Труднощі переговорів: чому бюджетні установи Прикарпаття ризикують залишитися без тепла

Закупівельне законодавство дозволяє в окремих випадках укладати з постачальником договір без проведення тендеру, застосувавши, так звану, переговорну процедуру. Її перевагою є мінімальна затрата часу – здебільшого процедура триває до двох тижнів. Але для Галицької ЦРЛ “переговорка” на закупівлю тепла затягнулася на 5 місяців. Чому так сталося, розбиралася “Антикорупційна платформа”.

Картинки по запросу нема тепла бюджетні установи

ЗУ “Пропублічні закупівлі” дозволяє як виняток застосовувати переговорну процедуру закупівель, за якої замовник укладає договір з постачальником після переговорів замість звичного аукціону. За такою процедурою закуповують товари та послуги, які може запропонувати, як правило, лише один безальтернативний постачальник. Зазвичай це послуги із теплопостачання, розподілу газу тощо. Але кого сааме запросити на переговори без попереднього оголошення про них у Prozorro, замовник визначає самостійно.

Наприкінці 2018 року Галицька центральна района лікарня оголосила переговорну процедуру на закупівлю теплопостачання, яка згодом була оскаржена в Антимонопольному комітеті. Всі подальші переговорні процедури теж були оскаржені. В результаті укласти договір на поставку тепла лікарні вдалося лиші з третьої спроби.

Першу переговору процедуру, розпочату Галицькою ЦРЛ у грудні, оскаржило підприємство “Альтеко”. Лікарня запросила до участі в закупівлі лише одного постачальника – “Європейську енергетичну компанію”. У свою чергу оскаржувач вважав, що теж може надавати послуги теплопостачання, адже у 2018 році саме “Альтеко” обслуговувало медичний заклад. У лютому закупівля була скасована на підставі рішення колегії АМКУ. Цим же рішенням було розірвано договір, укладений між лікарнею та новим постачальником, “Європейською енергетичною компанією”.

Друга спроба закупити послуги з теплопостачання розпочалася відразу після скасування першої і також виявилася невдалою. “Альтеко” в обох випадках наполягало на проведенні конкурентної переговорної процедури. Звісно, поборотися було за що, ціна питання – майже 2 млн гривень.

Раніше, у листопаді 2018 року, “Альтеко” надіслало листа головному лікарю Галицької ЦРЛ, де просило достроково розірвати договір у зв’язку з неможливістю виконати свої зобов’язання через скрутне фінансове становище. Сторони уклали додаткову угоду, якою зменшили обсяг закупівлі і вартість договору – з 2,7 млн гривень до 2 мільйонів.

Не пройшло і тижня, як Галицька районна рада прийняла рішення про забезпечення безперебійного функціонування КЗ «Галицька ЦРЛ», яким передали котельню лікарні в оренду “Європейські й енергетичні й компанії” до кінця 2018 року.

Між додатковою угодою та рішенням Галицької РДА різниця у кілька днів. У Галицькій ЦРЛ нам пояснили, щоще у грудні тепло надходило від “Альтеко”. Це підтверджують і дані пошуково-аналітичної системи 007, де  остання проплата за послуги теплопостачання датується 20 грудня. По ній “Альтеко” булоперераховано майже 400 тис. гривень.

До речі, вартість теплової енергії в “Альтеко” протягом минулого року булла не високою – 1485,6 грн/Гкал. Для порівняння, відділ освіти Галицької РДА закуповував теплопостачання для освітніх закладів у РКП “Галич теплосервіс” за ціною 1744 грн/Гкал.

 

Кримінальне тепло

Врешті-решт, лікарні таки вдалося укласти договір з “Європейською енергетичною компанією”, хоч і з третьої спроби. На початку квітня заклад повторно оголосив переговорну процедуру з одним учасником, яку “Альтеко” оскаржило втретє.

Цього разу тендерний комітет лікарні згадав про статтю закону, що забороняє укладати договір з учасником, який протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій. А якраз у 2016 році територіальне відділення Антимонопольного комітету визнало ТОВ “Альтеко” і ТОВ “Гріненерджі” винними у змові на тендері Погонянського психоневрологічного інтернату.

Дивно, що лікарня не вважала це перешкодою, коли укладала договіріз “Альтеко” у минулому році. До речі, “Антикорупційна платформа” раніше писала про те, як бюджетні замовники “забувають” про статтю 17 Закону “Про публічні закупівлі” і укладають контракти з фірмами з “чорного списку” АМКУ.

Загалом, негаразди у фірми “Альтеко” були не завжди. Ще у  2010 році облрада затвердила Регіональну программу підвищення енергоефективності на 2010-2014 роки. За цією программою місцеві органи самоврядування укладали договори з підприємцями на переобладнання газових котелень під використання альтернативної сировини – головним чином відходів деревини, брикетів і пелет.

Протягом виконання програми в області вдалося переобладнати 31 котельню. Дві третини цих котелень були реконструйовані двома фірмами – “Альтеко” та “Гріненерджі”. На той час директором обох підприємств був Михайло Петрів. Справи у компаній йшли непогано. У 2015 році Михайло Петрів навіть був нагороджений грамотою голови Івано-Франківської облдержадміністрації.

Проте того ж року діяльністю “Альтеко” зацікавились правоохоронні органи. Зокрема, було відкрито кілька кримінальних проваджень різними районними підрозділами Нацполіції, що тривають донині.

Як йдеться в ухвалі суду, перше провадження було відкрите через безпідставне внесення у вартість тарифу на поставку тепла для Богородчанської ЦРЛ власних втрат котельні та втрат теплових мереж лікарні. Ще одна кримінальна справа стосувалася поставки тепла для Галицької центральної районної лікарні, де “Альтеко” закидають  завищення вартості надання послуг з постачання теплоенергії.

У 2017 році було відкрито кримінальне провадження на підставі завищення вартості надання послуг на постачання пари та гарячої води для Вигодської міської лікарні, а наступного року “Альтеко” вже фігурувало у справі на поставку тепла для санаторію “Ясень” імені Андрея Шептицького.

Також у зловживанні службовим становищем та заволодінням бюджетними коштами було обвинувачено і директора “Альтеко” Михайла Петріва.

Ще у 2016 році Михайло Петрів висловив свою позицію у ЗМІ, де спростував звинувачення, а відповідальність за тарифи перекладав на місцеві ради, адже це вони приймають рішення, скільки має коштувати теплопостачання в конкретному випадку.

Тим не менш, у червні мають розглядати справи Болехівський, Тисменицький, Галицький, Калуський та Долинський суди, а в липні – Надвірнянський районний суд. Всі провадження порушенні за фактом привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Ми намагалися отримати роз’яснення безпосередньо від фірми “Альтеко”. Проте вказані у відкритих реєстр ахномери телефонів належать експрацівникам підприємства. Щось коментувати люди відмовляються, посилаючись на те, що вже не співпрацюють із фірмою.

Між іншим, на початку 2018 року в “Альтеко” змінився керівник. Замість Михайла Петріва директором став один із співзасновників підприємств Ігор Карпенко. Проте фінансове становище фірми похитнулося. Минулого року податкова через суд стягнула з “Альтеко” борг на понад 600 тис. гривень.

А ось підприємство “Гріненерджі” продовжує отримувати замовлення від бюджетних установ. Серед найбільших замовників – Обласна психіатрична лікарня №2 з договором на 1,5 млн гривень, Калуська района лікарня – понад 1,2 млн гривень та інші. Всього з початку 2019 року фірмів далося укласти 13 договорів на загальну суму понад 5 млн гривень.

Насам кінець наголосимо, що закон “Про публічні закупівлі” застерігає відукладення договорів з фірмами, які мають податкову заборгованість або внесені у “чорний список” АМКУ. Відтак, доволі дивним виглядає вибір постачальника деякими бюджетними закладами, адже, порушуючи обмеження закону, вони ризикують зірвати собі опалювальний сезон.

(Visited 603 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:6689

загрузка...

Перший сніг та заморозки - синоптики дали прогноз на тиждень 15:38

17-18 вересня синоптики прогнозують часом невеликий дощ, 18 вересня на високогір'ї Карпат можливий мокрий сніг; 17 вересня на півдні країни, Донеччині й Луганщині переважно без опадів. Температура вночі 9-15°, 18 вересня...

Резонансну справу Астанова відтепер розглядатиме Богородчанський районний суд 15:12

Колегія суддів ухвалила передати слухання резонансної справи туркмена Астанова в Богородчанський районний суд. Про це повідомляє Івано-Франківський апеляційний суд. 16 вересня 2019 року колегія суддів  судової  палати  з розгляду кримінальних...

Один із прикарпатських депутатів таки складе повноваження 14:37

Сьогодні, 17 вересня, в Івано-Франківську відбувається засідання президії обласної ради та Дня депутата в обласній раді, інформує Правда.іф. Відтак, обранці розглядають перелік питань, які будуть винесені намчесію обласної ради. Голова...

"Слуга народу" осоромився постом із помилками (фото) 14:05 1 коментар

Нардеп від фракції "Слуга народу" Артем Чорноморов осоромився на своїй сторінці у Facebook, припустившись помилки в пості. "Проводжу ранкову нараду з міждународним банком. Тема: Часткове гарантування кредитів для сільського господарства України", –...

На Тисмениччині побудують народний дім за 12 мільйонів гривень 13:53

Управління капітального будівництва в Івано-Франківській області визначило підрядника будівництва народного дому на 80 місць в с. Пшеничники по вул. Б. Хмельницького Тисменицького району. Переможцем тендеру стало ТОВ «Екоспецбуд» (м.Івано-Франківськ). Вартість...

"Відриваємося як можемо": Катерина Кухар з чоловіком показали свій відпочинок (відео) 13:36

Зіркова пара показала, як насолоджується останніми теплими осінніми днями. Танцюристи позасмагали біля басейну, а також вирішили потренуватися прямо там - і продемонстрували ефектний і граціозний паралельний стрибок у воду! Катерина...

Ганна Різатдінова відверто розповіла про життя у шлюбі з скандальним Олександром Онищенком (відео) 13:04 1 коментар

Спортсменка поділилася подробицями особистого життя з політиком. Відома українська гімнастка Ганна Різатдінова відверто розповіла про особисте життя. "Коли я почала зустрічатися з Олександром, мене практично ніхто не зрозумів. Мене підтримали буквально...

У неділю в Івано-Франківську на декількох вулицях перекриють рух транспорту (схема) 12:57

У неділю, 22 вересня, перекриття руху транспорту на ряді вулиць. 22 вересня буде обмежений рух транспорту в центральній частині міста Івано-Франківська. В цей день відбудеться “Франківський Півмарафон 2019”, інформує “Галка”...

Відомий український ведучий прогулявся Києвом у весільній сукні (фото, відео) 12:35 1 коментар

Відомий український ведучий Слава Дьомін був змушений прогулятися центром столиці у весільній сукні. Дивіться кумедне відео з реакцією перехожих та читайте подробиці його витівки на LifeStyle 24. Сьогодні, п'ятниця 13-го,...

Швейцарські годинники в Раді. У депутата-стоматолога Дубнова на руці Breitling, а нардеп Палиця носить Rolex за $26 000 (фото) 12:03

Дорогие аксессуары в украинском парламенте. В Верховной Раде депутаты в первом чтении одобрили законопроект о незаконном обогащении. За основу взят законопроект №1031, который предусматривает внедрение механизма гражданской конфискации коррупционных активов, а также...

Стало відомо, яким буде 81-й театральний сезон Івано-Франківського театру 11:32

Сьогодні у Івано-Франківську відбулася прес-конференція з нагоди відкриття 81-го театрального сезону, інформує Правда.іф. Отож, відкриє театральний сезон 29 вересня мюзикл "Гуцулка Ксеня". "За всю історію театру, у нас у вересні...

Батько Андрія Богдана: "Країну лякали, що він - адвокат Коломойського. А це означає, що він - хороший адвокат" (інтерв'ю) 11:02 1 коментар

У 2004 році Ігор Пукшин, нині керівник власної адвокатської компанії, запросив молодого і тоді невідомого адвоката Андрія Богдана стати його партнером. Згодом останній очолював компанію Пукшина, коли той пішов працювати...

Голову Калуської РДА Даніва теж звільнили з посади 10:59 5 коментарів

Сьогодні, 17 вересня, на сайті Офісу президента опублікували розпорядження про звільнення голови Калуської РДА Івана Даніва. "Звільнити ДАНІВА Івана Михайловича з посади голови Калуської районної державної адміністрації Івано-Франківської області у...

Коаліція «Прозорі Ради» перевірила як звітують очільники рад на Прикарпатті 10:29

В Україні головними посадовими особами територіальних громад є голови рад. В побуті їх називають “мерами”, що з латини означає “старший”. Раніше і справді вирішувати справи громади доручали найстаршим і найдосвідченішим...

У Франківську запрацював перший велосипедний світлофор 10:17

На розі вулиць Набережна-Кармелюка віднедавна запрацював перший в Івано-Франківську велосипедний світлофор. Про це повідомив активіст дорожньої безпеки, урбаніст Віктор Загреба. Запуск велосвітлофора він назвав “великою маленькою подією”, пише Галка. “Велика...

На Франківщині внаслідок ДТП загинув 55-річний велосипедист 10:12

Вчора на Франківщині трапилася дорожньо-транспортна пригода. 16 вересня близько 22:30 в смт.Богородчани, біля заправки ВОГ трапилась ДТП. Водій 2000 р.н., який був тверезий. на ТЗ Фольцваген Пасат здійснив наїзд на...

У кого заберуть пенсії і субсидії: в команді Зеленського підготували тотальну перевірку 10:01

В Україні готують тотальну перевірку всіх, хто отримує будь-яку допомогу від держави: починаючи від пенсій і закінчуючи стипендіями. Під перевірку потраплять мільйони сімей. А ті, хто порушив правила, повинні будуть повернути гроші...

Чиновники пропонують: декоративних голубів, яких демонструють на "стометрівці", вилучати і передавати до Галицького НПП 09:44

Останнім часом зросла кількість скарг мешканців Івано-Франківська на шахраїв, які пропонують безкоштовне фото з декоративними голубами, а потім агресивно вимагають грошей інформує Правда.іф. Під час сьогоднішньої оперативної наради начальник управління...

Палац Потоцьких запрошує на "Шляхетні бесіди" 09:32

У середу, 18 вересня о 18.00 у Палаці Потоцьких «Простір Інноваційних Креацій «Палац»  відбудуться "Шляхетні бесіди". Організатори запрошують фотографів, фотохудожників та усіх, хто цікавиться міським простором Івано-Франківська на розмову за темою: "Палац Потоцьких у світлинах"....

Правоохоронці допомогли чоловіку, який пошкодив ногу на горі Говерлі (фото+відео) 09:22

Ввечері, 14 вересня, представники Громадської ради при МВС з працівниками поліції Івано-Франківщини та групою туристів під час спуску з найвищої вершини України гори Говерла допомогли  мешканцю Львівщини, який пошкодив ногу....
  • Калуський бровар