Актуально зараз

-Реклама-spot_img

В нас завеликий штат і забагато ліжок, – головний фінансист області пояснила, чому на Прикарпатті медикам не вистачає грошей на зарплати

-Реклама-spot_img
spot_img

Вирішити проблему з зарплатами медикам може оптимізація медзакладів області.
Результат пошуку зображень за запитом "зарплата медики"
На сесії обласної ради Ірина Мацькевич, директор департаменту фінансів ОДА, відзвітувала про виконання обласного бюджету за перший квартал 2019 року, пишуть Версії.
За її словами, наразі в області проблем з виплатою зарплати бюджетникам немає. Хоча на 1 січня була зареєстрована заборгованість по зарплаті в обсязі 35 мільйонів, коли загалом по Україні ця цифра була 40 мільйонів.
В нас завеликий штат і забагато ліжок, – головний фінансист області пояснила, чому на Прикарпатті медикам не вистачає грошей на зарплати
Після виступу депутати мали можливість задати питання головному фінансисту області.
“Ви сказали, що в закладах, які фінансуються з обласного бюджету проблем з зарплатою немає. Але що було зроблено, щоб з обласного бюджету були виділені кошти на медикаменти? Щоб хворі отримували хоч щось, а не 100% оплачували самі. Скільки було виділено коштів, щоб покращити харчування? Скільки було виділено на інші видатки? Бо я вважаю, що платити лише одну зарплату і не виділяти коштів більше ні на що – це неправильно”, – звернувся голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолій Піцуряк.
За словами Ірини Мацькевич, обсяг видатків на фінансування медичних закладів передбачено медичною субвенцією, яка розраховується за формулою з рахунку на одного мешканця області.
“Департамент охорони здоров’я, як головний розпорядник коштів, здійснює розподіл цих коштів в межах підвідомчих їм установ. І безпосередньо керівники установ самі визначають, скільки коштів вони спрямовують на заробітну плату, а скільки – на медикаменти і харчування. У нас більше 90% коштів медичної субвенції спрямовуються на зарплату. Очевидно, що в нас завеликий штат і забагато ліжок”, – відмітила директор департаменту фінансів ОДА.
Пропозицію Ірини Мацькевич підтримав і депутат Роман Ткач.
“Ми чи не єдина область в країні, де є така кричуща заборгованість по зарплаті. 68 мільйонів з наших коштів розвитку знову пішли в медицину. Це як в прірву. Давайте вже якось цей вузол розірвемо. От інтернати ми закриваємо. Так, це болюче питання, але ми це робимо. І тут треба щось робити”, – зауважив Ткач.
Ірина Мацькевич додала, що потрібно дотримуватись законодавства і тоді у нас буде порядок.
“Не можуть закони передбачати специфіку кожної області. Всі листи, які ми надсилаємо в Міністерство фінансів і МОЗ, до нас повертаються з пропозицією перегляду мережі – в нас в області завелика мережа. Департамент охорони здоров’я не впливає на ці розрахунки. Це є статистичні дані чисельності населення, які застосовують при розрахунку медичної субвенції. Треба проводити оптимізацію – брати на себе відповідальність і приймати рішення”, – резюмувала головний фінансист Прикарпаття.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.

3 КОМЕНТАРІ

  1. А скажіть будь ласка для чого нам такі установи як фінансові управління яких їхня робота закінчилась з утворенням держказначейство мери та голови райдержадміністрацій зхаменіться це ж який штат та яка в них зарплата невже ваша совість вас не мучить коли до Вас приходять хворі онкохворі за допомогою а ви їм відповідаєте що немає коштів побійтеся Бога бо за те що хтось біситься з жиру в робочий час незнаючи як його убити відповідальність несете ви як перед народом так і перед Богом.

Comments are closed.

-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні