-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Франківську закликають демонтувати меморіальну дошку комуністичному діячу Миколі Кіщуку

-Реклама-spot_img
spot_img

Директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук закликав демонтувати меморіальну дошку комуністичному діячу Миколі Кіщуку з фасаду будівлі обласної організації Національної спілки художників України.

Історик розповів, що Микола Кіщук причетний до депортації сімей повстанців.

Суспільне зібрало думки франківських митців, історика, а також сина Миколи Кіщука, наскільки доречна пам’ятна дошка на фасаді будівлі, і чи треба її демонтувати.

У коментарі Суспільному Ярослав Коретчук розповів, що Микола Кіщук упродовж 1949-1950 років був головою виконавчого комітету Косівської районної ради депутатів трудящих. У ці роки він ухвалював рішення про депортацію учасників українського визвольного руху.

Меморіальна дошка комуністичному діячу Миколі Кіщуку на фасаді будівлі обласної організації Національної спілки художників України

“Депортували кількасот людей із Косівського району — сім’ї повстанців. І він, як голова райвиконкому, ухвалював рішення, організовував процес депортації: забезпечував транспортними засобами, саньми, вантажівками. Людину, яка протидіяла українському визвольному руху, недоречно сьогодні вшановувати в такій формі, зберігаючи дошку”, — каже Ярослав Коретчук.

- РЕКЛАМА-
Ярослав Коретчук запропонував демонтувати меморіальну дошку комуністичному діячу Миколі Кіщуку у Франківську

Голова Івано-Франківської обласної організації НСХУ Світлана Повшик від коментарів відмовилася. Сказала, що відповість на запитання письмово. Тож Суспільне надіслало до організації інформаційний запит.

Член Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України Богдан Губаль каже, що не знав, що Микола Кіщук був комуністом, тож підтримує демонтаж цієї дошки.

Меморіальна дошка комуністичному діячу Миколі Кіщуку у Франківську

“Я особисто не знав. Це свідчить про те, що він займав антиукраїнську позицію. І, звичайно, цю меморіальну дошку, яка зараз вивішена, потрібно зняти”, — пояснює свою позицію Богдан Губаль.

Художник Микола Якимечко, який був головою обласної організації НСХУ у 2013-2018 роках, пояснює, чому за своєї каденції не демонтував з будівлі меморіальну дошку Миколі Кіщуку.

“Тому, що понад 20 років центральну контрольно-ревізійну комісію Національної спілки художників України очолює син Миколи Федоровича Кіщука — Микола Миколайович. І цим сказано все. Він впливає”, — пояснює Микола Якимечко.

Художник Микола Якимечко хотів демонтувати меморіальну дошку комуністичному діячу Миколі Кіщуку

Слова Ярослава Коретчука про те, що Микола Кіщук причетний до депортації учасників визвольного руху, його син, Микола Кіщук, заперечив.

“Я можу передзвонити зараз в СБУ Івано-Франківської області й у них запитати. Вони, певно, краще знають, чи він займався цим, чи ні. Чи це люди, які хочуть дошку забрати. Нехай забирають. Але спочатку хай спитають івано-франківських художників, чи вона їм потрібна, чи ні. Я не був її ініціатором — навіть був здивований і радий, що вони цю дошку поставили. Дійсно, батько заслужив”, — прокоментував ініціативу демонтувати меморіальну дошку Микола Кіщук.

-РЕКЛАМА-

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні