Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Три тисячі за букет: як в Івано-Франківську діє операція “Первоцвіт”

-Реклама-spot_img
spot_img

На вулицях Івано-Франківська легко можна купити червонокнижні підсніжники. На жаль, як продавці, так і покупці нехтують фактами стрімкого зникнення цих квітів. Тож щороку представники Державної екологічної інспекції Карпатського округу здійснюють рейдові перевірки.

“Є попит – є товар”, – кажуть франківчани. Тож WestNews розповідає, про порушення у період цвітіння весняних квітів та розміри штрафів за них.

Меленький букетик для тих, хто має зайві гроші, обійдеться у 20-25 гривень. А от штрафи за весняний запах у десятки разів більші.

- Advertisement -

У постановві КМУ №1030 від 07.11.2012 зі змінами № 796 від 03.10.2018 йдеться про штрафи у розмірі 62 гривні за одну квітку підсніжника білосніжного, білоцвіту весняного або ж шафрана гейфелів.

Таким чином, за букет із 20 квіток “пахне” штраф у розмірі 1240 грн. І це в кращому випадку. Санкції за адміністративними статтями 88-1 та 90 можуть сягати до 3685 гривень.

Завідувач центру стихійної торгівці Муніципальної інспекції “Добродій” Тарас Локатир у коментарі журналістам WestNews розповів, що випадки незаконного факту продажу підсніжників в Івано-Франківську виявляють щодня з початку сезону їх цвітіння.

“Первоцвітів цього року продають менше, ніж минулими роками. Мабуть, карантин так повпливав – люди не мають чим добиратися. Масштабних випадків у Франківську не було зафіксовано. Якщо це якась бабця виростила у себе під будинком та, зірвавши, винесла продати, то ми лояльно ставимося. Бо знаємо, зараз час тяжкий, тож робимо зауваження. Якщо ж це грубі порушення, то тоді уже складаємо адміністративні протоколи за адресою проживання. І уже адміністративна комісія виносить штрафи”, – зазначив Тарас Локатир.

Три тисячі за букет: як в Івано-Франківську діє операція “Первоцвіт”

“На території нашої області громадянами не усвідомлюється рідкісність цієї рослини, бо в нашій області вона проростає. Якщо взяти інші області України, то їх (підсніжників – ред.) немає зовсім”, – розповідає начальниця організаційно-аналітичного відділу Державної екологічної інспекції Карпатського округу Ольга Біленька.

До слова, за перше виявлення факту зривання підсніжників порушники отримають тільки попередження.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні