Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У палаці Потоцьких показали Станіславів на старовинних поштівках. ФОТО

-Реклама-spot_img
spot_img

Сьогодні в Палаці Потоцьких відбулась презентація виставки давніх поштівок Станіславова та зустріч з краєзнавцем Зеновієм Жеребецьким.

Як зауважив директор КП Палац Володимир Гайдар поки триває реконструкція в комплексі, керівництво намагається залучати сюди цікавих людей на події, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

“В дитинстві кожен з нас хотів щось колекціонувати, але мало хто робить з цього справою життя. Пан Зіновій став власником найпотужнішої збірки поштівок Станіславова. Ми обрали такі поштівки з колекції, які показують втрачені, або змінені будівлі та місця в Франківську, які були люди, чим займалися, що писали”,- каже Гайдар.

Своєю чергою відомий краєзнавець і колекціонер Зеновій Жеребецький зауважив, що презентація відбувається напередодні Дня міста, хоча наше місто насправді не знає точної дати свого заснування.

ДО ТЕМИ: ДО ДНЯ МІСТА У ФРАНКІВСЬКУ ВИПУСТИЛИ СЕРІЮ УНІКАЛЬНИХ ПОШТІВОК З АРХІТЕКТУРНИМИ ОБ’ЄКТАМИ МІСТА. ФОТО

У палаці Потоцьких показали Станіславів на старовинних поштівках. ФОТО

“Ми точно знаємо, що у 1658 році в Галичі було підписано Акт купівлі Андрієм Потоцьким у останнього власника села Заболоття Станіслава Жишковського сіл Заболотів і Опришівка. Тобто в цьому році власником території де потім виникло місто став Андрій Потоцький. 7 травня 16 62 року був виданий привілей про заснування міста в якому було вказано, що Потоцький зобов’язується власним коштом збудувати фортецю і дарує мешканцям міста Магдебурзьке право. Але якщо місто отримало Магдебурзьке право, а перед тим був виданий ще один документ в лютому 1662 року – дозвіл на проведення ярмарків. Тобто в цей час місто вже існувало. Окрім того, в 1658 році Потоцький дав українській громаді дозвіл на спорудження церкви. Я вважаю, що святкувати 7 травня правильно, але хотілося б щоб історики все ж знайшли джерела, адже наше місто є трохи старішим”,- каже краєзнавець.

- Advertisement -
У палаці Потоцьких показали Станіславів на старовинних поштівках. ФОТО

Зіновій Жеребецький наголосив, що ця презентація не так про поштівки, як про філокартію, як вид колекціонування.

Немає опису.
Перша поштова карточка в світі. З колекції Зіновія Жеребецького       

“Я хочу показати історію пошти у Станіславові. Вона була утворена 1774 році. Тут діяли австрійські поштові правила і ставилися штемпелі. Ось власне перший лист зі Станіславівським штемпелем 1818 року. Тоді дуже непросто написати листа. Потрібне був папір ручної роботи, лист для збереження конфіденційності опечатувався сургучевими печатками. Трішки пізніше з’явилися конверти. Але знову ж таки це було дороге задоволення. Тож думали, як зробити, щоб листування стало інтенсивнішим. Так і зробили відкритий лист – поштову картку. 1 жовтня 1869 року вийшла перша в світі поштова карточка. З неї почалися всі інші і філокартія всього світу. 1870 році такі картки почали з’являтися в Німеччині, Франції, Англії, США.  В росії з’явилися у 1872 році. Тариф на лист був 5 крейцерів, а на поштівку – 2 крейцери і не  треба було купувати ні паперу, ні конверта. Єдиний мінус, що не можна було багато написати. Але ці картки здобули велику популярність. Ілюстрована картка Станіславова з’явилась аж у 1897 році”,- розповідає колекціонер.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні