5.8 C
Ivano-Frankivsk
Вівторок, 26 Травня, 2020
Головна Корупція Тендер тільки для своїх: у приміських Крихівцях великі тендери проходять за явно...

Тендер тільки для своїх: у приміських Крихівцях великі тендери проходять за явно корупційними схемами

Минулого місяця Крихівецька сільська рада оголосила одразу чотири тендери на проведення робіт із прокладання водопроводу вулицями села. Загальну вартість робіт у сільраді оцінили у понад 4 мільйони гривень. Якби роботи на таку суму замовлялися одним тендером, то замовник змушений би був оголосити аукціон, дочекатися пропозицій від інших учасників ринку і, вибравши найменшу запропоновану ціну, оголосити переможця.

Результат пошуку зображень за запитом "крихівці"

Завдяки чесній конкуренції вартість замовлених робіт, за звичай, суттєво зменшується, відповідно вдається зекономити бюджетні гроші. Але у Крихівцях вирішили не економити і щедро заплатити одній-єдиній фірмі. Для будівництва водопроводу були проведені допорогові закупівлі, які дозволені при її очікуваній вартості не більш ніж 1,5 млн гривень, пише Правда іф.

Усі торги відбулися упродовж двох днів (24-26 липня) без участі конкурентів. На кожному тендері безальтернативно переміг єдиний учасник – івано-франківська фірма «В.С.К.», ні на копійку не понизивши ціну, запропоновану замовником.

Під час тендеру на будівництво водопроводу в Крихівцях було застосовано схему, якою  користуються доволі часто, щоб не створювати конкуренції для заздалегідь обраної фірми. Фактично одне замовлення було поділене на чотири окремі закупівлі, вартість кожної з яких була меншою ніж 1,5 млн гривень. І все. Цього достатньо, щоб оголосити переможцем єдиного учасника торгів.

Можна тільки сподіватися, що така прихильність Крихівецької сільради не має під собою корупційної складової. Принаймні інтересу громади тут немає жодного, адже без проведення аукціону не вдалося зменшити ціну цих робіт.

На прокладання мереж водопостачання на вулиці Сірка сільська рада витратить  майже 1,4 мільйона гривень. Майже стільки ж коштуватиме водопровід на вулицях Місячній, Бистрицькій та Веселковій. Водотяг від вулиці Крихівецької до вулиці Крайньої обійдеться бюджету майже у 300 тисяч гривень. Близько 1,3 мільйона гривень витратять на прокладання водопроводу на вулицях Вивізній та Калиновій.

Треба сказати, що фірма Володимира Короля не вперше перемагає на тендерах, які оголошує Крихівецька сільська рада. Минулого року ПВКФ «В.С. К.»  вже отримувала два підряди на прокладання водопроводу на інших вулицях села – так само без конкурентів та пониження ціни. Роботи за одним із них сільрада оцінила у понад 1,4 мільйона гривень, за іншим – понад 200 тисяч гривень. Вперше до робіт з прокладання водопроводу у Крихівцях фірму «В. С. К.» залучали ще у 2016 році.

2 КОМЕНТАРІ

2
Залишіть коментар

avatar
2 Дерево коментарів
0 Дерево відповідей
0 Підписники
 
Найпопулярніші коментарі
Найактивніші обговорення
0 Автор коментаря
Гість Автор останнього коментаря
  Підписка  
новизні давності найбільш залайкані
Сповіщення про
Гість
Guest
Гість

Це у всіх сільрадах, як і багато тендерів з відкатами у міськраді Франківська!

Гість
Guest
Гість

якщо про це відомо-а ця публікація є по закону ПОВІДОМЛЕННЯМ про планування чи скоєння злочину-то де реакція ПРАВООХОРОНЦІВ якщо її немає то це є серйозна ЗМОВА що вимагає втручання СБУ антикорупційних органів і голова цей вже мав би голову свою тримати у СІЗО -чи як !!!!!

- РЕКЛАМА -
  • Miloan.ua
- РЕКЛАМА -
  • цитадель
  • Купити квартиру Івано-Франківськ
- РЕКЛАМА -

ВАЖЛИВЕ!