Актуально зараз

-Реклама-spot_img

В Івано-Франківську пом’янули полеглих українських націоналістів ФОТОРЕПОРТАЖ

-Реклама-spot_img
spot_img

Сьогодні, 17 листопада, в Івано-Франківську спільною молитвою та віче вшанували пам’ять страчених націоналістів, пише Правда.іф.

З врахуванням встановлених карантинних норм по вул. Страчених Націоналістів, 7 зібралося близько півсотні містян, щоби пом’янути полеглих українських націоналістів.

В Івано-Франківську пом'янули полеглих українських націоналістів ФОТОРЕПОРТАЖ
В Івано-Франківську пом'янули полеглих українських націоналістів ФОТОРЕПОРТАЖ
В Івано-Франківську пом'янули полеглих українських націоналістів ФОТОРЕПОРТАЖ

Захід-реквієм розпочався з поминальної панахиди, яку відслужили представники традиційних конфесій міста. Від Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ участь в молитві взяв о. Юрій Прилепський, сотрудник Архікатедрального собору, та о. Орест Путько.

«Стоячи біля цього пам’ятника, який чимось нагадує птаха, ми вшановуємо тих справді вільних духом наших борців за свободу та незалежність. Найкращою пам’яттю про них є наша спільна молитва та наслідування їх любові до Бога та Батьківщини», – відзначив отець Орест Путько.

- Advertisement -

Після молитви та покладання квітів і свічок до пам’ятника страченим націоналістам розпочалося віче, під час якого зі словами пам’яті до громади звернулися міський голова Руслан Марцінків, представники влади та громадськості.

В Івано-Франківську пом'янули полеглих українських націоналістів ФОТОРЕПОРТАЖ

«Для нас дуже важливо є пам’ятати та молитися за наших героїв, справа яких живе й до сьогодні. Переважна більшість загиблих під цими стінами націоналістів були дуже юні. Але вони хотіли Українську незалежну державу. Хоч можливо розуміли, що втілити цю величезну мрію для себе не вдасться. Але вони боролися за те, аби в такій державі росли їхні діти, внуки. Їхня боротьба була немарною. Адже завдяки тисячі патріотів-націоналістів, у 1991 році незалежність нашої держави була відновлена. Тож пам’ятаймо та цінуймо їхню жертовність, аби знову її не втратити. Бо зараз знову маємо непевну ситуацію, ворог стоїть на наших кордонах. Будьмо сильними та об’єднаними, аби не дати ворогам втілити задумане», –  закликав міський голова Руслан Марцінків.

Довідково: 14 листопада 1943 року у станіславському українському театрі під час показу оперети Ярослава Барнича «Шаріка» було заарештовано 140 активістів руху опору. 17 листопада 27 із них розстріляли на місці сучасної вулиці Страчених, після короткого формального суду прямо в приміщенні театру.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні