Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У церкві в Луцьку моляться на ікони російського царя Миколи ІІ

-Реклама-spot_img
spot_img

В іконостасі нижнього храму Хрестовоздвиженської церкви у районі Теремно в Луцьку висить ікона останнього російського імператора Миколи ІІ із сім’єю

Про це пише видання Район.Луцьк, передає “Еспресо.Захід“.

Ікона зображає останнього очільника Російської імперії у шапці Мономаха та в оточенні сім’ї. Окрім монархів в невеликому іконостасі розміщені тільки обов’язкові ікони Богоматері та Христа й ікона покровителя храму Іонна Кронштадтського. 

У церкві в Луцьку моляться на ікони російського царя Миколи ІІ
У церкві в Луцьку моляться на ікони російського царя Миколи ІІ

Настоятелем церкви згідно з ЄДРПОУ є секретар Волинської єпархії Микола Бондарук. До рукоположення у священники він навчався у Московській духовній академії та проживав у Троїце-Сергіївській лаврі (найбільший монастир у Росії).

- Advertisement -

У той час згідно із інтерв’ю священника єпархіальному сайту його “духовним батьком” був архімандрит Кирило (Павлов). Відомий на всю Росію монах користувався повагою московських патріархів та нібито ще задовго до церковного визнання потай шанував Миколу ІІ як святого

Верхній храм було освячено у 2009, а нижній із іконою царської сім’ї у 2017.

Микола ІІ втратив престол внаслідок лютневої революції 1917 та трохи більш як за рік його разом із сім’єю розстріляли більшовики під час ув’язнення у Єкатеринбурзі. Архієрейський собор Російської православної церкви причислив царську родину до лику святих 20 серпня 2000 року. Ця канонізація викликала суперечки навіть в самому Московському патріархаті, адже вбивство мало явні політичні, а не релігійні мотиви. 

Жодна інша помісна православна церква допоки не внесла Романових у свої списки святих.

На момент канонізації царської родини УПЦ вже 10 років мала грамоту патріарха Алексія ІІ про внутрішнє самоуправління, якою постійно аргументувала свою нібито незалежність від Москви. Проте навіть згідно із статутом РПЦ рішення Архієрейсього собору МП є обов’язковими для її українського підрозділу. 

Настоятель храму Микола Бондарук розповів, що після розголосу таки зняв ікону, – пише ВСН із посиланням на сюжет 12 каналу. 

«Для мене ікони, як для священника – це святі, якщо відкинути цю ікону, то виходить… Тоді треба і Христа відкинути, бо він тоже не українець», – розповів священник.

Причина ж обурення громадськості не у тому, що Микола Другий не українець, а у тому, що роками провадив репресії, знущання та переслідування українців. Тож в час, коли на нашу країну напали російські загарбники, як мінімум дивно, молитися до символу Російської імперії. Священник каже, що такого значення іконі не надавав, але після розголосу зняв її з іконостасу.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні