Труднощі переговорів: чому бюджетні установи Прикарпаття ризикують залишитися без тепла

Закупівельне законодавство дозволяє в окремих випадках укладати з постачальником договір без проведення тендеру, застосувавши, так звану, переговорну процедуру. Її перевагою є мінімальна затрата часу – здебільшого процедура триває до двох тижнів. Але для Галицької ЦРЛ “переговорка” на закупівлю тепла затягнулася на 5 місяців. Чому так сталося, розбиралася “Антикорупційна платформа”.

Картинки по запросу нема тепла бюджетні установи

ЗУ “Пропублічні закупівлі” дозволяє як виняток застосовувати переговорну процедуру закупівель, за якої замовник укладає договір з постачальником після переговорів замість звичного аукціону. За такою процедурою закуповують товари та послуги, які може запропонувати, як правило, лише один безальтернативний постачальник. Зазвичай це послуги із теплопостачання, розподілу газу тощо. Але кого сааме запросити на переговори без попереднього оголошення про них у Prozorro, замовник визначає самостійно.

Наприкінці 2018 року Галицька центральна района лікарня оголосила переговорну процедуру на закупівлю теплопостачання, яка згодом була оскаржена в Антимонопольному комітеті. Всі подальші переговорні процедури теж були оскаржені. В результаті укласти договір на поставку тепла лікарні вдалося лиші з третьої спроби.

Першу переговору процедуру, розпочату Галицькою ЦРЛ у грудні, оскаржило підприємство “Альтеко”. Лікарня запросила до участі в закупівлі лише одного постачальника – “Європейську енергетичну компанію”. У свою чергу оскаржувач вважав, що теж може надавати послуги теплопостачання, адже у 2018 році саме “Альтеко” обслуговувало медичний заклад. У лютому закупівля була скасована на підставі рішення колегії АМКУ. Цим же рішенням було розірвано договір, укладений між лікарнею та новим постачальником, “Європейською енергетичною компанією”.

Друга спроба закупити послуги з теплопостачання розпочалася відразу після скасування першої і також виявилася невдалою. “Альтеко” в обох випадках наполягало на проведенні конкурентної переговорної процедури. Звісно, поборотися було за що, ціна питання – майже 2 млн гривень.

Раніше, у листопаді 2018 року, “Альтеко” надіслало листа головному лікарю Галицької ЦРЛ, де просило достроково розірвати договір у зв’язку з неможливістю виконати свої зобов’язання через скрутне фінансове становище. Сторони уклали додаткову угоду, якою зменшили обсяг закупівлі і вартість договору – з 2,7 млн гривень до 2 мільйонів.

Не пройшло і тижня, як Галицька районна рада прийняла рішення про забезпечення безперебійного функціонування КЗ «Галицька ЦРЛ», яким передали котельню лікарні в оренду “Європейські й енергетичні й компанії” до кінця 2018 року.

Між додатковою угодою та рішенням Галицької РДА різниця у кілька днів. У Галицькій ЦРЛ нам пояснили, щоще у грудні тепло надходило від “Альтеко”. Це підтверджують і дані пошуково-аналітичної системи 007, де  остання проплата за послуги теплопостачання датується 20 грудня. По ній “Альтеко” булоперераховано майже 400 тис. гривень.

До речі, вартість теплової енергії в “Альтеко” протягом минулого року булла не високою – 1485,6 грн/Гкал. Для порівняння, відділ освіти Галицької РДА закуповував теплопостачання для освітніх закладів у РКП “Галич теплосервіс” за ціною 1744 грн/Гкал.

 

Кримінальне тепло

Врешті-решт, лікарні таки вдалося укласти договір з “Європейською енергетичною компанією”, хоч і з третьої спроби. На початку квітня заклад повторно оголосив переговорну процедуру з одним учасником, яку “Альтеко” оскаржило втретє.

Цього разу тендерний комітет лікарні згадав про статтю закону, що забороняє укладати договір з учасником, який протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій. А якраз у 2016 році територіальне відділення Антимонопольного комітету визнало ТОВ “Альтеко” і ТОВ “Гріненерджі” винними у змові на тендері Погонянського психоневрологічного інтернату.

Дивно, що лікарня не вважала це перешкодою, коли укладала договіріз “Альтеко” у минулому році. До речі, “Антикорупційна платформа” раніше писала про те, як бюджетні замовники “забувають” про статтю 17 Закону “Про публічні закупівлі” і укладають контракти з фірмами з “чорного списку” АМКУ.

Загалом, негаразди у фірми “Альтеко” були не завжди. Ще у  2010 році облрада затвердила Регіональну программу підвищення енергоефективності на 2010-2014 роки. За цією программою місцеві органи самоврядування укладали договори з підприємцями на переобладнання газових котелень під використання альтернативної сировини – головним чином відходів деревини, брикетів і пелет.

Протягом виконання програми в області вдалося переобладнати 31 котельню. Дві третини цих котелень були реконструйовані двома фірмами – “Альтеко” та “Гріненерджі”. На той час директором обох підприємств був Михайло Петрів. Справи у компаній йшли непогано. У 2015 році Михайло Петрів навіть був нагороджений грамотою голови Івано-Франківської облдержадміністрації.

Проте того ж року діяльністю “Альтеко” зацікавились правоохоронні органи. Зокрема, було відкрито кілька кримінальних проваджень різними районними підрозділами Нацполіції, що тривають донині.

Як йдеться в ухвалі суду, перше провадження було відкрите через безпідставне внесення у вартість тарифу на поставку тепла для Богородчанської ЦРЛ власних втрат котельні та втрат теплових мереж лікарні. Ще одна кримінальна справа стосувалася поставки тепла для Галицької центральної районної лікарні, де “Альтеко” закидають  завищення вартості надання послуг з постачання теплоенергії.

У 2017 році було відкрито кримінальне провадження на підставі завищення вартості надання послуг на постачання пари та гарячої води для Вигодської міської лікарні, а наступного року “Альтеко” вже фігурувало у справі на поставку тепла для санаторію “Ясень” імені Андрея Шептицького.

Також у зловживанні службовим становищем та заволодінням бюджетними коштами було обвинувачено і директора “Альтеко” Михайла Петріва.

Ще у 2016 році Михайло Петрів висловив свою позицію у ЗМІ, де спростував звинувачення, а відповідальність за тарифи перекладав на місцеві ради, адже це вони приймають рішення, скільки має коштувати теплопостачання в конкретному випадку.

Тим не менш, у червні мають розглядати справи Болехівський, Тисменицький, Галицький, Калуський та Долинський суди, а в липні – Надвірнянський районний суд. Всі провадження порушенні за фактом привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Ми намагалися отримати роз’яснення безпосередньо від фірми “Альтеко”. Проте вказані у відкритих реєстр ахномери телефонів належать експрацівникам підприємства. Щось коментувати люди відмовляються, посилаючись на те, що вже не співпрацюють із фірмою.

Між іншим, на початку 2018 року в “Альтеко” змінився керівник. Замість Михайла Петріва директором став один із співзасновників підприємств Ігор Карпенко. Проте фінансове становище фірми похитнулося. Минулого року податкова через суд стягнула з “Альтеко” борг на понад 600 тис. гривень.

А ось підприємство “Гріненерджі” продовжує отримувати замовлення від бюджетних установ. Серед найбільших замовників – Обласна психіатрична лікарня №2 з договором на 1,5 млн гривень, Калуська района лікарня – понад 1,2 млн гривень та інші. Всього з початку 2019 року фірмів далося укласти 13 договорів на загальну суму понад 5 млн гривень.

Насам кінець наголосимо, що закон “Про публічні закупівлі” застерігає відукладення договорів з фірмами, які мають податкову заборгованість або внесені у “чорний список” АМКУ. Відтак, доволі дивним виглядає вибір постачальника деякими бюджетними закладами, адже, порушуючи обмеження закону, вони ризикують зірвати собі опалювальний сезон.

(Visited 420 times, 2 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6853

загрузка...

Гуцульська кухня та вогняне шоу: Прикарпатців кличуть на "Татарівську ватру" 21:43

10 серпня в селищі Татарів стартує четвертий фольклорно-етнографічний фестиваль "Татарівська Ватра". Захід розпочнеться о 15:00. У програмі: мистецько-розважальна частина, майстер-класи, вогняне шоу, ватра, дискотека та гуцульська кухня, пише Бліц-Інфо. "Запрошуємо...

Хто з прикарпатців потрапляє у Верховну Раду (список) 20:25

В Україні завершується підрахунок результатів голосування до нової Верховної Ради. За списками партій та мажоритарними округами до парламенту потрапляють 11 вихідців з Прикарпаття. Наразі відомо, що в одномандатних округах Івано-Франківщини...

"Специально так делаю!": Медведчук обурив українців поясненням, чому він говорить виключно російською 16:30 4 коментарі

Одіозний політик зізнався, що вільно володіє українською, але не бажає її використовувати. Віктор Медведчук. Фото: Главред. Одіозний представник російської влади в Україні Віктор Медведчук розповів, що він навмисно говорить російською...

У Івано-Франківську патрульна поліція розшукує власників велосипедів 16:19

Сьогодні зранку близько 5-ї години на вулиці Бельведерська патрульні звернули увагу на двох чоловіків на велосипедах, які побачивши поліцейських, різко звернули у двори, чим викликали до себе ще більше зацікавлення....

Цього тижня Яремче відзначатиме День міста 16:02

День міста Яремче 2019 27-28 липня 2019 року в рамках Дня міста Яремче буде проводитись ярмарка еко-продукції. В програмі заходу майстер класи від учасників ярмарки, гуцульські спортивні забави, фестиваль грибної...

ГО «ПОРА»: оприлюднила звернення щодо значних порушень під час виборів 15:39

"Шановні виборці 86-го виборчого округу з центром в місті Долина. У вашого кандидата Анаталія Диріва намагаються вкрасти перемогу. Як мінімум на шести дільницях поступово збільшується виявлені задокументовані значні порушення", -...

"Закинувся в кабінці": світове ЗМІ "зловило" дивного Зеленського на виборах (фото) 15:38 3 коментарі

Reuters вдалося зробити фотографію президента України Володимира Зеленського, що виходить з кабінки для голосування під час позачергових виборів до Ради. На знімку глава української держави визирає з-за шторки, потираючи ніс. На цей...

Вже не бояться. Посольство Росії у Києві прибрало колючий дріт з паркану (фото) 15:06

Російське посольство обмотали колючим дротом 5 років тому. Пише Главком. Вчора зранку посольство РФ в Україні, що знаходиться у Києві на Повітрофлотському проспекті, почали «звільняти» від колючого дроту, який на...

Робота громадського транспорту: що обіцяв Марцінків та інші українські мери (інфографіка) 14:56

«Слово і Діло» продовжує стежити за обіцянками українських політиків. Сьогодні пропонуємо подивитися, що обіцяють і роблять мери обласних центрів щодо функціонування громадського транспорту. Багато обіцянок щодо транспорту в мера Івано-Франківська....

Зеленський вказав написати програму розвитку Карпат і знайти на неї гроші у наступному бюджеті 14:27

Президент Володимир Зеленський видав указ про стимулювання економічного та туристичного розвитку Карпатського регіону. Про це 22 липня повідомляє прес-служба Офісу президента. Указ № 543 “Про розвиток регіону українських Карпат” спрямований на стимулювання...

«Нестерпне дитя» Медведчука. Як «колона Путіна» святкувала перемогу (фото) 14:05

Новий парламент: чи буде життя у «За життя»? Пише Главком. Поки всі рахують, чи буде в наступній Верховній Раді монокоаліція, чи президентській «Слузі народу» знадобиться партнер, там точно буде enfant...

На Прикарпатті розшукують 16-річну дівчину 13:31

Відділ ювенальної превенції УПД ГУНП в Івано-Франківській області розшукує неповнолітню мешканку Галицького району, с. Водники, Садов'як Христину Богданівну, 2003 року народження. Дівчинка 22 липня близько 20 год. пішла з дому і...

Екоінспекцію знову не допустили на планову перевірку Бурштинської ТЕС (відеофакт) 13:11 1 коментар

Екоінспекцію знову не допустили на планову перевірку Бурштинської ТЕС щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства України. Про це у мережі Facebook повідомив активіст Василь Абрамів. У пресслужбі екоінспекції “Галці” підтвердили факт...

У Росії розкритикували розкішний кортеж патріарха Кирила (відео) 13:04

У мережі критикували шикарний кортеж глави РПЦ патріарха Кирила, який побував у місті Торжок, Тверська область РФ. Священнослужитель прибув у Борисоглібський монастир у супроводі елітних авто, що викликало обурення у користувачів...

Шахраї за автомобіль видурили у прикарпатця близько 55 тисяч гривень 12:43 1 коментар

Шахраї продовжують наживатися на довірливих громадянах. Вони виманюють у людей гроші під різними приводами. Приміром, 31- річний мешканець Богородчанського району натрапив на оголошення в інтернет-мережі про продаж автомобіля. Потенційний покупець...

Поліція з'ясовує обставини смертельної ДТП на Прикарпатті 12:36 2 коментарі

Як раніше повідомляла Правда.іф, на Прикарпатті у карколомній ДТП загинула молода жінка. Унаслідок дорожньо-транспортної пригоди пасажирка загинула дорогою до лікувального закладу. Аварія сталась 23 липня близько 3 години 20 хвилин...

Державне фінансування: скільки грошей отримають партії після виборів 12:35 3 коментарі

З 2016 року найрейтинговіші політичні партії мають можливість отримувати державне фінансування. Сума залежить від кількості виборців, які за них голосують. 24 канал порахував – на які суми можуть розраховувати нинішні...

Зірка "95 кварталу", комік і журналіст: кого "Слуга народу" провела в Раду (фото) 12:03

На мажоритарних округах на позачергових виборах до Верховної Ради перемогли зірка "Квартал 95" Юрій Корявченков, ресторатор Микола Тищенко та журналісти Олександр Дубинський і Ольга Василевська-Смаглюк.   Так, на сайті Центральної виборчої комісії...

Фраківців кличуть стати патрульними – обіцяють зарплату від 10 тисяч 11:40 1 коментар

В Івано-Франківському управлінні патрульної поліції проводиться набір. Кількість вакансій обмежена – шукають 40 поліціянтів. Франківцям гарантують: заробітну плата від 10200 грн.; можливість кар’єрного росту; щорічну оплачувану відпустку; безоплатне обслуговування у...

Бал «слуг». Як Зеленський вітав свою партію з перемогою (фото) 11:34 1 коментар

Після тріумфу майбутні депутати сядуть за парти. Пише Главком. Результати парламентських виборів партія «Слуга народу» за доброю традицією зустрічала у елітному бізнес-центрі «Парковий». Це місце фартове для ЗеКоманди: саме тут...
  • ріел ІФ виринаюча