Актуально зараз

-Реклама-spot_img

ТОП-10 найкрасивіших місць в Україні, які обов’язково слід відвідати цього року ФОТО

-Реклама-spot_img
spot_img

Коли говорять про якісь рейтинги найкрасивіших місцин у нашій країні, дуже важко обмежитись якимись ТОП-10 чи навіть ТОП-100.

Адже щось дійсно прекрасне можна знайти навіть у найнеочікуваніших місцях. Ми часто навіть не підозрюємо, що десь зовсім поруч може ховатися справжня перлина, нічим не гірша від тих картинок із Google з прекрасними екзотичними пейзажами, пише 5 канал.

Ми пропонуємо вам список із 10 крутих місць в Україні, від яких у вас точно перехопить подих, за версією блогера-екстремала Назара Дорошкевича, який за допомогою дрона знімає запаморочливі фото та відео.

- Advertisement -

1. СТАНІСЛАВ, ХЕРСОНСЬКІ ГОРИ

Ви знали, що на Херсонщині теж є гори? Херсонські гори – це глибокі балки, які знаходяться на березі Дніпро-Бузького лиману біля селища Станіслав. Його унікальність полягає в поєднанні нетипових для Херсонщини утворень – своєрідних гір у поєднанні зі степовою природою Таврійського краю.

Станіслав, як дістатися: селище Станіслав знаходиться за 40 км від Херсону. Доїхати сюди від обласного центру можна автобусом чи машиною. Зелений туризм тут поки не дуже розвинений, тому місць для ночівлі небагато, однак ви без проблем знайдете чудове місце, щоб розкласти намет.

2. ОЛЕШКІВСЬКІ ПІСКИ, ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ

Про українську пустелю сьогодні знають напевно всі. Олешківські піски є найбільшим піщаним масивом у Європі. Вони складаються із безмежних барханів, які тутешні мешканці називають “кучугурами”, висотою близько 5 м

етрів.

Олешківські піски
Олешківські піски
Олешківські піски

З‘явилося це чудо природи порівняно недавно, у 19 столітті. Через випасання величезних отар овець тут була знищена трава і звільнилися піски, а вітрова ерозія дала їм можливість розширюватися. Стримують пустелю, яка в діаметрі має розмір приблизно 15 км, штучно насаджені густі ліси.

Олешківські піски, як дістатися: знаходиться ця пустеля у Цюрупинському районі (стара назва Цюрупинська – Олешки), за 30 км на схід від Херсону.

3. ГІРСЬКЕ ОКО, ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСТЬ

Буковинське або Гірське Око – озеро, що розлилося на відстані 1 км на схід від центру села Нижній Ялівець Путильського району біля підніжжя гори Творилець. Це древнє озеро утворилося ще 300 тисяч років тому і його глибина досі залишається невідомою. Дістатися до дна неможливо через затоплені величезні дерева, які розташовані в хаотичному порядку, що не дає можливості опуститися аквалангістам на дно озера.

Озеро Гірське око

Існує легенда про те, що той, хто омиється з ніг до голови водою Гірського Ока, матиме успіх у справах і щастя в житті.

Гірське Око, як дістатися: щоб доїхати сюди від райцентру Путили, впродовж трьох годин доведеться долати 52 км складної гірської дороги. Туристичний шлях пролягає через Лопушну із села Плоска. До самого озера можна спуститися гірською стежиною, що ліворуч від хребта перевалу.

4. РЛС ПАМІР

Знаходиться радіолокаційна станція “Памір”, яка до 1995 року була військовою базою, на вершині гори Томнатик на висоті 1565 м над рівнем моря. Цей віддалений закуток Буковини – самий край Українських Карпат, який усе ще залишається оповитий туманом таємничості. Ще кілька років тому вона вважалася закритим об’єктом.

РЛС Памір
РЛС Памір

РЛС Памір, як дістатися: самостійно знайти станцію виявиться досить непросто, тому краще скористатися допомогою місцевих провідників. Стратегічний об’єкт дуже добре “сховали” від сторонніх поглядів. Дістатися до нього простіше всього на мотоциклі або позашляховику від сіл Путила, Сторожинець або Красноїльськ.

5. БУДИНОЧОК РИБАЛКИ, ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСТЬ

Неподалік від Бердичева, у селі Старий Солотвин, знаходиться незвичайний “острівець кохання” посеред річки, на якому колись давно спорудили будиночок. Зараз це місце – улюблена локація для весільних прогулянок та фотосесій, адже “острів кохання” з хатинкою виглядає гарно будь-якої пори, а дерева, що тут ростуть, додають місцю казкової атмосфери.

Хатинка рибалки
Хатинка рибалки

Будинок рибалки, як дістатися: село Старий Солотвин розташоване в Бердичівському районі Житомирської області, за 35 км від Житомира по трасі на Бердичів. Відстань від Києва до Старого Солотвина – 174 км.

6. ГОРА ЖАНДАРМ, ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ

Гори Жандарми входять у список найпопулярніших вершин Карпат. Ці височини знаходяться на території одного з високогірних лижних курортів України – Драгобрат. Хоча зазвичай сюди приїжджають, щоб покататися на лижах, влітку тут теж буде чим зайнятися, а чисте гірське повітря і широкі простори дозволять відпочити тілом і душею та “перезавантажитися” після важких робочих буднів.

Перше відео у каруселі

Гора Жандарм, як дістатися: доїхати сюди можна автомобілем або автобусом до села Ясіня із Ужгорода, Івано-Франківська чи Чернівців.

7. КАР’ЄР ІНГЗК, ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСТЬ

Кар’єр Інгулецького гірничо-збагачувального комбінату – найбільший кар’єр у Європі. Останніми роками він набирає все більшу популярність серед туристів, адже він не лише величезний, а й дуже красивий. Тут можна знайти безліч різних гірських порід, завдяки чому кар’єр переливається безліччю різних відтінків.

Кар’єр ІнГЗК, як дістатися: це місце знаходиться прямо у Кривому Розі, дістатися сюди можна громадським транспортом або автомобілем.

Друге відео у каруселі

8. БАКОТА, ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ

Бакота – село на Поділлі, якого вже не існує на карті. 40 років тому його затопили під час будівництва Дністровського гідровузла. Зараз Бакоту називають “українською Атлантидою”.

Це місце відоме своєю тишею, прекрасними видами. Уже не перший рік це місце приваблює сотні відпочивальників. Туристи приїжджають подивитися на високу кам’яну скеля на березі Дністра – Курник, яку за легендою описав Пушкін у своїй поемі “Руслан і Людмила”. У 14 столітті тут був створений печерно-скельний монастир, особлива енергетика якого, кажуть, манила навіть монахів із Тибету.

Третє відео у каруселі

Бакота, як дістатися: доїхати сюди найзручніше із Кам’янця-Подільського (приблизно 50 км) на авто або громадським транспортом до села Стара Ушиця, а звідти ще 3 км грунтовою дорогою до затопленого села.

9. БІЛІ СКЕЛІ, МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

Скелі Актовського каньйону входять до списку семи природних чудес України і вважаються однією з найстаріших євразійських ділянок суші. Світовий океан не затоплював її протягом останніх 60 млн років. Глибина каньйону досягає 50, а подекуди навіть 100 метрів, а площа – майже 250 гектарів. Разом із річками та водоймами ці скелі утворюють унікальну заповідну зону зі своїм мікрокліматом, що відрізняється від того, що вже за кілометр звідси.

Тут тихо і безлюдно і дуже гарно. Чудове місце для подорожі із наметами.

Актовський каньон
Актовський каньон

Четверте відео у каруселі

Білі скелі, Актовський каньон, як дістатися: місце знаходиться у Вознесенському районі Миколаївської області. Від міста Вознесенськ потрібно їхати приблизно 30-40 хв у бік села Трикрати.

10. ТАРАКАНІВСЬКИЙ ФОРТ, РІВНЕНСЬКА ОБЛАСТЬ

Це місце називають одним із наймістичніших в Україні. Кажуть, що тут можна зустріти привидів австрійських військових, які загинули 100 років тому.

На території форту чимало підземних ходів, казарма, арсенал та господарські приміщення. Ландшафт і краєвиди комплексу нині облюбували кінематографісти. Тут знімали й українську лицарську казку-фентезі “Джура Королевич” та кілька епізодів із фільму “Поводир”.

П’яте відео у каруселі

Тараканівський форт, як дістатися: від міста Дубно можна дійти пішки за 1,5 години або доїхати машиною чи громадським транспортом до Тараканова і звідти пройти 2-3 км. Щоб не заблукати, краще розпитати дорогу у місцевих жителів.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні