реєстрацію кандидата у народні депутати діючого нардепа Олександра Шевченка, який балотувався самовисуванцем у Верховну Раду...

Відомий ресторан в центрі Франківська оштрафували за протерміновані продукти 20:47 4 коментарі

15 травня ресторан “FABBRICA”, що знаходиться у центрі Івано-Франківська, перевіряли представники  Держпродспоживслужби. Під час неї у закладі виявили протерміновані продукти в обігу. Йдеться про качині ніжки, вагою 2,5 кілограм. Також до цього...

У Івано-Франківську з'явився ще один "теплий дім" (фотофакт) 19:46

У Івано-Франківську з'явився ще один теплий дім, про це повідомив міський голова Руслан Марцінків   на своїй сторінці у соціальній мережі. "Плюс один будинок з новими вікнами. Тепліше стало на Млинарській, 50...

У Франківську майбутні офіцери-медики склали присягу на вірність Україні (фоторепортаж) 18:47

26 червня на площі Бастіону урочисто склали присягу 74 випускників курсу підготовки медичних офіцерів. Це вже другий випуск у виші. На навчання за цією спеціалізацією студенти поступали після четвертого курсу....
  • ріел ІФ виринаюча