-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У франківському виші знайшли застосування отруйному борщівнику ВІДЕО

-Реклама-spot_img
spot_img

Науковці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу винайшли спосіб, як виготовити папір із борщівника. Автор ідеї, студент університету Роман Сав’юк каже, що така переробка борщівника Сосновського на папір – перша в Україні.

До того, як перетворитися на папір, борщівник проходить декілька етапів переробки. Процес займає до трьох години. За словами автора ідеї, студента Романа Сав’юка, отриманий папір можна використовувати лише у промислових цілях. До прикладу, в упакуванні товару чи виготовленні картону. Хлопець додає, що над цим проєктом працював два місяці, пише Суспільне Карпати.

“Я бачив, як горять великі площі, на яких ростуть однорічні рослини, і виникло питання, чому саме з рослин не роблять папір. А підприємства використовують деревну целюлозу. Ми брали сухий борщівник Сосновського. Висушували і подрібнювали. І вже після цього проводили лабораторні дослідження для отримання напівфабрикату”, – розповідає Роман Сав’юк.

Допомогли реалізувати ідею Романа Сав’юка викладачі кафедри хімії університету нафти і газу. Асистент Андрій Коцюбинський розповідає, що дослідники провели не один десяток дослідів. Розглядали різні варіанти, та врешті визначилися, яким саме має бути папір.

“Це папір із борщівника та макулатури. На ньому можна писати, друкувати. Він має деякі властивості. Його можна рвати. Він менш цупкий, ніж папір із деревини. Але все ж таки його можна використовувати для певних цілей і навіть масштабних”, – каже асистент кафедри хімії університету нафти і газу Андрій Коцюбинський.

- РЕКЛАМА-

Технологія переробки борщівника у папір, яку винайшли в університеті, вирішує насамперед екологічну проблему, каже завідувачка кафедри хімії Мирослава Полутренко.

Також, за її словами, це – недорогий спосіб одержання целюлози із власних сировинних запасів України:

“Багато родючих земель заполонив борщівник Сосновського. І тому виникла ідея зробити папір саме із цієї рослини. Ми почали над цим працювати. Це є екологічне лихо. І добре, що від таких рослин ми можемо очистити землю. Ми можемо отримати папір, не використовуючи целюлозу із деревини. Завдяки нашому методу папір може бути у різних модифікаціях”.

Науковці університету нафти і газу вже запатентували власний спосіб переробки борщівника Сосновського у папір.

-РЕКЛАМА-

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні