-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Франківську, волонтерки які шиють кікімори для снайперів, потребують допомоги

-Реклама-spot_img
spot_img
У Франківську волонтерки роблять для снайперів маскхалати, які в народі називають кікімори. За два місяці вдалося виготовити 42 такі маскувальні халати.

Наразі всі наявні ресурси на виготовлення таких маскхалатів вичерпані. Аби була можливість і далі робити рятівні кікімори, потрібні матеріали та фінансова допомога, пише Репортер.

У Франківську, волонтерки які шиють кікімори для снайперів, потребують допомоги

Виготовляють кікімори у реабілітаційному центрі Нові Крила, який з 2019 року проводить заходи для воїнів та їхніх сімей, аби зберегти їхній фізичний та психологічний стан в нормі.

З перших днів повномасштабної війни центр перетворився на цех з виготовлення маскувальних костюмів, термокостюмів та іншої необхідної амуніції для захисників, які воюють у гарячих точках.

- РЕКЛАМА-

Волонтери центру “Нові Крила” поміж іншим перевезли вже три сучасні машини швидкої допомоги для наших медиків та повністю їх укомплектували. 

Якщо ми воюємо, то повинні влучати чітко в ціль, наші снайпери мають добре працювати. А щоб наших рідних снайперів зберегти живими, потрібне відповідне маскування. Так виникла ідея робити кікімори, – говорить волонтерка Людмила Лучин. – Коли мені прийшла ця ідея, я шукала інформацію в інтернеті, думала що знайду якесь відео майстеркласів з виготовлення кікімори, але нічого не було. Почала радитися з професійними військовими. І основним критерієм на той час було, щоб кікімора була настільки наповненою, щоб під час сканування тепловізором не було видно під нею людини. А ще вона має бути м’якою і грубою, аби могла слугувати теплим настилом, якщо прийдеться довго лежати на холодній землі. Згодом ті ж військові сказали, що в орків немає тепловізорів і що можна виготовляти кікімори на сітці. Це облегшує саму вагу кікімори і вона виглядає дуже природньо – проплітається кожен квадратик сітки, а вже зшита кікімора добре лягає по фактурі бійця.

Читайте також: Собаки-детектори. Як у Франківську готують чотирилапих спеців (ФОТО)

Виготовлення кікімори на сітці потребує багато часу та праці. Вісім людей, що працюють увесь день, можуть зробити одну кікімору за три дні. Тож кравчині та швачки вирішили паралельно шити маскхалати ще й на тканині. Вони нашивають попередньо відшиті смужки з мішковини на вирізані викрійки. 

Скільки точно йде матеріалу на одну кікімору, визначити складно, каже Людмила Лучин. Окрім мішковини, яку приносять люди, доводиться купувати дорогий матеріал зеленого відтінку і пороти його на нитки, аби робити кікімори у потрібних відтінках відповідно до зміни зелені у природі. Знайти вже готові нитки у таких великих об’ємах відповідного відтінку непросто.

Тканину для шитих кікімор, наразі надали волонтери з ГО Дружина воїна. Однак, замовлень на кікімори є багато і тканини закінчуються. Також волонтерки купують сітки, на які вплітаються пучки ниток міксованих відтінків.

У Франківську, волонтерки які шиють кікімори для снайперів, потребують допомоги

Одну з перших маскувальних кікімор ми виготовляли близько тижня. Методом проб та помилок за побажаннями військових ми удосконалили цей процес, – говорить Людмила Лучин. – Вони надсилають нам слова вдячності з фото, на якому важко знайти, де саме наш снайпер. Одягненим у маскхалат він зливається з місцевістю. Такі фото нам дають розуміння того, що ми рухаємось у правильному напрямку і жодна хвилинка і гривня не потрачені намарно. Всі заощадження вже вичерпалися. Тому ми змушені теж просити допомоги, щоб разом добитись остаточної перемоги.

Читайте також: Папуги кричать «Слава Україні!». Як луганчанин Михайло Штанько двічі втікав від війни з пернатою родиною (ФОТО)

З найнеобхіднішого потрібне пальне, мішковина, дрібна рибальська сітка з вічком 2*2, натуральна тканина кольору “хакі”.

Фінансову допомогу можна передати готівкою в центрі, Нові Крила або переказати на рахунок в Ощадбанку керівника центру Ігоря Дільного: 5167803204960723.

У Франківську, волонтерки які шиють кікімори для снайперів, потребують допомоги

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні