Актуально зараз

-Реклама-spot_img

В Івано-Франківську продовжать процеси декомунізації

-Реклама-spot_img
spot_img
Бригада декомунізаторів – громадське об’єднання без юридичної реєстрації. Туди увійшли люди, яким важлива історія, які хочуть позбутися старих комуністичних назв у місті.

Про це повідомив директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери Ярослав Коретчук в ефірі передачі “Тема дня. Радіовимір” на “Суспільному Карпати”.

У першу чергу відгукнулися історики. І це добре, тому що потрібне фахове обгрунтування, чому вулиця названа на честь певного діяча. Також увійшли громадські активісти з різних районів нашої області. Це також приємно, тому що в області, особливо у гірських районах (я в цьому переконався), залишаються старі назви. Причинами є те, що місцеві сільські голови, керівники ОТГ чи міст, селищ міського типу не поспішають виконувати Закон України про засудження комуністичного режиму. Бо вони одразу натикаються на спротив місцевих жителів. Це дискусійне питання. А кожен голова намагається тишком-нишком залишатися на своїй посаді й не збурювати суспільство проти себе”, – розповів Ярослав Коретчук.

Також він повідомив, шо у місті є ще вулиці, які названі на честь особистостей або деяких організацій, структур, пов’язаних з комуністичним тоталітарним режимом. До прикладу, вулиця Богунська. У більшості жителів складається враження, що вона названа на честь відомого полковника часів Богдана Хмельницького Івана Богуна. Насправді це ще стара радянська назва.

В Івано-Франківську продовжать процеси декомунізації

Вулиця названа на честь підрозділів, які були сформовані більшовиками в 1918 році на кордоні Української держави і радянської Росії. Левову частку підрозділів складали неукраїнці. Це були так звані Богунські полки, які протягом 1918-1920 років знищували Українську Народну Республіку в Наддніпрянській Україні. Вони були причетні до злочинів проти мирного населення: грабежів, реквізицій, вбивств. Саме на честь цих Богунських полків і назвали вулицю в радянський час.

- Advertisement -

Є ще вулиця Островського. Названа вона на честь відомого комсомольця, радянського письменника Миколи Островського, який написав “Як гартувалася сталь”.

Ось такі фрагменти недодекомунізованого Франківська ще залишилися на мапі. Треба вивчати ще й інші вулиці. Особливо у селах, які були приєднані до міста. У них там є, до прикладу, вулиці Руднєва”, – сказав Коретчук. 

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.

1 коментар

  1. А може краще зайнятися новими платіжками за газ та тепло? Чомусь немає ніяких майданів по цьому питанню.

Comments are closed.

-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні