Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Стало відомо, скільки у Франківську є активних енергоощадних будинків ВІДЕО

-Реклама-spot_img
spot_img

Як сконструювати активний громадський будинок, розповіли на тренінгу в межах міжнародного проєкту “Транскордонна мережа енергетично сталих університетів” в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, пише Суспільне Карпати.

Активний будинок, за словами доповідачів, повинен бути настільки енергоощадним, що може ще й віддавати тепло.

Будинок на Тринітарській, 5 в Івано-Франківську утеплений за принципом пасивної архітектури. У місті є шість таких будівель. Усіх їх сконструював Микола Яцинович. Тепло у будинках зберігається завдяки інженерним рішенням, каже чоловік. Вмикати пристрої, які дають додаткове тепло, потрібно тоді, коли на вулиці 5 градусів морозу і більше.Як сконструювати активний енергоощадний будинок, розповіли в університеті нафти і газуСуспільне Карпати

- Advertisement -

Як сконструювати активний енергоощадний будинок, розповіли в університеті нафти і газу

“Ми стараємося максимально тонко зробити конструкцію несучої будівлі. Ми не будуємо в дві цегли, ми стараємся у півтори або в одну цеглу навіть деколи, коли конструктори розраховують і дозволяють це робити. Ми максимально стоншуємо стіни в частині несучих конструкцій, а за зекономлені гроші, бо зменшили кількість цегли, ми додатково утепляємо наші будинки. Товщина утеплення від 25-ти до 40 сантиметрів.

20-го квітня в університеті нафти і газу обговорили концепції активного будинку для громадських будівель Івано-Франківська. Такі будинки повинні дбати не тільки про свій мікроклімат, а й забезпечувати теплом сусідів.Як сконструювати активний енергоощадний будинок, розповіли в університеті нафти і газуСуспільне Карпати

Як сконструювати активний енергоощадний будинок, розповіли в університеті нафти і газу

“Виробляють енергії більше, ніж споживають. Тобто вони стають екологічно позитивними. Вони не сприяють викидам, а знижують викиди парникових газів. Це перший раз такої співпраці, коли українська сторона ділиться позитивними практиками з Європейським Союзом”, — каже проректор з науково-педагогічної роботи університету Максим Карпаш.

Тренінг відбувся в офлайн і онлайн-форматі. Зокрема, за допомогою інтернет-зв’язку до заходу долучилися учасники з університетів Угорщини, Румунії, Словаччини.

Юлія Григораш навчається на першому курсі університету нафти і газу на спеціальності “Інженерія відновлювальної енергетики”.

“Цей тренінг присвячений тому, щоб люди з різних країн світу обмінювалися досвідом, практикою на тему енергетики. І якраз ми можемо почерпнути багато чого від наших країн-сусідів в плані енергетики. Дізнатися, як вони впроваджують всі ці технології, до прикладу, сонячні батареї, ті самі теплові насоси і також інші технології. Які проблеми в них виникають. І якраз ця інформація може бути мені дуже корисною”, — каже Юлія Григораш.

Спорудити будинок за принципом пасивної чи активної архітектури хочуть і на території студмістечка технічного університету нафти і газу. За основу хочуть взяти недіючу з 2017-го року котельню.Як сконструювати активний енергоощадний будинок, розповіли в університеті нафти і газуСуспільне Карпати

Як сконструювати активний енергоощадний будинок, розповіли в університеті нафти і газу

“Ми хочемо розробити те, що називаємо “Енергетична академія”. Вона буде, з одного боку, продовженням роботи і розширенням роботи того, що ми робимо в “Новій енергії”. З другого боку ми хочемо створити такий центр спільного користування і навчання для шкіл міста і області — діючий приклад для муніципалітетів, для інших навчальних закладів енергоефективної або активної будівлі”, — каже Максим Карпаш.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні