pravda.if.ua
http://pravda.if.ua

«Укрзалізниця» пропонує два вагони для майбутнього Музею депортації в Брошнів-Осаді (фотофакт)06 Лис, 11:41

Для формування музейного комплексу в смт. Брошнів-Осада начальник відділу історичної спадщини залізниць України ПАТ «Укрзалізниця» Владислав Плахотнюк пропонує використати два вагони.

Один з них (двовісний) – відновити у вигляді вагону для перевезення людей (в якому здійснювалась депортація), в іншому вагоні (чотиривісному, більшому за розмірами) розмістити музейну експозицію, пише “Галка” з посиланням на сайт “Поступовий гурт франківців“.

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2018/11/3-1024x768.jpg

Достеменно встановити, у яких саме вагонах здійснювалась депортація населення неможливо, адже могли використовуватись як двовісні, так і чотиривісні вагони, проте, логічно буде припустити, що більші за вантажоємністю чотиривісні вагони використовувались в першу чергу для забезпечення стратегічних військових перевезень.

Вагони які пропонується використати:

1. Кузов двовісного критого вагона Канадського типу 1-го випуску, побудованого у 1926-28 рр. у СРСР, знаходиться на з/п Рясне. Ходові частини для вагона можливо використати від двовісної платформи або рами двовісного вагона, що не використовуються. Вагон є рідкісним зразком ретро залізничної техніки та потребує збереження.

2. Один з чотиривісних критих вагонів, що знаходяться на базі запасу депо Чернігів (вагон пересувного депо, побудований у 1930-ті роки ХХ ст. Брянським заводом, СРСР), або на території локомотивного депо Козятин (критий вагон, побудований у 1930-ті роки ХХ ст. у СРСР). На території Козятинського вузла також розташоване вагонне депо, де можливо виконати ремонт зазначеного вагона.

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2018/11/22.jpg

Наразі інціативна група по створенню музею за підтримки Івано-Франківської обласної ради узгоджує юридичні аспекти формату допомоги з ПАТ «Укрзалізниця». Окремо хочеться подякувати за дуже вагоме сприяння в облаштуванні Музею депортацій українців Державному секретарю Міністерства інфрастуруктури України п. Андрію Галущаку.

(Visited 127 times, 1 visits today)