В АТ «Прикарпаттяобленерго» провели загальні збори акціонерів

21 березня, відбулися чергові загальні збори акціонерів АТ «Прикарпаттяобленерго». У зборах взяло участь 28 акціонерів, з них – 19 акціонерів, які в сукупності володіють 91093239 голосуючими акціями та відповідною кількістю голосів, що становить  89,22 % від загальної кількості голосуючих акцій. На зборах акціонери розглянули усі 11 запланованих питань порядку денного зборів.

Результат пошуку зображень за запитом "АТ «Прикарпаттяобленерго»"

Був затверджений звіт Правління за 2018 рік. Зокрема, зборами акціонерів було визнано задовільною роботу Правління товариства у 2018 році і затверджено основні напрямки розвитку на 2019 рік.

Також рішенням зборів затверджено річну фінансову звітність товариства і визначено порядок розподілу прибутку товариства. За результатами діяльності товариства в минулому році чистий прибуток АТ «Прикарпаттяобленерго» склав 249 мільйонів 100  тисяч гривень. Зборами було прийнято рішення прибуток залишити нерозподіленим і відповідно дивіденди не нараховувати і не виплачувати.

Також вирішили нерозподілений прибуток у сумі 79 561 675,00, отриманий АТ «Прикарпаттяобленерго» у 2013 році, розподілити в частках 28,35 %  та 71,65 % та на капітальні інвестиції та виплату дивідендів акціонерам відповідно. Виплату дивідендів буде здійснено в порядку та строк, передбачений чинним законодавством України.

Витяг із звіту Правління про результати фінансово-господарської діяльності АТ «Прикарпаттяобленерго» за 2018 рік:

Про зміни

У 2018 році у компанії тривали процеси з підготовки до роботи у нових ринкових умовах. Нова модель ринку електроенергії, яка запрацювала вже з січня цього року,  передбачила поділ обленерго на розподільчу і постачальну компанії, появу нових продавців електроенергії.

Відповідно до законодавства, АТ «Прикарпаттяобленерго» залишило за собою лише функцію розподілу, а функції продажу електроенергії на території Івано-Франківської області перейшли до ТОВ «Прикарпатенерготрейд». Законом України «Про ринок електричної енергії» на електропостачальника ТОВ «Прикарпатенерготрейд» покладено виконання функції постачальника універсальних послуг на закріпленій території.

Ще одне інноваційне рішення минулого року – це об’єднання філій. З листопада 2018 року організаційна структура філій змінилася – 3 17 філій зараз  функціонує 7, які були об’єднані за географічними та технічними критеріями, для зручності обслуговування мереж. Це вимога часу, яка допоможе підвищити ефективність використання обладнання, спецтехніки, робочого часу працівників, та, в кінцевому результаті, підвищить якість послуг, які надаються клієнтам компанії.

Фінансові питання

За 2018 рік чистий прибуток  компанії склав 249,1млн.гривень. Компанія  стабільно виконувала свої зобов’язання, сплачувала  податки та забезпечувала вчасні розрахунки з постачальниками  електроенергії. За цей період сплачено податків до бюджетів усіх рівнів   286,6 млн.грн., що на 58,9 млн.більше, ніж у 2017 році.

В тому числі до місцевих  бюджетів області сплачено 81,6 млн.грн., що на 15,2 млн.більше, ніж минулого року.

На розбудову електромереж, заміну застарілого обладнання та покращення якості послуг у 2018 році було спрямовано 164,623 млн. грн. інвестиційної програми компанії, що на 30, 213 млн.грн. більше, ніж у попередньому. Але ці обсяги інвестицій не дозволяють досягати позитивної динаміки оновлення мереж, оскільки значна частка інвестицій скеровується на масштабні об’єкти будівництва високовольтних мереж, щоб вирішити проблеми дефіциту потужності в гірських районах.

Постачання електроенергії споживачам

У 2018 році компанія закупила у ДП «Енергоринок» електроенергії на 2 513,2 млн. грн. Розрахунки за електроенергію проведено на 100,1 %.

Оскільки 1 січня 2019 року в Україні розпочався перший етап державної реформи ринку електроенергії,  на території Івано-Франківської області станом на лютий 2019 року зареєстровано 84 постачальника електричної енергії.

Робота з клієнтами. Покращення якості послуг

Підприємство розвиває сучасні методи обслуговування  клієнта: у новому форматі відкрито ЦОК у Калуші та Коломиї. Для покращення якості обслуговування в ЦОКах Івано-Франківська, Калуша, Коломиї запрацювала електронна черга, встановлено інформаційні термінали, де клієнт самостійно може отримати довідки та дізнатися стан розрахунків та відразу оцінити роботу сервісів та фахівців Центрів обслуговування.

І далі популярним каналом інформування клієнтів компанії  та зворотнього зв’язку з ними залишається кол-центр компанії, який вже другий рік поспіль обслуговує понад 1 млн. 200 тисяч дзвінків від споживачів області, тобто 100 тисяч дзвінків у місяць.

2018 рік був роком підготовки до роботи в нових умовах ринку електроенергії. Завершено роботи з модернізації кол-центру,  а саме розділено його на два підрозділи, що дає змогу окремо обслуговувати споживачів розподільчої компанії та постачальної компанії.

Технічні питання

У зв’язку із запровадженням нової моделі ринку електроенергії АТ «Прикарпаттяобленерго» в числі перших  отримало ліцензію з розподілу електричної енергії.

Загалом минулого року було реконструйовано близько 40 км повітряних ліній та понад кілометр кабельних ліній. Побудовано 4,35 км повітряних ліній, 2,5 км кабельних ліній 10кВ  та 29 ТП-10/0,4 кВ.

А  для реалізації послуг приєднання збудовано та реконструйовано понад 203 км ліній електропередач.

Щодо технологічних втрат електроенергії, то за 12 місяців 2018 рок вони склали 8,32% від загального відпуску електроенергії в мережу, що на 2,06% краще за результат попереднього року та на 2,63% нижче за встановлені нормативи.

Персонал

Викликом 2018 року став для компанії, як і для більшості обленерго, відтік персоналу.

Якщо на кінець 2017 року було 115 незаповнених  вакансій, то на такий же період 2018 року їх вже нараховувалось 278. Були такі періоди, що за тиждень звільнялось по 10-12 працівників, і жодний кандидат не влаштовувався. Така критична ситуація торкнулася робітничих посад виробничих підрозділів технічної дирекції і філій. Основна причина масових звільнень – недостатній рівень заробітної плати.  Працівники змушені виїжджати на заробітки за кордон, або працевлаштувались на підприємства з більшою зарплатнею.

До слова, в 2018 році звільнилося 478 фахівців!!

Неодноразові спільні звернення з профспілковою організацією до регулятора не дали миттєвих результатів, переглянути фонд оплати праці вдалося тільки з жовтня місяця, та й то у незначному обсязі.

Охорона праці

Минулого року компанія успішно пройшла ре-серифікаційний зовнішній аудит на  підтвердження системи менеджменту охорони праці до вимог стандарту OHSAS 18001:2007 і отримала відповідний  сертифікат до 2021 року.

Серед проведених понад 800 перевірок робочих місць за рік було виявлено тільки 46 порушень. За останні 6 років коефіцієнт порушень на робочих місцях зменшився в 4 рази (з 0,21 у 2013 році до 0,05 у 2018 р).

Традиційно проводиться просвітницька робота з популяризації дитячої електробезпеки у школах. До цієї роботи на волонтерських засадах залучено близько 60 працівника компанії. За минулий рік ними проведено 600 уроків,  близько 500 школярів побували на підприємстві на екскурсії з електробезпеки «Шлях енергетичного супергероя». Загалом, освітніми акціями вдалося охопити близько 20 тис. дітей.

Також минулого року працівниками компанії було розроблено і виготовлено настільну гру «Безпечна електроенергія», яка покликана в інтерактивній доступній формі допомогти дітям зрозуміти і запам’ятати правила поводження електроенергією на вулиці і вдома.

Корпоративна соціальна відповідальність

У 2018 році підприємство продовжило реалізовувати затверджену політику корпоративної соціальної відповідальності.

Приділяється увага енергозбереженню та реалізовується  концепція «Зеленого офісу», програма зі збереження біорізноманіття «Лелека» щодо встановлення платформ для лелечих гнізд. Торік було виготовлено та встановлено спеціалістами компанії  57 платформ. Загалом за 7 років дії програми «Лелека» встановлено 364 таких платформ по всій області.

 

Акціонери

На корпоративному сайті компанії діє сторінка «Акціонерам», на якій можна знайти усю необхідну інформацію в тому числі, і про дивіденди.

Загальними зборами акціонерів, які відбулись 18 квітня 2018 року, прийнято рішення прибуток, отриманий Товариством у 2017 році, залишити нерозподіленим і відповідно дивіденди за 2017 рік Товариство не виплачувало. Проте було прийнято рішення про розподіл нерозподіленого прибутку, отриманого Товариством у 2012 році.

Відповідно до Порядку виплати дивідендів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 12.04.2016  № 391, Товариство здійснило виплату дивідендів за 2012 рік шляхом переказу коштів на грошові рахунки акціонерів, інформація про які зазначена в переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів.  Акціонерам, які не надали депозитарним установам інформацію про грошові рахунки, дивіденди виплачувались шляхом поштових переказів на їхні поштові адреси, зазначені у тому ж переліку осіб.

За заявами акціонерів Товариство продовжує виплату дивідендів за 2004, 2006, 2007, 2008, 2009 та 2010, 2012 роки.

Плани на 2019 рік

Головною стратегічною метою компанії на 2019 рік залишається пристосування до законодавчих змін щодо регулювання ринку електроенергетики та досягнення лідерства в електроенергетичній галузі України.

Найцікавішими стратегічними ініціативами компанії на 2019 рік є:

  1. Реалізація заходів для покращення оперативного обслуговування мереж.
  2. У планах зрушити з місця масштабний проект, який, через бюрократичні перешкоди  виношується не один рік – це будівництво лінії та підстанції 110 кВ щ у районі Яблуниці-Паляниці, що зніме питання дефіциту потужностей і дозволить розвивати цей туристичний регіон.
  3. Планується використовувати інноваційні рішення у напрямку економії втрат електроенергії. В першу чергу зусилля будуть спрямовані на боротьбу з сучасними методами крадіжок, а також локально спрямуються ресурси на ліквідацію комерційних втрат у проблемних районах області.
  4. У планах розподільчої компанії усі додаткові послуги перевести на обслуговування через Інтернет, кол-центр, щоб клієнт міг свої потреби вирішити online. Ще одна приємна новація для клієнта підприємства – укладання Договорів через Інтернет. Також планується впровадити програмне забезпечення, яке допоможе обслуговувати клієнта без його прив’язки до місця проживання.
(Visited 55 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5215

загрузка...

Грайлива Леся Нікітюк в екстремальній мінісукні позувала біля розкішних автівок (фото) 13:36

Телеведуча Леся Нікітюк  знову розбурхала уяву шанувальників. Цього разу знаменитість вбралася в екстремальну сукню міні, яка частково оголила живіт Лесі. Ведуча у такому вигляді позувала на фоні дорогих розкішних автівок....

ЗМІ виявили неодноразово судимого кандидата-мажоритарника від "Слуги народу" 13:04

В партію Зеленського "Слуга народу" по 143 округу йде неодноразово судимий Віктор Куртєв, який зараз перебуває під слідством. Про це повідомило видання Gazeta.ua. Виборці №143 округу, а до них відносяться жителі...

Вокзал, де хочеться ночувати: як виглядають сучасні залізничні станції в Саудівській Аравії (фото) 12:35

Нова швидкісна залізниця з'єднає два головних священних міста в Саудівській Аравії. Над проектом сучасних залізничних станцій, від вигляду яких перехоплює подих, працювало відоме британське архітектурне бюро Foster + Partners. До...

Від "Слуги народу" до парлементу йде блогер з подвійним громадянством (документ) 12:03

За 169-му одномандатному виборчому округу в місті Харків від партії "Слуга народу" буде балотуватися блогер із Дніпра і громадянин Ізраїлю Олександр Куницький (Zpsanek). Про це пише видання "Цензор.НЕТ", публікуючи викривальні документи. Йдеться про...

Усміхнена та без макіяжу: Катя Осадча показала, як засмагає з сином (фото) 11:34 2 коментарі

Ведуча поділилася сонячними фотографіями у соцмережі. Відома українська телеведуча Катя Осадча, яка останнім часом часто публікує фотографії з молодшим сином, знову розчулила фанів порцією нових світлин з 2-річним Івасиком. На...

Кличка врятували з палаючої яхти в Іспанії 11:02 2 коментарі

Боксер Володимир Кличко міг загинути у пожежі на яхті в Середземному морі. Його врятувала пожежна частина Майорки, неподалік від якої спортсмен відпочивав на орендованому судні разом із друзями та родичами....

Знаменитий український танцівник одружився на екзотичному острові: перші фото з церемонії 10:33

Знаменитий танцівник Євген Кот, який спільно з Мішель Андраде боровся за перемогу у проекті "Танці з зірками-2018", одружився. Церемонію він з дружиною Наталією Татаринцевою влаштували на одному із островів, розташованих...

Курортний сезон в окупованому Криму таки провалився: промовисті фото 10:01 5 коментарів

Курортний сезон в окупованому Росією Криму провалився з тріском ще у червні. І це попри заяви Росії про "великий наплив відпочиваючих". Місцеві пляжі пустують, у морі майже ніхто не купається,...

Автономні генератори: види і характеристики станцій на різних видах палива 07:28

Автономний генератор — відмінне джерело енергії, використовувати котре можна для резервного або основного харчування на віддалених об'єктах. Щоб він повністю справлявся з покладеними завданнями, потрібно при виборі оцінити цілий перелік...

Центрвиборчком зареєстрував усіх кандидатів від Аграрної партії Поплавського 19:13

Центральна виборча комісія зареєструвала 174 кандидата у народні депутати України, включених до виборчого списку Аграрної партії України, котрий очолює Михайло Поплавський. У загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних...

Для кортежу прем'єра Гройсмана поліцейські призупинили рух в центрі Києва (фото) 16:30 1 коментар

Бронированный "Мерседес", в котором ездит Владимир Гройсман, сопровождает три авто. Кортеж премьер-министра Владимира Гройсмана около 11.45 появился на улице Физкультуры. Полицейские для быстрого проезда машин чиновника, по традиции, придерживали автопоток....

Люди Коломойського? Франківський активіст закликав провести дебати між Шевченком і Сторожуком, щоб показати що вони не підставні кандидати 15:53 7 коментарів

У соціальній мережі Фейсбук Myron Dmytryk у дописі закликав провести дебати між кандидатами по Івано-Франківську Андрієм Сторожуком та Олександром Шевченком. Андрій Сторожук фактично є  “правою рукою” Олександра Шевченка. "Дуже б хотілось побачити дебати між...

Українська легкоатлетка знялася у рекламі купальників: пікантні фото 15:38

Українська легкоатлетка, яка спеціалізується на стрибках у довжину, Марина Бех-Романчук знялася у рекламі купальників, де приміряла до 20 різних образів. Фото спортсменки опублікував відповідний бренд на своїй сторінці в Instagram....

Від партії Зеленського до парламенту балотується тусовщиця та світська “левиця” (фото) 15:06 14 коментарів

З клубу до Ради: у "Слузі народу" Зеленського зловили відому "світську левицю"- "Це не смішно". Українці  просять Володимира Зеленського розплющити очі. По прохідному списку партії президента Володимира Зеленського “Слуга народу” на вибори до парламенту...

Глава АП Богдан засвітився в офшорці, причетній до кредитної афери на 200 мільйонів (фото, відео) 14:37 3 коментарі

У 2016-му році Фонд гарантування вкладів виявив кредитну аферу із залученням офшорної компанії “Айдельберг ресорсіс ІНК.” (Idelberg resources INC.), на підставі чого того ж року було відкрито кримінальне провадження. Журналісти...

Lenovo YOGA S940 — высокий стиль 14:12

Компания Lenovo готова запустить в продажу новый ультратонкий ноутбук YOGA S940. Новинка получила сразу несколько смелых инженерно-дизайнерских решений и готова удивлять. Пока новые модели поступят только в фирменный магазин Lenovo...

Віктор Павлік покинув дружину і закрутив роман з молодою колегою (фото) 14:05

Знаменитий український артист Віктор Павлік приголомшив прихильників несподіваною новиною. Вже понад три роки він не перебуває у шлюбі з дружиною Ларисою. Співак покинув її заради 25-річної Катерини Реп'яхової, яка є...

В яку суму обійшлось італійське весілля Аліни Гросу: приголомшливі дані (фото) 13:36 1 коментар

Співачка Аліна Гросу, яка тривалий час живе та виступає в Росії, вийшла заміж. Розкішне весілля вона організувала в Італії. У ЗМІ підрахували, скільки могла коштувати церемонія. Відомо, що весілля Аліни...

Через указ Зеленського щодо нотаріусів Пенсійний фонд втратить півмільярда гривень 13:04 6 коментарів

Через указ президента України Володимира Зеленського щодо скасування плати нотаріусам обов’язкової суми Пенсійний фонд втратить до кінця року півмільярда гривень. Про це в ефірі "Прямого" в ток-шоу "Ехо України" заявив міністр соціальної політики Андрій Рева....

Ще один гламурний хлопчик у закатаних штанцях: соцмережі глузують з телеведучого, який йде від "Слуги народу" (фото) 12:35

Днями телеведучий Олександр Скічко оголосив про свій намір йти у політику. На позачергових виборах до Верховної Ради він балотуватиметься від партії "Слуга народу" на мажоритарному окрузі №197 у Черкаській області....
  • ріел ІФ виринаюча